Juventus vs. Lech 3:3

W meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy w sezonie 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań zremisował na wyjeździe ze słynnym Juventusem Turyn 3:3 (2:1). Poznaniacy pokazali w tym spotkaniu, że w dalszym ciągu są klasową drużyną, która potrafi grać do samego końca.

Kolejorz prowadził na Stadio Olimpico już 2:0, ale ostatecznie po swoich fatalnych błędach w obronie dał sobie wbić trzy gole. Na szczęście w ekipie Mistrzów Polski mecz życia rozegrał Łotysz, Arjtoms Rudnevs, który już w doliczonym czasie gry strzelił trzecią bramkę dla gości i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Za dwa tygodnie, o godzinie 21:05 poznaniacy zmierzą się u siebie z austriackim Salzburgiem.

Już w 3. minucie groźny rajd przeprowadził Krasić. Na nasze szczęście do podania Serba nikt nie doszedł. W 7. minucie pięknym prostopadłym podaniem popisał się Kikut, lecz w tej sytuacji był ewidentny spalony. Pięć minut później po rzucie wolny gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Lechowi dopisało w tej sytuacji sporo szczęścia. Chwilę później Kolejorza od utraty bramki uratował Kotorowski, a za chwilę kontrę wyprowadzili lechici i po faulu na Peszce arbiter zawodów podyktował rzuty karny. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Rudnevs.

W 23. minucie Iaquinta ograł obrońców Lecha, ale strzał Włocha świetnie obronił Kotorowski. W 27. minucie po dośrodkowaniu Del Piero z lewej strony, akcję zamykał Krasić. Na szczęście zamiast strzelać, wolał podać do partnera, a piłkę wybili lechici. Za chwilę akcja przeniosła się pod bramkę Juve. Niestety Kikut uderzył zbyt słabo.

Ogromne zamieszanie pod bramką Juve! strzelają wszyscy lechici, ale uderza też Rudnevs i zdobywa swojego drugiego gola! W 33. minucie po dośrodkowaniu De Ceglie żaden z graczy Juve nie doszedł do piłki, a mogło być groźnie. Za chwilę gola próbował strzelić Lanzafame, ale jednak piłkę dobrze zablokowali lechici. W 42. minucie przycisnął Juventus, lecz poznaniacy bardzo dobrze blokowali wszystkie strzały graczy Juve. Co za pech! w 45. minucie gry po rzucie wolnym Juventusu na siebie powpadali lechici i kontaktowego gola głową zdobył Chiellini.

W 50. minucie meczu fatalny błąd po rzucie rożnym obrońców Lecha oraz bramkarza, Krzysztofa Kotorowskiego i niestety Włosi doprowadzili do wyrównania. W 59. minucie jeszcze rzut rożny wykonywali gościr, ale żaden z lechitów nie doszedł do tej piłki. Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie dla Juventusu.

W 62. minucie gry groźnie prawą strona przedarł się Krasić. Na szczęście poznaniaków piłka trafiła w słupek. Chwilę potem po rzucie wolnym znów było groźnie, ale piłka trafiła w ręce Kotorowskiego. W 66. minucie sprytne uderzenie oddał Del Piero, ale Kotorowski był na posterunku. W 68. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Del Piero i tym razem „Kotor” był już bezradny.

W 83. minucie gry po niezwykle ładnej akcji i dobrym dośrodkowaniu z lewej strony, głową strzelał Rudnevs, ale piłka przeleciała tuż nad bramką. Siedem minut później jeszcze próbował zdobyć gola Pepe, lecz Krzysztof Kotorowski dobrze złapał piłkę po jego lekkim strzale. Już w doliczonym czasie huknął z dystansu Rudnevs i strzelił swoją trzecią bramkę! Piękny mecz Lecha, choć szkoda, że nie zwycięski!

FC Juventus Turyn – KKS Lech Poznań 3:3 (1:2)

Bramki: 45 i 50.Chiellini 68.Del Piero – 14 i 31. 90+2.Rudnevs

Żółte kartki: Melo, Sissoko – Arboleda, Peszko, Krivets, Wojtkowiak

Widzów: 12500 (1600 kibiców Lecha)

Sędzia: Wladislaw Biezborodow (Rosja)

FC Juventus: Manninger – Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (45.Motta) – Krasić, Sissoko, Melo, Lanzafame (55.Pepe) – Iaquinta (79.Marchisio), Del Piero.

Rezerwowi: Storari, Motta, Bonucci, Pepe, Marchisio, Rinaudo, Giannetti.

KKS Lech: Kotorowski – Wojtkowiak, Arboleda, Djurdjević, Henriquez – Injać, Krivets – Kikut (80.Wilk), Stilić (80.Tshibamba), Peszko (73.Wichniarek) – Rudnevs.

Rezerwowi: Bieszczad, Wichniarek, Wilk, Bosacki, Gancarczyk, Tshibamba, Drygas.

Trenerzy: Luigi Delneri – Jacek Zieliński

189 komentarzy

1. Gorio pisze:

Juz sie nie moge doczekac… a co to bedzie za dwa tygodnie, gdy zagramy u siebie mecz o 21:05 ;//

2. Markodi pisze:

Walka, walka, walka, walka i ambicja od pierwszej do ostatniej minuty! wymagam zaangazowania

3. Lechita97 pisze:

Ja też się już nie mogę doczekać i będzie ekstra jeśli chociaż punkt wyrwiemy

4. leniu_KKS pisze:

Bardzo jestem ciekawy wyjsciowego skladu Juventusu, bo w kazdym zrodlach podaja zupelnie inny przewidywany sklad. Wlosi ponoc maja nam odpuscic bo w weekend graja ciezki mecz z Udinese

5. Carte pisze:

Wiadomo czy nasi zagrają w pasy ? (chodź wątpię)

6. lewcio pisze:

wyjazdowymi strojami Lecha sa biale i pewnie w bialych zagramy

7. Versoo pisze:

Zeby Djurdjevic tylko nie gral. To jest tykajaca bomba w obronie ktora czesto da sie krecic przez 3x szybszych zawodnikow. Wrocil Bosacki, on jest kapitanem i on powinien grac. Stawiam na remis 1-1

8. Jahu pisze:

Pilkarze tworza dzis historie Lecha, a 16 wrzesnia moze na stale przejsc do historii naszego klubu jesli osiagniemy tam chocby remis bo jeszcze zadna Polska druzyna nie zremisowala na wyjezdzie z Juventusem nie mowiac juz o wygranej

9. uiop pisze:

mam nadzieje ze arboleda juz w pierwszych minutach meczu pokaze nijakiemu del pierro ze czas konczyc kariere i dac sobie spokoj. do boju !!!!

10. WoodooOoo pisze:

Trzymam kciuki, ze gracze ktorzy dwa lata temu zatrzymali Austrie, Udine, Deportivo znow pokaza jak potrafia grac, gdy im zalezy

11. jaro: pisze:

Do boju KOLEJORZ!!! My wierzymy ….

12. Carte pisze:

lewcio – ale Juve jest białe w czarne paski. A co do meczu to czy to Piast, czy Barca, Czy Juve… tylko Zwycięstwo !

13. Lechita97 pisze:

To ma byc w rezerwowe zestawienie!!!

14. Kondziu pisze:

Teraz to juz nawet w zwyciestwo wierze! 5 podstawowych z Juve na lawie

15. krejzol pisze:

widze, ze wlosi zlekcewazyli Lecha totalnie… trudno ich sprawa, a Kolejorz zapier….!

20. Olex21 pisze:

Jak w takim składzie Juve przyjedzie 1 grudnia to dostaną po dupie z 2:0. 43 tysiace jak ryknie, to Del Pierrowi trampki spadna

33. Łysy pisze:

Ale szkoda tej bramki dla Juve 🙁 Gdyby było 2:0 do przerwy, to chłopaki na pewno utrzymaliby to zwyciestwo. A tak będzie ciężko.

