Dogrywka: Lech – Warta 2:0

Piątkowy wynik był dla Lecha Poznań lepszy od gry, jaką Kolejorz zaprezentował w ostatnich derbach. Nasz zespół poprawił ofensywę, wykazał się z wyższą skutecznością, w drużynie było więcej indywidualności, które przesądziły o 8 z rzędu zwycięstwie nad Wartą Poznań. Rywal ma czego żałować, ponieważ przy Bułgarskiej oddał aż 21 strzałów, w tym 9 celnych rozgrywając najlepsze derbowe spotkanie z Lechem od swojego powrotu do Ekstraklasy.

1-4-3-3

Mrozek – Pereira, Salamon, Blazić, Andersson – Murawski, Marchwiński (90.Dziuba), Gholizadeh (86.Kvekveskiri) – Ba Loua (65.Czerwiński), Szymczak, Velde.

1-3-4-3

Grobelny – Tiru (82.Kiełb), Szymonowicz, Stavropoulos – Mezghrani, Miguel Luis (82.Kupczak), Żurawski (82.Savić), Matuszewski – Szmyt (90.Tonder), Eppel, Prikryl (82.Vizinger).

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans w km: 112,95 km (rywal 118,41 km)
Liczba sprintów (25,2 km/h): 123 (rywal 126)

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

52 minuta – Gol po 502 minutach bez bramki padł od zagrania głową pewnego i dobrego w piątek Eliasa Anderssona. Szwed dobrze się ustawił, zgrał piłkę głową już na połowę Warty, gdzie był Adriel Ba Loua. Iworyjczyk stojąc tyłem do bramki szybko podał do Filipa Marchwińskiego, który po przejęciu piłki ruszył w kierunku bramki przeciwnika. „Marchewa” pokonał wiele metrów dostrzegając Kristoffera Velde, który już nie pierwszy raz w tym meczu zszedł z prawej flanki na środek pola karnego. Norweg w tej sytuacji uciekł Matuszewskiemu, kolejny raz poprzez zejście ze skrzydła na środek zgubił przeciwnika i po prostopadłym zagraniu od Marchwińskiego strzelił gola na 1:0 swoją słabszą lewą nogą. Była to jedna z najlepszych akcji Lecha Poznań podczas rundy wiosennej 2024 oraz jedna z kilku w podobnym stylu podczas meczu z Wartą. W 52 minucie było widać nad czym Lech pracował w trakcie mikrocyklu treningowego przed derbami.

1. Grossadmiral pisze:

Chyba już czas coś zmienić w ocenach formacji jako że na ataku się nie ocenia to z natury zawodnik nie jest ani najlepszy ani najgorszy tak samo bramkarz. Myślę że trzeba zrobić dwa worki bramkarz+obrona jako defensywa i pomocnicy+napastnik jako ofensywa i tak wybierać. Takie moje luźne przemyślenie