Minimalnie. Lech – Spartak 2:1

O godzinie 20:00 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu III rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencji sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Spartaka Trnava. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Brązowy medalista w Polsce vs Brązowy medalista na Słowacji
null Lech w ostatnich 9 meczach wygrał 8 razy (z rzędu) i raz zremisował
null Lech ostatni raz przegrał u siebie w eliminacjach do fazy grupowej 5 lat temu (z Genkiem)
null Lech wygrał 6 kolejnych meczów eliminacyjnych w Poznaniu (strzelił 18 goli)
null Lech mierzył się ze Słowakami tylko w Pucharze Intertoto 1987 (z FC Nitra 1:2 i 3:0 u siebie)
null Lech gra w III fazie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji/Ligi Europy 9 raz (6 razy odpadł)
Postaw mecz Lech – Spartak (1.31 – 5.30 – 12.00)

18:25 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Po Lubinie pora znowu na Poznań. Cały Kolejorz czeka tygodniami na takie mecze, jak dziś. Gramy w Europie, gramy o zwycięstwo, gramy o awans do IV rundy eliminacyjnej!

18:26 – Sędziowie z Turcji sprawdzają stan murawy, która wygląda świetnie.

18:26 – Za chwilę pierwsze składy i skład Lecha.

18:29 – Lechici dotarli na stadion.

18:32 – null

18:33 – Są i goście.

18:36 – Warunki do gry dziś bliskie ideału. Po paru deszczowych dniach mecz Lech – Spartak odbędzie się bez opadów. Przyjemnie będzie dziś siedzieć na stadionie i obserwować walkę Kolejorza o fazę grupową Ligi Konferencji. Wszyscy na Bułgarską!

18:37 – Na murawie Radosław Murawski i Adriel Ba Loua rozmawiają z dwoma piłkarzami Spartaka grającymi wcześniej w Polsce.

18:40 – Dla przypomnienia. O 19:00 zacznie się mecz III rundy eliminacji Ligi Europy, Slavia Praga – Dnipro-1. Trzymajmy kciuki za Czechów, którzy na papierze są dużo silniejsi od Ukraińców. Przegrany w tej parze spadnie do IV fazy kwalifikacji Ligi Konferencji i zagra z Lechem Poznań, gdy ten przebrnie Spartak.

18:42 – Poniżej skład Lecha. Bez niespodzianek, taki jak przewidywany.

18:46 – Poniżej także skład rywala. To bardziej ustawienie 1-4-3-3 niż 1-4-2-3-1. Spartak wychodzi na nas bardzo defensywnie.

18:49 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Mikael Ishak.

18:50 – Spośród byłych ekstraklasowiczów od początku grają: Miković, Bainović, Prochazka i Daniel.

19:05 – 55 minut do naszego meczu. Slavia prowadzi z Dnipro-1 1:0 od 5 minuty.

19:08 – Kibiców powitał właśnie spiker.

19:12 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:19 – Spartak rozpoczął rozgrzewkę w komplecie. W sektorze gościli pojawili się już słowaccy kibice.

19:24 – Na ten moment uprawnionych do wejścia jest ponad 29 tysięcy ludzi. Frekwencja będzie dużo wyższa niż przewidywano. Być może odwołanie niedzielnego meczu zachęciło kibiców, by kupić bilet na spotkanie ze Spartakiem.

19:30 – 30 minut do meczu:

19:40 – Slavia prowadzi już 2:0.

19:47 – Spiker czyta składy. Za 13 minut zaczynamy.

