25. kolejka PKO Ekstraklasy – podsumowanie

W piątek, 15 marca, o godzinie 18:00 meczem na stadionie Zagłębia w Lubinie została zainaugurowana 25. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2023/2024. W tej serii spotkań nie doszło do zmiany lidera, doszło za to do małych przetasowań w czołówce.

Na start 15. kolejki Ekstraklasy w piątek, 15 marca, o godzinie 18:00 nierówny wiosną zespół Zagłębia Lubin zagrał u siebie z rewelacją wiosny, czyli Stalą Mielec. Pomimo przewagi „Miedziowych” mecz zakończył się rozczarowującym, bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu tego dnia doszło do derbów Poznania, w których Lech mający dotąd serię 4 meczów bez wygranej i passę 450 minut bez gola w końcu się przełamał ogrywając Wartę Poznań po raz 8 z rzędu triumfując 2:0. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę. Ze względu na zbliżającą się przerwę na kadrę tym razem nie będzie żadnego meczu w poniedziałek.

W sobotę już o godzinie 12:30 przeciętna Cracovia walczyła do końca i w rywalizacji z Widzewem Łódź w Krakowie ugrał chociaż remis 2:2. Później w ciekawie zapowiadającym się meczu Radomiak Radom podejmował przed własną publicznością Jagiellonię Białystok. Niespodzianki nie było, lider po wygranej 2:0 umocnił się na prowadzeniu. O godzinie 17:30 w Wielkich Derbach Śląska łudzący się jeszcze utrzymaniem Ruch Chorzów zagrał z Górnikiem Zabrze, który podtrzymał dobrą passę zwyciężając 2:1. Na koniec dnia odbył się jeszcze jeden mecz, w którym Śląsk Wrocław znów się potknął nie umiejąc wygrać z Puszczą Niepołomice.

Niedzielne emocje również zaczęły się o godzinie 12:30. Wówczas walcząca o uniknięcie degradacji Korona Kielce po środowej porażce z Rakowem Częstochowa 0:2 zmierzyła się z Pogonią Szczecin. „Koroniarze” dobrze weszli w ten mecz, prowadzili do przerwy 2:0, po zmianie stron i po roszadach w składzie „Portowcy” strzelili 2 gole umiejąc wyrwać remis 2:2. Potem ŁKS Łódź po ostatnich, lepszych wynikach chciał sprawić niespodziankę w meczu z Rakowem Częstochowa. ŁKS mimo remisu 1:1 może być rozczarowany, ponieważ jeszcze w 96 minucie prowadził z Mistrzem Polski 1:0. Zmagania 25. kolejki Ekstraklasy zakończyło spotkanie rozczarowującej w 2024 roku Legii Warszawa z Piastem Gliwice, który wiosną także nie zachwyca. Tym razem lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali przy Łazienkowskiej 3:1.

12 goli – Ilya Shkurin (Stal Mielec)
11 goli – Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
9 goli – Kristoffer Velde (Lech Poznań), Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok), Efthymis Koulouris (Pogoń Szczecin), Daniel Szczepan (Ruch Chorzów)