Kiedy passy nie dały efektu

Lech Poznań jeszcze niedawno miał świetną passę 10 meczów bez porażki notując podczas tej serii 9 zwycięstw. Gra nie zawsze była porywająca, ale wyniki długo się zgadzały. Wydawało się, że podopieczni Johna van den Broma mają wszystko, by kontynuować serię, na Słowacji nawet nie musieli wygrać.

Kibice często liczą na dobre, zwycięskie serie czy passy bez porażki, które mają dać sukces, mają dać trofeum lub pomóc zrealizować postawione cele. Niestety, w przypadku Lecha Poznań dobre passy często nie mają żadnego znaczenia. W ostatnich 10 latach nie brakowało tygodni, w których Lech Poznań był mocny, regularnie wygrywał, nie przegrywał a na końcu i tak zostawał z niczym. Ostatnia seria, która boleśnie zakończyła się w Trnawie nie była wyjątkiem. Kolejorz w ostatnich 10 latach kilka razy wykładał się w podobny sposób.

2023:

Lech Poznań jeszcze niedawno miał serię 10 meczów bez porażki (9 zwycięstw i remis). Kolejorz wygrał 8 meczów z rzędu, dzięki temu w maju zrealizował cel minimum na sezon 2022/2023, jakim był awans do europejskich pucharów. W najważniejszym momencie Lech nie dał rady przedłużyć serii bez porażki. Dnia 17 sierpnia przegrał pierwszy raz od początku maja kompromitując się w eliminacjach do Ligi Konferencji.

Lech po porażce w Trnawie
null

2020:

Po covidowej przerwie wiosną 2020 roku poznaniacy wyeliminowali Stal Mielec z Pucharu Polski i przegrali u siebie z Legią Warszawa. Po tamtej porażce przyszła seria 7 kolejnych gier bez przegranej. Podczas tej passy Lech Poznań odniósł 4 zwycięstwa, w 4 kolejnych meczach nie stracił gola. W najważniejszym momencie Kolejorz nie umiał jednak ograć Lechii Gdańsk u siebie, poległ w rzutach karnych i nie awansował do finału Pucharu Polski, w którym o trofeum w Lublinie grałby z Cracovią.

Filip Marchwiński po zmarnowanym karnym z Lechią
null

2016/2017:

W grudniu 2016 roku Lech prowadzony przez Nenada Bjelicę zapoczątkował bardzo dobrą serię składającą się z 11 meczów na 2 frontach bez porażki (3 remisy i 8 zwycięstw, w tym 6 z rzędu). Dobrą passę przerwała Legia Warszawa, która przy Bułgarskiej wygrała 2:1. Kolejorz szybko się odbił, wygrał następne 3 spotkania, po czym poległ w finale Pucharu Polski z Arką Gdynia. Dobre passy na nic się wtedy zdały, niebiesko-biali wiosną 2017 szczęśliwie awansowali do europejskich pucharów.

Finał Pucharu Polski 2017
null

2014:

Wiosną Lech Poznań walczył o tytuł Mistrza Polski wygrywając od kwietnia do połowy maja 5 meczów z rzędu. Podczas tej serii podopieczni Mariusza Rumaka m.in. rozbili Jagiellonię Białystok 6:1 czy różnicą 3 goli pokonali Górnika Zabrze oraz Wisłę Kraków. Później przyszła porażka w Gdańsku i remis z Pogonią Szczecin, po którym nawet wicemistrzostwo stało się zagrożone. Ostatecznie Kolejorz sezon 2013/2014 skończył na 2. miejscu, wcześniejsza zwycięska seria nie pozwoliła sięgnąć po tytuł.

Łukasz Teodorczyk po golu z Jagiellonią (6:1)
null

2013:

Lech Poznań od 10 marca do 10 maja 2013 był w niesamowitym gazie i naciskał na liderującą Legię Warszawa. Kolejorz miał podobną serię, co ostatnio. Podczas passy 9 spotkań bez porażki wygrał 8 razy, w tym 7 razy z rzędu. W trakcie tej zwycięskiej serii podopieczni Mariusza Rumaka triumfowali m.in. w Szczecinie, Białymstoku, w Gliwicach czy z Widzewem Łódź u siebie aż 4:0. W końcu przyszedł mecz prawdy, mecz o Mistrzostwo Polski. 18 maja 2013 roku zakończyła się świetna seria Lecha, poznaniacy przegrali w Warszawie 0:1 i jasne stało się, że nie zdobędą tytułu. Kolejorz po porażce z Legią nie wygrał potem następnych 2 meczów.

Mateusz Możdżeń po golu z Widzewem
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <