Ostatnie przypomnienie: 12 i 19 grudnia start dwóch plebiscytów 2023

Na przełomie grudnia i stycznia jak co roku będą miały miejsce dwa coroczne plebiscyty KKSLECH.com. Lechowy składający się z 25 kategorii oraz na najlepszego użytkownika serwisu. Podczas październikowej przerwy na kadrę zostały przedstawione pierwsze informacje dotyczące tradycyjnych plebiscytów + harmonogram, następnie w trakcie listopadowej przerwy na obozy reprezentacji narodowych została zaprezentowana pełna listą nominowanych internautów w plebiscycie na użytkownika serwisu w 2023 roku. Dziś 9 grudnia grono potencjalnych rywali nominowanych do udziału w I rundzie zmniejszyło się! Plebiscyt na użytkownika tego serwisu rusza już we wtorek, ten Lechowy za 2023 roku startuje 19 grudnia.

Tradycyjny i już XIV plebiscyt Lechowy za 2023 rok, w którym użytkownicy wybiorą m.in. wydarzenie 2023 roku, odkrycie, pechowca czy najlepszy mecz będzie wyglądał identycznie, jak ten przeprowadzany w poprzednich latach. W tym plebiscycie nie zmieni się nic, zatem będzie on składał się jak zwykle z 25 kategorii. W każdym pytaniu będzie oczywiście pięć możliwości do wyboru i tradycyjnie zaznaczyć będzie można tylko jedną. Lechowy plebiscyt za ten rok wystartuje 19 grudnia punktualnie o północy. W przypadku plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023 będzie trochę inaczej. Rok temu w życie weszła duża reforma na lata 2022-2024, na jej mocy plebiscyt na użytkownika serwisu ponownie ruszy już 12 grudnia, czyli tej jesieni jeszcze w trakcie Lechowych zmagań.

Kto weźmie udział w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2023?

16 najlepszych użytkowników plebiscytu na użytkownika 2022, którzy doszli do 1/8 finału + 96 nominowanych przez moderatorów KKSLECH.com. To oznacza, że w plebiscycie weźmie udział łącznie 112 kibiców. Najlepsza szesnastka poprzedniej edycji przystąpi do rywalizacji nie w I a w II rundzie zabawy, czyli znacznie później niż 96 nominowanych.

Za nominację do plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023 ponownie odpowiadali moderatorzy, bo to oni codziennie śledzą Wasze komentarze i Was rozpoznają.

Nominowani, którzy znaleźli się na liście oddając komentarze na KKSLECH.com musieli w 2023 roku spełnić następujące kryteria:

– komentarze na temat pojawiających się na stronie wiadomości
– komentarze oddawane przez cały 2023 rok w różnych newsach
– komentarze oddawane głównie w wiadomościach na KKSLECH.com, aktywność wyłącznie w „Śmietniku Kibica” nie była brana pod uwagę
– komentarze w miarę zgodne z regulaminem witryny
– komentarze pisane poprawną polszczyzną
– komentarze, które wnosiły coś sensownego do dyskusji

Poniżej dla przypomnienia znajduje się lista 96 nominowanych w listopadzie użytkowników, których komputer rozdzielił do 8 grup po 12 nicków. Nie ma żadnego znaczenia, kto i w jakiej znalazł się grupie, jedynie komputer tak porozdzielał nominowanych. Dnia 9 grudnia w ostatnim przypomnieniu o plebiscytach za 2023 rok grono potencjalnych rywali zmniejszyło się. Mianowicie doszło do podobnego podziału, jaki obowiązuje podczas losowań faz eliminacyjnych europejskich pucharów. Przykładowo kibic, który jest na przykład w grupie numer 2 będzie mógł I w rundzie trafić na użytkownika, który trafił do grupy numer 7. O tym, który koszyk zagra z którym także zdecydował komputer. Sprawdźcie poniżej na kogo możecie trafić 12 grudnia!

Grupa 6 vs Grupa 3
Grupa 2 vs Grupa 7
Grupa 1 vs Grupa 4
Grupa 5 vs Grupa 8

GRUPA 1:

kibic79
Pan T.Arhei
selda
Bigbluee
fox
batman4ever
Szota Arweladze
Erwin
Szymek
Kuki
Pawelinho
slavo1

GRUPA 2:

marcinos
Przemo33
Sp
Kosi
patko78
Pawlisko
Krzysztof
legat79
Michu73
Rafik
Bart
Franco

GRUPA 3:

Michu87
ryszbar
Hazaj
DivusGomesz
Harnaś
smigol
Szostak
Mansfield
PAWEL
versoo
tomek27
robson

GRUPA 4:

Gadzuki
Behemot
Mazdamundi
Pawel1972
Tetryk78
Torun
Levin_9
kilo82
Bryx03
yossarian
Scypion
ZachodniWiking1066

