Wymagane przełamanie. Lech – Warta 2:0

O godzinie 20:30 na ENEA Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Warty Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 33 derby z Wartą w historii, 18 w Ekstraklasie, dotąd Lech zwyciężył 21 razy
null Lech wygrał 7 ostatnich derbowych meczów z Wartą – 1:0, 2:1, 2:0, 2:1, 1:0, 2:0 i 2:0
null W 17 ekstraklasowych derbach z Wartą nigdy nie było remisu 0:0
null Warta ostatni raz ograła Lecha dnia 14 maja 1995 roku (2:1 przy Bułgarskiej) i krótko później spadła z ligi
null Warta w ostatnich 5 meczach przegrała tylko raz tracąc zaledwie jedną bramkę w minionych 4 spotkaniach
null Lech ma serię 450 minut bez gola i passę 4 meczów bez wygranej na 2 frontach

18:55 – Dobry wieczór z Bułgarskiej na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. W dzisiejszych derbach ktoś się przełamanie. Pytanie tylko, kto? Lech musi wygrać z Wartą 8 raz z rzędu, by chociaż nie było gorzej.

18:57 – Za chwilę tradycyjnie pierwsze zdjęcia, niebawem również skład Lecha.

18:57 – Piłkarze Warty są już na stadionie i odbywają właśnie spacer po murawie. W lutym trawa wyglądała trochę lepiej.

19:02 – null Pierwsze fotki:

19:08 – Poniżej skład Lecha. Są zmiany, nie ma w ogóle Karlstroma.

19:13 – null Karlstrom jest chory, Hotić ma uraz.

19:24 – Liczba uprawnionych przekroczyła 25 tysięcy.

19:30 – Poniżej skład rywala. Wypadł Bartkowski.

19:31 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Joel Pereira.

19:35 – Ławka Lecha dziś jest przerażająca. Nie ma bardzo jest kogo wpuścić do ofensywy, tylko Dziuba, Kvekveskiri i ewentualnie Pacławski z rezerw.

19:41 – Bramkarze Lecha pojawili się na rozgrzewce, do meczu zostało 40 minut.

19:42 – Dla przypomnienia po środowym zwycięstwie Rakowa zespół Lecha jest obecnie poza pucharowym miejscem. Przez ścisk w tabeli wachlarz możliwości jest duży. Kolejorz po 25. kolejce mogą być znowu na 3. pozycji lub spaść na 6. miejsce. Najpierw wygrajmy z Wartą.

19:44 – null Nie tylko Warta gra o przełamanie. Lech w ostatnich 5 domowych spotkaniach na 2 frontach odniósł w Poznaniu tylko jedno zwycięstwo nie umiejąc strzelić gola w aż 3 meczach, w tym 2 z rzędu.

20:03 – 27 minut do meczu. Dla przypomnienia ostatnie mecze z Wartą i frekwencje:

17.09.2023, Warta – Lech 0:2 (28419)

20:16 – Rozgrzewka zakończona. 14 minut do derbów.

20:20 – Spiker czyta składy. Dziś na kartki muszą uważać zagrożeni pauzą w meczu ze Stalą Mielec – Radosław Murawski, Elias Andersson i Filip Szymczak.

20:28 – Obie drużyny na murawie. Dziś Lech wyszedł przy hymnie a nie przy utworze Galvanize.

20:29 – Słychać doping kibiców Warty.

20:29 – Na murawie Szymczak odebrał nagrodę za tytuł młodzieżowca lutego w Ekstraklasie.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy. Tylko zwycięstwo!
3 min. – Na razie spokojny początek meczu.
5 min. – Ba Loua szukał prostopadłym podaniem Marchwińskiego. Nic z tego nie wyszło.
6 min. – Na razie Ba Loua gra na lewej pomocy.
10 min. – Drybling w polu karnym, po którym piłka została zagrana na drugą stronę. Niestety faul w ataku.
12 min. – Niecelna bomba Velde z powietrza. Mógł być efektowny gol.
15 min. – null Świetne podanie Szymczaka do Velde, który za daleko wypuścił sobie piłkę i przegrał pojedynek 1 na 1 z Grobelnym!

null 16 – 30 minuta

18 min. – Velde minął bramkarza i jeszcze szukał podania do Szymczaka. Znowu nie wyszło.
19 min. – Dobra interwencja Mrozka po pierwszym strzale Warty w tym meczu.
22 min. – null Żółta dla Salamona za faul taktyczny po wcześniejszej stracie innego piłkarza.
23 min. – null