34. KIBOL LECHA nie amicy pisze:

brawo Lech po 45min. no i pokazał co umie kotorek

35. Carte pisze:

Długi zrób coś a takimi śmieciam* jak KolejarzPL co wprowadzają niektórych w błąd.

36. Carte pisze:

znaczy KolarzPL

37. nowy pisze:

kotor juz tak szybko nie zagra ale wynik cieszy oby tak sie utrzymało

38. znawca pisze:

pechowy scenariusz 4:2 dla Juve (oby nie)
    ale będzie szczęśliwy 3:1 lub 3:2 dla Lecha

39. DaMeK pisze:

Oby strzelili nasi jeszcze jedną bramkę to będzie całkiem nieźle. Możemy być czarnym konie tej grupy.

40. Gorol pisze:

Szkoda tej bramki na koniec 1 połowy. Będzie nerwowo w drugiej bo Juwe przyciśnie oby Lech wytrzymał.

46. ŚredniKKS pisze:

Gramy bez obrony!!!! BOSY NA BOISKO!!!!!!!!!!!!!!!

47. ŚredniKKS pisze:

Brawo Kotorowski!!!

48. kaczka pisze:

buahaha, frajerstwo roku !!!

49. Gorol pisze:

Złapali rytm mam nadzieje że teraz nas nie rostrzelają.

50. fish pisze:

kur..a!jak mamy dostac to wpusc Bieszczada!wielki trenerze

51. Gorol pisze:

Chyba nie wytrzymujemy Kondycyjnie.

52. rataje pisze:

Wiedziałem że te łamagi dostana baty musimy się dużo jeszcze nauczyc aby doruwnać nawet słabemu Juve. Lajzy i tyle kibicu8ję Lechowi ale wstydzę się go jak przegrywają.

53. kaczka pisze:

jedziecie po Kotorze a tylko dzieki niemu Lech sie nie skompromitowal z Azerami.

54. siara pisze:

jak sie takie klopsy robi to nie mozna myslec o dobrym wyniku z juve

55. Gorol pisze:

Nie Ma tesz co pakać wynik nie jest najgorszy nawet Słabe Juwe jest kilka klas odnas dalej.

56. ŚredniKKS pisze:

kaczka -to nie powód do dumy ze dzieki karnym przeszlismy Azerów!!! Burić WRÓĆ!!!!!!!!!!!!

60. ŚredniKKS pisze:

RUDNEVS KOCHAM CIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kotor wypierdalaj!!!

61. nowy pisze:

3:3 dobry wynik

62. ŚredniKKS pisze:

Wiara ja wam mówię ze Rudnevs jest lepszy od Lewandowskiego!!!!!!!

63. KIBOL LECHA nie amicy pisze:

co do karnych z azerami to wystarczyło przy dwuch stać i się nie ruszać i obrona pewna tak że niema co się tym podniecać

64. erni pisze:

przy Rudnevsie szybko o Lewym zapomnimy!!kapitalnie…szkoda wygranej…ale pieknie i tak..tylko, zeby Rutkowskie i pogorzelczyki nie myslaly jak opchnąc rudnevsa teraz jak najdrozej

65. Lechita97 pisze:

Jak ja tej legły nie cierpie

66. bocian pisze:

MARZENIA SIę SPEłNIAJą!!!!…………..TERAZ U SIEBIE KONIECZNIE Z AUSTRYAKAMI WYGRAć ,W ANGLI REMIS I REWANżE. RUDNEWS JAS WIEKI.DAć MU HONOROWE OBYWATELSTWO POZNANIA.

67. Szpak pisze:

Miałem nie pisać, ale napiszę jedno: Rudnevs bożek! Szkoda, że zabrakło cwaniactwa w końcówce pierwszej połowy!

68. BumBum pisze:

Widziały galy tego fiuta Del Pierro? Nie chciał dać koszulki Rudnevsikowi! Mistrz Mistrz Kolejorz!!!!