GRUPA 5:

bas
djwiewiora
Muro
Sapuaro
J5
jerry21
Pawel68
kibic007
Max Gniezno
sorel
bezjimienny
tylkoLech

GRUPA 6:

Komarny
Bender
Kaktus108
Miglantz
edved
Niebieski77
Mateusz92
menagom
arturlag
Noe
olos777
Jakub80

GRUPA 7:

MARCINzKALISZA
ArekCesar
Ekstralijczyk
tomasz1973
Wamp
Brutus
klaus
Mirco
Wielkopolanin
Zbychu
janusz.futbolu
Wuchta

GRUPA 8:

John
ColgatesBilly
Renegat
are
Lolo
Kali
melon771
Sumita88
werty
Rahu
Krzys
Boomer

Inne rozstawienie dla najlepszych w zeszłorocznym plebiscycie 2022

W poprzednich latach uczestnicy 1/8 finału każdej edycji otrzymywali tzw. „bonusowe głosy” na kolejną edycję plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com, z których korzystali do 1/8. Po zeszłorocznej reformie już w plebiscycie za 2022 rok było inaczej. Po reformie najlepsza szesnastka poprzedniej edycji w tym roku przystąpi do rywalizacji nie w I a w II rundzie zabawy, czyli zacznie później niż 96 nominowanych użytkowników i będzie miała krótszą drogę do fazy grupowej, która 12 miesięcy temu okazała się bardzo interesująca.

Najlepsza szesnastka plebiscytu 2022:

F@n
El Companero
Didavi
mario
leftt
deel
Jacek_komentuje
kri$$
Grossadmiral
Siódmy majster
Ostu
Radomianin
Piknik
kibic z Bydgoszczy
Sosabowski
Zlapany na ofsajdzie

Więcej rund i inne zasady plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

W wielu ostatnich latach triumfator plebiscytu KKSLECH.com musiał pokonać 7 rywali kolejno w 1/64, 1/32, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 i w finale, by wygrać zabawę. Od zeszłej edycji po reformie będzie inaczej, rok temu rozszerzyliśmy plebiscyt z 7 do 9 rund. Na początek znowu będzie I faza z 96 użytkownikami, 48 z nich awansuje do II rundy, gdzie do rywalizacji dołączy 16 najlepszych użytkowników plebiscytu za 2022 rok. Kibice, którzy przebrną I oraz II rundę dostaną się do drugiej w historii fazy grupowej, która jest jedną z największych nowości reformy plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com wprowadzonej rok temu na lata 2022-2024.

W fazie grupowej zaprezentuje się 32 użytkowników, zgodnie z harmonogramem w odpowiednim czasie rozlosujemy 8 grup po 4 użytkowników. W każdej grupie każdy zagra z każdym, będą łącznie 3 kolejki. Do 1/8 finału plebiscytu KKSLECH.com 2023 awansuje w sumie 16 użytkowników (z każdej grupy wyjdzie po 2 użytkowników z największą liczbą głosów). Później rywalizacja będzie już toczyła się w tradycyjnym systemie: w 1/8, 1/4, 1/2 i w finale. Okolicznościowy branding zostanie wprowadzony od fazy grupowej, czyli tak jak w europejskich pucharach.

I runda – 96 nominowanych przez nas użytkowników
II runda – 48 zwycięzców I rundy + 16 najlepszych użytkowników plebiscytu 2022

8 grup po 4 użytkowników – 32 użytkowników, którzy przeszli dwie pierwsze rundy
1. kolejka
2. kolejka
3. kolejka

1/8 – 16 użytkowników (z każdej grupy wyjdzie po 2 użytkowników)
1/4 – 8 użytkowników
1/2 – 4 użytkowników
Finał – 2 użytkowników

Po co taki plebiscyt i czemu służy reforma plebiscytu, która rok temu zastąpiła inną wprowadzoną 9 lat temu?

Plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com to już grudniowo-styczniowa tradycja. KKSLECH.com to od lat jedyny serwis Lecha Poznań skupiający kibiców i jedna z najpopularniejszych witryn sportowych w Polsce. Internauci KKSLECH.com to wielka wartość merytoryczna, duża siła, spora wiedza o Kolejorzu oraz ważne zdanie w Lechowym życiu. Ci wszyscy ludzie, dla których Lech Poznań to coś bardzo ważnego co roku muszą być jakoś wyróżnieni. Plebiscyt na użytkownika to przede wszystkim luźna, towarzyska zabawa z elementami kibicowskiej rywalizacji. Reforma plebiscytu wprowadzona rok temu po 9 latach ma jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do odwiedzania serwisu KKSLECH.com w tzw. „martwym sezonie”, w trakcie Świąt czy po Nowym Roku. Ponadto przekształcenie plebiscytu na styl znany z europejskich pucharów spowodowało jeszcze większe emocje związane z zabawą. Tym samym już XIV edycja plebiscytu znowu zapowiada się szalenie interesująco. Znów nie zabraknie ciekawych par już w I czy w II rundzie, emocji nie tylko w fazie grupowej, która według Was okazała się strzałem w dziesiątkę oraz towarzyskiej kibicowskiej rywalizacji. Dzięki temu plebiscytowi m.in. każdy aktywny w dyskusjach internauta będzie mógł zobaczyć, jak bardzo innym kibicom podobają się oddawane komentarze.