25 min. – Lech stracił impet. Starczyło werwy na 25 minut.
27 min. – 480 minut bez gola coraz bliżej.
28 min. – null Kartka dla Gholizadeha.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Podanie górą Szymczaka do Marchwińskiego. Ten oddał strzał obroniony przez Grobelnego.
33 min. – Dobra sytuacja dla Warty po rzucie rożnym. Mrozek musiał interweniować.
35 min. – Lech nadal nie potrafi grać w ataku pozycyjnym. Brakuje spokoju w rozegraniu po ziemi.
36 min. – Kontra Warty, po której był zablokowany strzał a teraz faul.
37 min. – Bardzo złe podanie Pereiry mogące napędzić kolejną akcję Warty.
39 min. – Mrozek z problemami sparował uderzenie z daleka. Strzały Warty są groźniejsze, Lech zgasł.
42 min. – Dwa kornery dla Warty, w tym jeden zakończony strzałem. Co Lech robił w tygodniu?
45 min. – null Co za fart! Eppel nie trafił z paru metrów do siatki!
45+1 min. – Po rzucie rożnym dla Lecha zespół Warty mógł wyjść z następną kontrą. Na szczęście rywale stracili piłkę.
45+1 min. – Do przerwy 0:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – Druga połowa zaczęła się od celnego strzału Warty.
48 min. – Na razie nic nie gramy.
49 min. – Niecelna główka Velde z paru metrów po dośrodkowaniu Ba Loua.
50 min. – null 500 minut bez gola.
52 min. – No w końcu! 1:0 po 502 minutach. Marchwiński zagrał prostopadle do wychodzącego Velde i mamy w końcu bramkę.

null Velde
null Marchwiński

54 min. – Kapitalne prostopadłe podanie Velde do Ba Loua. Ten przyjmował piłkę lepszą lewą nogą i jeszcze ją stracił. Jaki to jest ananas!
54 min. – W kolejnej akcji sędzia nasłuchiwał VAR-u. Mógł być karny dla Lecha.
57 min. – A teraz mógł być gol dla Warty po wrzutce z prawej strony i strzale głową z paru metrów Żurawskiego. Ufff.
57 min. – Akcja za akcję. Tym razem płaski, celny strzał oddał Ba Loua, który wywalczył chociaż korner.
60 min. – Warta cały czas gra ambitnie mając przewagę w strzałach.

null 61 – 75 minuta

65 min. – null Czerwiński za Ba Loua.
65 min. – Akcja Warty lewą stroną, podanie w pole karne, Mrozek naprawił kiks Salamona, który mógł trafić do własnej siatki.
68 min. – Przerwa w grze. Ucierpiał Murawski, ale już wstał.
70 min. – Szybka akcja Czerwińskiego, Szymczaka i Gholizadeha. Ali oddał niecelny strzał zza pola karnego.
72 min. – Zepsuta kontra Szymczaka po wcześniejszym rzucie wolnym dla Warty.
75 min. – 15 minut nerwówki. Do końca będzie trzeba martwić się o wynik.

null 76 – 90 minuta

76 min. – Piłka przeszła przez całe pole karne i trafiła do Czerwińskiego, który oddał celny strzał. Wcześniej dobrze w obronie ustawił się Andersson odzyskując piłkę.
78 min. – Katastrofalne rozegranie piłki w ataku pozycyjnym. Salamon miał pomysł, w którym nikt się nie połapał. Szkoda.
80 min. – GOOOOL!! 2:0! Wzorowa kontra Lecha, Czerwiński popędził prawą stroną, dostrzegł z lewej strony innych piłkarzy, podał płasko na lewą flankę, gdzie był m.in. Velde. Norweg lekko ściął do środka i mocnym uderzeniem strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

null Velde
null Czerwiński

81 min. – Dośrodkowanie Pereiry, piłkę wyłapał Grobelny.
83 min. – W środku pola robi się mnóstwo miejsca. Ktoś to może wykorzystać.
86 min. – null Kvekveskiri za Aliego.
89 min. – null Kartka dla Anderssona, który nie zagra w Mielcu.
90 min. – null Dziuba zmienił Marchwińskiego.
90 min. – Sędzia doliczył 4 minuty.
90+3 min. – Warta wciąż próbuje. Pereira wybija piłkę głową, za chwilę płaski strzał Kupczaka zostaje przyblokowany.
90+4 min. – Koniec. Szału nie było, punkty się zgadzają, dlatego jest spokój. Lech 8 raz z rzędu wygrywa z Wartą i na ten moment odzyskuje 3. miejsce. Kolejny mecz dopiero za 17 dni.

null Piątek, 15 marca 2024, godz. 20:30