19:52 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

19:56 – Obie drużyny już na murawie w tradycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Tylko zwycięstwo!
4 min. – Gra toczy się w środku pola.
5 min. – Niecelny strzał Pereiry z rzutu wolnego. Wcześniej faulowany był Velde.
6 min. – Lech próbuje narzucić rywalowi swój styl gry.
10 min. – Lech prowadzi grę, Spartak ją wybija.
13 min. – null Setka! Ishak dostaje piłkę na 5 metrze, ale nie trafił w futbolówkę. Powinno być 1:0!

null 16 – 30 minuta

17 min. – Dwie niepewne interwencje Takaca po główce i strzale z daleka. Bramkarz Spartaka gra bardzo nerwowo.
20 min. – Przewaga Lecha jest coraz większa.
21 min. – Bardzo dobry powrót Marchwińskiego do obrony.
15 min. – Dobra interwencja Takaca po rzucie rożnym.
26 min. – Lech prowadzi grę, ale stwarza zbytnmało sytuacji.
29 min. – null Trybuny dzisiaj:

null 31 – 45 minuta

33 min. – Nic się nie dzieje. Lech bije głową w mur.
37 min. – Z murawy wieje nudą. Lech jest wolny, przewidywany dla Spartaka, który tylko się broni.
41 min. – null Bombę z daleka po wcześniejszym kornerze Słowaków świetnie sparował Bednarek!
41 min. – Kolejny niebezpieczny rzut rożny dla Spartaka.
42 min. – Tym razem błąd Takaca, strzela Velde, który zostaje zablokowany.
43 min. – Dośrodkowanie z narożnika na głowę Blazicia. Stoper Lecha nieznacznie się pomylił.
45+1 min. – Do przerwy nudne 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!! Ależ początek Lecha! Po wrzutce z prawej strony z bliska akcje zamknął Marchwiński, który świetnie odnalazł się w polu karnym i z powietrza zdobył gola. 1:0!

null Marchwiński
null Pereira

48 min. – Już odpowiedź Spartaka. Po wrzutce wybijają piłkę na korner.
53 min. – Po zmianie stron tempo meczu jest dużo szybsze.
56 min. – Spartak próbuje trochę więcej pograć piłką.
60 min. – Lech powoli szuka drugiego gola, który dałby duży spokój przed rewanżem.

null 61 – 75 minuta

63 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! 2:0! Marchwiński fajnie pograł w środku pola z Velde, który na końcu uderzając lepszą prawą nogą pokonał Takaca! 2:0!

null Velde

64 mim. – Kocioł pod bramką Spartaka. Pachniało golem.
65 min. – Takac paruje na bok uderzenie Ishaka. Zaatakował go Andersson, który faulował rywala.
65 min. – null Kartka dla Anderssona.
69 min. – Lech kontroluje to spotkanie. Spartak jest bezzębny.
75 min. – Lech nawet nie forsując tempa stwarza sytuacje.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Szymczak za Velde.
80 min. – Widzów: 29122.
81 min. – Co robi dziś Ishak? Ciężko to się ogląda.
85 min. – Byłaby dobra szansa po kontrze, gdyby Szymczak z Ishakiem nie byli tak wolni.
87 min. – null I gol z niczego. Tylko 2:1 dla Lecha. Spartak z przebiegu gry absolutnie nie zasługiwał na tego gola.
88 min. – null Sousa za Ishaka.
90 min. – Spartak walczy o gola na 2:2.
90 min. – Ciekawie rozegrany rzut wolny przez Spartaka, piłka w rękawicach Bednarka.
90+1 min. – Jeszcze 3 minuty.
90+2 min. – null Sobiech za Marchwińskiego.
90+4 min. – Koniec. Lech wygrywa tylko 2:1. Znowu nie rozegrał dobrego spotkania i jeszcze stracił głupiego gola po stałym fragmencie. Rewanż za tydzień o 20:00.

null Czwartek, 10 sierpnia 2023, godz. 20:00
III runda eliminacyjna Ligi Konferencji 2023/2024 (1. mecz)
null Lech Poznań – Spartak Trnava 2:1 (0:0)

null Bramki: 46.Marchwiński 63.Velde – 87.Stetina

null Asysty: 1:0 – Pereira 2:0 – Marchwiński

null Żółte kartki: Andersson – Bainović, Prochazka

null Widzów: 29122

null Sędzia: Atilla Karaoglan (Turcja)

null Sędzia techniczny: Bahattin Simsek