Regulamin I rundy plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– 96 nominowanych przez nas użytkowników zostanie rozdzielonych do 8 grup po 12 nicków
– Podział na grupy zostanie ogłoszony od razu z nominacjami podczas listopadowej przerwy na kadrę
– W grudniu, w ostatnim przypomnieniu o plebiscytach (9 grudnia), komputer zmniejszy grono potencjalnych rywali nominowanych
– Pary wyłoni komputerowe losowanie
– Zwycięzca w parze awansuje do kolejnej rundy
– W razie równej liczby głosów o awansie decyduje wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022
– W przypadku gdyby dwaj użytkownicy mieli po tyle samo głosów i w plebiscycie 2022 doszli do tej samej rundy decydować będzie wynik w plebiscycie 2021

Regulamin II rundy plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– W II rundzie weźmie udział 48 triumfatorów I fazy + 16 najlepszych użytkowników w plebiscycie 2022
– Pary wyłoni komputerowe losowanie
– Zwycięzca w parze awansuje do fazy grupowej
– W razie równej liczby głosów o awansie decyduje wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022
– W przypadku gdyby dwaj użytkownicy mieli po tyle samo głosów i w plebiscycie 2022 doszli do tej samej rundy decydować będzie wynik w plebiscycie 2021

Regulamin fazy grupowej plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– W fazie grupowej będzie 8 grup po 4 użytkowników (razem 32 nicki)
– W danej grupie każdy zagra z każdym jeden raz
– Z każdej grupy do 1/8 finału awansuje po 2 użytkowników z największą liczbą punktów
– Zwycięstwo w parze = 3 punkty
– Remis w parze = 1 punkt
– Porażka w parze = 0 punktów
– W razie równej liczby punktów po 3. kolejce o awansie danego użytkownika do 1/8 finału bądź dokładnym miejscu w grupie decydować będzie wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022

Regulamin 1/8 plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– Pary wyłoni komputerowe losowanie
– Zwycięzca w parze awansuje do 1/4 finału
– W razie równej liczby głosów o awansie decyduje wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022
– W przypadku gdyby dwaj użytkownicy mieli po tyle samo głosów i w plebiscycie 2022 doszli do tej samej rundy decydować będzie wynik w plebiscycie 2021

Regulamin 1/4 plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– Pary wyłoni komputerowe losowanie
– Zwycięzca w parze awansuje do 1/2 finału
– W razie równej liczby głosów o awansie decyduje wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022
– W przypadku gdyby dwaj użytkownicy mieli po tyle samo głosów i w plebiscycie 2022 doszli do tej samej rundy decydować będzie wynik w plebiscycie 2021

Regulamin 1/2 plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– Pary wyłoni komputerowe losowanie
– Zwycięzca w parze awansuje do wielkiego finału
– W razie równej liczby głosów o awansie decyduje wyższa osiągnięta faza w plebiscycie 2022
– W przypadku gdyby dwaj użytkownicy mieli po tyle samo głosów i w plebiscycie 2022 doszli do tej samej rundy decydować będzie wynik w plebiscycie 2021

Regulamin finału plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023

– Zwycięzca w parze zostaje najlepszym użytkownikiem serwisu KKSLECH.com w 2023 roku
– W razie równej liczby głosów o zwycięstwie danego internauty zadecyduje dogrywka przeprowadzona 17 stycznia

W jakich terminach odbędą się poszczególne fazy plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2023?

Podczas listopadowej przerwy na kadrę ogłosiliśmy wspomnianą wyżej listę 96 nominowanych użytkowników, dnia 9 grudnia ostatni raz przypomnieliśmy o obu plebiscytach, w tym o Lechowym za 2023 rok z 25 kategoriami, który wystartuje 19 grudnia i potrwa do 8 stycznia do godziny 23:59. Od 9 stycznia przez parę dni każdego dnia będziemy prezentować wyniki Lechowego plebiscytu 2023 (rezultaty 3 kategorii na dobę).

Natomiast każda runda plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com jak co roku będzie miała miejsce co 4 dni. Wyjątkiem będzie faza grupowa, która odbędzie się w dniach 23-29 grudnia. Warto zapoznać się z poniższym harmonogramem dwóch plebiscytów za 2023 rok.

