Gole tracone po latach, dwie porażki i patent Hiszpana

Niedzielny mecz ze Śląskiem Wrocław zapisał się w niechlubnej historii nie tylko trwającego sezonu 2023/2024. Lech Poznań doznał wczoraj najwyższej wyjazdowej porażki w Ekstraklasie od ponad 2 lat, doznał jej w okresie rozkładu drużyny, którą krótko wcześniej przejął nowy trener.

Dwa razy 1:3

Lech Poznań przegrywając w Trnawie aż 1:3 zanotował najwyższą wyjazdową porażkę na arenie międzynarodowej od meczu z Karabachem Agdam w Baku, kiedy w lipcu 2022 poległ 1:5. Kolejorz w ubiegłym sezonie ligowym doznał jedynie 2 przegranych różnicą 2 goli, obie miały miejsce w lipcu 2022 roku i to przy Bułgarskiej. Wczoraj przegraliśmy na wyjeździe najwyżej od 17 kwietnia 2021 roku (Raków Częstochowa – Lech Poznań 3:1).

Tracone gole po latach

John van den Brom oraz kierowany przez niego zespół przeszedł do niechlubnej historii klubu. Lech Poznań wcześniej po 3 gole w 2 kolejnych meczach stracił w marcu 2019 roku. W dniach 10-15 marca ponad 4 lata temu najpierw przegraliśmy w Legnicy z Miedzią 2:3, po paru dniach aż 3:0 przy Bułgarskiej triumfował Górnik Zabrze. Wtedy niebiesko-białych szkolił Adam Nawałka.

null

Patent Exposito

Erik Exposito ze Śląska Wrocław stał się katem obrony Lecha Poznań. Hiszpan grał przeciwko Kolejorzowi łącznie 9 razy, 5 razy wygrał, w ostatnich 3 spotkaniach strzelił nam aż 4 gole. Tylko w tym roku kalendarzowym 27-latek wbił Lechowi Poznań aż 3 bramki.

Dwie porażki po roku

Lech Poznań przegrał 2 kolejne mecze pierwszy raz od ponad roku. Ostatni raz 2 z rzędu przegrane zaliczył w dniach 31 lipca – 4 sierpnia 2022 roku, gdy najpierw poniósł domową porażkę z Wisłą Płock 1:3 a później poległ na Islandii z Vikingurem Reykjavik 0:1.

null

Dwa ligowe mecze bez wygranej

Lech Poznań ma na swoim koncie 2 kolejne ligowe mecze bez zwycięstwa. Ostatni raz tak źle było pod koniec kwietnia, kiedy Kolejorz nie wygrał w żadnym z 3 spotkań. Następnie przyszła seria 6 ekstraklasowych wygranych z rzędu. Oby tym razem było tak samo.

Ligowy debiut Mrozka

Bartosz Mrozek zaliczył w niedzielę 4 występ w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Po 2 meczach w Pucharze Polski jesienią 2021 roku i po występie w Kownie w eliminacjach Ligi Konferencji przyszedł czas na Lechowy debiut w Ekstraklasie. 23-latek puścił właściwie wszystko co leciało w jego stronę.

null

Powrót do składu

Nika Kvekveskiri rozegrał wczoraj drugie spotkanie w sezonie 2023/2024 i pierwsze ligowe. Gruzin pojawił się w wyjściowym składzie pierwszy raz od 19 maja, od meczu z Koroną Kielce wygranego 3:0.

Tyle samo porażek

Lech Poznań ma na swoim koncie już tyle samo porażek na wyjazdach w lidze, co w całym zeszłym sezonie Ekstraklasy. Wtedy przegrał raz i także ze Śląskiem we Wrocławiu. Jest jednak duża różnica. Kolejorz pierwszej wyjazdowej porażki w Ekstraklasie doznał już 20 sierpnia, w ubiegłych rozgrywkach ligowych dopiero 26 lutego.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <