Sparing: Lech Poznań – Chrobry Głogów 1:0

W sobotę, 23 marca, o godzinie 11:00 na jednym z bocznych boisk treningowych ENEA Stadionu mieszczącego się przy ulicy Bułgarskiej 17, Lech Poznań rozegrał towarzyski mecz z Chrobrym Głogów. Spotkanie kontrolne z pierwszoligowcem zakończyło się wygraną Kolejorza rezultatem 1:0.

Dzisiejszy sparing Lecha Poznań z Chrobrym Głogów był zamknięty dla kibiców oraz dla mediów. W sobotniej grze kontrolnej zabrakło sześciu zawodników grających na co dzień w pierwszym zespole, którzy zostali powołani na marcowe mecze swoich reprezentacji narodowych. Dziś zabrakło na murawie Filipa Szymczaka, Filipa Marchwińskiego, Niki Kvekveskiriego, Mihy Blazicia, Bartosza Salamona oraz Aliego Gholizadeha.

W sparingu nie wystąpił także Michał Gurgul, który otrzymał powołanie na towarzyski dwumecz kadry Polski U-18 z Cyprem, ale ostatecznie postanowiono, że wychowanek Lecha Poznań poobijany po ostatnim meczu rezerw pozostanie w klubie i będzie przygotowywał się pod okiem Mariusza Rumaka. W sobotnim meczu zabrakło także rekonwalescenta Mikaela Ishaka, Filipa Dagerstala, Afonso Sousy, chorego ostatnio Jespera Karlstroma, Bartosza Mrozka czy Eliasa Anderssona. Obecnych było paru piłkarzy z rezerw, jeden z nich Maksym Pietrzak zdobył zwycięskiego gola wykorzystując w 64 minucie zagranie Norberta Pacławskiego.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań podczas wrześniowej przerwy na kadrę nie rozegrał sparingu, mecz kontrolny zaliczył za to podczas październikowej oraz listopadowej przerwy na obozy reprezentacji narodowych, kiedy pokonał Miedź Legnica 3:2 i przegrał z Wartą Poznań 0:3. Nie było to pierwsze towarzyskie spotkanie Kolejorza z Chrobrym Głogów, z tym rywalem rozegraliśmy sparing podczas marcowej przerwy na kadrę 6 lat temu (2:1), w 2017 roku (2:0) czy 2016 roku (3:0). W ostatnich kilkunastu latach dwukrotnie mierzyliśmy się z Chrobrym również w Pucharze Polski (zwycięstwa 3:0 i 2:0 w 2019 roku).

Po kontrolnym meczu z pierwszoligowcem zespół Kolejorza ma jeszcze spotkać się jutro, później zawodnicy dostaną 2 dni wolnego i do zajęć wrócą w środowe popołudnie. Wszyscy kadrowicze będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego od czwartku, 28 marca, zatem Lech Poznań przed meczem ze Stalą w Mielcu (poniedziałek, 1 kwietnia, godz. 15:00) odbędzie w komplecie tylko 4 jednostki treningowe. Oprócz Dino Hoticia i Artura Sobiecha w 26. kolejce PKO Ekstraklasy 2023/2024 na pewno nie wystąpi zawieszony za kartki Elias Andersson.

null Sobota, 23 marca 2024, godz. 11:00
null Mecz sparingowy (marcowa przerwa na kadrę)
null Lech Poznań – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

null Bramka: 64.Pietrzak

null Asysta: Pacławski

null Widzów: (sparing zamknięty)

null Lech (I połowa): Bednarek – Pereira, Orzechowski, Milić, Douglas – Murawski, Niedzielski (32.Nadolski), Dziuba – Ba Loua, Pacławski, Velde.

null Lech (II połowa): Bednarek – Czerwiński, Orzechowski, Wichtowski, Douglas – Nadolski, Niedzielski, Dziuba – Kornobis, Pacławski, Pietrzak.

null Trenerzy: Rumak – Plewnia

null Stan murawy: Dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +7°C, przelotny deszcz

null Miejsce: Boczne boisko treningowe ENEA Stadionu (ul. Bułgarska 17, Poznań)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)