Wokół meczu: Lech – Warta 2:0

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Polepszony bilans

Lech polepszył dziś dobry bilans z „Zielonymi”. Warta ostatni raz ograła Lecha dnia 14 maja 1995 roku (2:1 przy Bułgarskiej).

Bilans ogólny (Ekstraklasa, II-liga, III-liga i A-klasa): 22-6-5, 64:21 (33 mecze)
Bilans w Ekstraklasie: 13-3-2, 31:14 (18 meczów)
Bilans w Ekstraklasie u siebie: 8-0-1, 15:3 (9 meczów)
Bilans w Ekstraklasie na wyjeździe: 5-3-1, 16:11 (9 meczów)

Znowu padły gole

W 18 derbowych spotkaniach ekstraklasowych pomiędzy Lechem a Wartą nigdy nie było bezbramkowego remisu.

Ósmy raz z rzędu

Lech wygrał z Wartą wszystkie mecze od jej powrotu do Ekstraklasy (8 spotkań) – 1:0, 2:1, 2:0, 2:1, 1:0, 2:0, 2:0 oraz ponownie 2:0.

Trochę lepiej w Poznaniu

Lech w końcu wygrał przy Bułgarskiej. We wcześniejszych 5 domowych spotkaniach na 2 frontach odniósł w Poznaniu tylko jedno zwycięstwo nie umiejąc strzelić gola w aż 3 meczach, w tym 2 z rzędu.

Lech przerwał złą passę

Lech w końcu się przełamał. Po 502 minutach zdobył gola i po 4 meczach bez wygranej w końcu zwyciężył. Ulga dzięki Velde.

Nie jest gorzej, chwilowo jest lepiej

Lech Poznań wskoczył dziś na 3. miejsce w tabeli i do lidera traci punkt. Teraz czekamy na takie spotkania jak: Śląsk – Puszcza, Radomiak – Jagiellonia, Korona – Pogoń i Legia – Piast. Może ktoś się potkanie.

Lechici poprawili liczby

Dziś 1 asystę zaliczył Alan Czerwiński, już 4 asystę Filip Marchwiński, Kristoffer Velde ma po tym meczu 9 bramek w Ekstraklasie 2023/2024.

Pauza Anderssona

W piątkowy wieczór 2 kartkę zobaczył Ali Gholizadeh, 3 kartkę ujrzał Bartosz Salamon (zagrożenie), a Elias Andersson został ukarany 4 raz, przez co nie zagra za 17 dni.

Teraz 17 dni przerwy

Po meczu z Wartą przed Lechem aż 17 dni przerwy na kadrę. Tak długiej przerwy nie było od 6 lat, do gry wracamy dopiero w Lany Poniedziałek, 1 kwietnia, o godzinie 15:00.

Kolejne trzy mecze Lecha Poznań:

01.04, Stal – Lech (15:00)
07.04, Lech – Pogoń (15:00)
13.04, Puszcza – Lech (17:30)

Jest średnio

Lech mimo rozczarowującej postawy ma tylko 5 oczek mniej niż miał Lech w mistrzowskim sezonie po 25 kolejkach. Mamy także oczko więcej niż o tej samej porze 12 miesięcy temu.

Polepszony bilans sezonu

Lech Poznań polepszył dziś swój bilans w sezonie 2023/2024. To 10 domowe zwycięstwo, Kolejorz przekroczył liczbę 50 strzelonych goli w tych rozgrywkach.

DOM: 10-3-3, 31:15
WYJAZD: 7-5-4, 20:22
OGÓŁEM: 17-8-7, 51:37

1:0 jak zwycięstwo

Wliczając mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza prowadziła dziś 1:0 215 raz. Wygrała 180 mecz.

Lech przy wyniku 1:0
180-21-14

Lech przy wyniku 0:1
16-41-97

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2023/2024)