Październikowa przerwa na kadrę – Pierwsze informacje na temat dwóch plebiscytów KKSLECH.com 2023 + harmonogram

Listopadowa przerwa na kadrę – Lista 96 nominowanych użytkowników w plebiscycie na użytkownika 2023

9 grudnia – Przypomnienie o obu plebiscytach 2023

12 grudnia, godz. 00:00 – I runda plebiscytu na użytkownika 2023

16 grudnia, godz. 00:00 – II runda plebiscytu na użytkownika 2023

19 grudnia, godz. 00:00 – Początek XIV plebiscytu kibiców Lecha Poznań za 2023 rok (25 kategorii)

20 grudnia, godz. 00:00 – Losowanie fazy grupowej plebiscytu na użytkownika 2023

23 grudnia, godz. 00:00 – 1. kolejka plebiscytu na użytkownika 2023

25 grudnia, godz. 00:00 – 2. kolejka plebiscytu na użytkownika 2023

27 grudnia, godz. 00:00 – 3. kolejka plebiscytu na użytkownika 2023

29 grudnia, godz. 00:00 – Podsumowanie fazy grupowej plebiscytu na użytkownika 2023

31 grudnia, godz. 00:00 – 1/8 finału plebiscytu na użytkownika 2023

4 stycznia, godz. 00:00 – 1/4 finału plebiscytu na użytkownika 2023

8 stycznia, godz. 00:00 – 1/2 finału plebiscytu na użytkownika 2023

9 stycznia, godz. 00:00 – Początek publikacji wyników XIV plebiscytu Lecha Poznań za 2023 rok (każdego dnia wyniki 3 kategorii)

12 stycznia, godz. 00:00 – Finał plebiscytu na użytkownika 2023

16 stycznia, godz. 00:00 – Ogłoszenie zwycięzcy plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2023 roku

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

14 komentarzy

 1. Szota Arweladze pisze:

  Start rozgrywek zbliża się nieuchronnie. Wszyscy są już po obozach przygotowawczych (niektórzy w ciepłych krajach, niektórzy w ojczyźnie) i sparingach (choć pewnie niektórzy będą dochodzić do formy meczami), zostaje czekać na losowanie. Kto jeszcze nie zdążył kupić Helika albo Kadziora niech się nie ociąga, stawka Uczestników jest tak zacna, że wzmocnienia się przydadzą.

  A ja zapraszam na środek Zbycha i, zgodnie z obietnicą, wręczam długopis i proszę o podpisanie dokumenty o współpracy w ramach klubów partnerskich. Na pytania odpowiemy na konferencji.

  Jeszcze raz powodzenie dla wszystkich oddanych Kibiców Kolejorza!

 2. Zbychu pisze:

  Podpisane w obecności kamer, we wspólnym skils labie. Helik niestety nie był zainteresowany, ale szukam wśród erasmusowców, trafiają się perełki. Trzymam za Ciebie kciuki i wspieram moją niskich lotów prozą.
  Nie wiem, czy są zakłady u buka, ale ja stawiam w tym roku na czwórkę (w kolejności alfabetycznej): Didavi, Ostu, Przemo33 (zwyciezca pucharu top 10) i Szota.
  Wszystkim życzę udanej zabawy, a Redakcji dużo roboty z liczeniem głosów.

 3. Kosi pisze:

  Niestety nie ma mnie w koszyku z leftt a tak chcialem na niego trafic. Moze w II rundzie sie uda. Powodzenia dla wszystkich we wtorek 🙂

  • Pawelinho pisze:

   Od razu masz mój głos Kosi chce zobaczyć ten pojedynek 🙂 Mam przygotowany popcorn tzn chipsy, których nie jem, ale na taki pojedynek czeka się latami 🙂

   • versoo pisze:

    Prawdopodobienstwo trafienie Kosiego na leftta przed faza grupowa to jakies 8%. Male szanse, chyba nie doczekamy sie tego ekscytujacego pojedynku.

 4. smigol pisze:

  Udanej zabawy we wyborach miss 😊👌🏻

 5. Sp pisze:

  Gdy z grupy drugiej zobaczyłem to:
  GRUPA 7:
  MARCINzKALISZA
  ArekCesar
  Ekstralijczyk
  tomasz1973
  Wamp
  Brutus
  klaus
  Mirco
  Wielkopolanin
  Zbychu
  janusz.futbolu
  Wuchta
  Momentalnie zdałem sobie sprawę, że mój udział w tych rozgrywkach kończy się już 12 grudnia🙃
  Powodzenia każdemu i dobrej zabawy 🥳

 6. 07 pisze:

  Tego nie da sie oglądać na trzeźwo. Juz zapomniałem o 1 połowie. Jest tez progress – jest remis więc nie gonimy od 7 minuty…. 😉

Dodaj komentarz