69. abdul pisze:

ach ten kotor jak dziecko we mgle w tym swoim polu karnym steve wonder wiecej by widzial a rudi 2 fuksy ze sprytu i majster na przybicie gwozdzia energetyki z austrii chyba sie zasmucily wynikiem

70. Ex pisze:

RUDNEVS MISTRZ!!!! Gdyby gral Buric w bramce to bysmy nie stracili 3 bramek.

71. cube pisze:

Do niedowiarków: I co Zieliński jednak dobry jest?

72. Adi.97LECH pisze:

ARTJOMS I CO I GOOOOL!!!!!Hat-Trick

73. żołnierzlecha pisze:

No i szkoda trzech punktów,ale „remis na wyjeździe nie jest zły” 😛 a zwłaszcza z juve. Rudnevs prawdziwy snajper…tylko szkoda,ze Del Piero też. Salzburg już taki dobry nie jest 😀 DO BOJU KKS!!!!

74. alladyn pisze:

Rudnevs masakra, a teraz chciałbym zobaczyć mine pederastów z ległej widok byłby bezcenny
    Już mogą zwinąć tę szmatę ze stadionu
    Lech !!!!!!!!!!!!!!!!! Forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!

75. luk pisze:

Długi i co rudnews dalej słaby????:P

arboleda będzie pauzował,oby Bosacki wrócił….

coś cicho o przedłużaniu kontraktów żeby się nie okazało że taki arboleda czy Bandrowski odejdą za darmo!!

76. KoL pisze:

Wychodza te cienkie transfery (mlodzi stoperzy, defensywni ze szybko zapomnie,libysmy o… Bandrze) i te treningi, powodujace ze ruszamy sie na stojaco, miekko i caly mecz, stosujemy prymitywne , sredniowieczne bamberskie zagrywki rodem z polskiej ligii – debilne , prostackie faule.
    A na tego debila Arbolede juz sie niue da patrzec.

78. Mercatuś pisze:

Teraz niech mnie przepraszają ci co kpili jak pisałem, że Lech spokojnie ten mecz moze wygrać. Wy żescie pisali o pogromie, że bedzie w plecy i co teraz powiecie pesymiści??. Kotorowski Zawalił nam mecz i w dodatku nie potrafi podstawowego elementu jakim jest gra na przedpolu. Do wszystkich dośrodkowań które wychodził mijał się. To spotkanie to istny horror. Głównie przez bramkarza już potem krzyczałem stój nie wychoodź z bramki.

79. Ex pisze:

A czy czasami kartki z eliminacji nie zostaly anulowane??

80. piero pisze:

Rudnevs to jest to czego dawno w Lechu nie było …….żal mi kotorka ale wszyscy widzimy co gra Jasiu wracaj……..

81. Heaven pisze:

Chyba umarłem.
    Do BumBum. Rudnevs nie chciał koszulki tego cieniasa 🙂

82. Carte pisze:

KoL – chyba masz coś z głową debilu.

83. lisek pisze:

ja pierdziele ale zaje… Rudnevs magiczny futbol w jego wykonaniu:D…szkoda tylko tych dwoch bramek z stalych fragmentow gry:/
    ale przed meczem bral bym w ciemno wynik:D

84. Mercatuś pisze:

Powiem coś jeszcze. Jak chwaliłem zarząd klubu za transfery, to braliście mnie za jakiegoś Kaszpirowskiego. Ja mówiłem o dobrej polityce transferowej a zakup Rudnevsa to istny strzał w dyche. Burić też jest wzmocnieniem i musi on bronić. To co dziś grał Kotor to katastrofa. Więc widać, że transfery trafione. Co do formy piłkarzy grających wcześniej, to cóż przyszła forma troszkę później. Bardzo mi się podoba polityka transferowa w Lechu. Jak już wspomniałem Rudnevs strzał w dziesiątkę brawo za transfer tego znakomitego zawodnika za śmieszne pieniądze.

85. gacek pisze:

@KOL

czemu mowiac o transferach nie wspomniales nic o Rudnevsie ?

86. SIK pisze:

Kotor też wyciągnął kilka piłek

87. fox pisze:

Specjalnie dawno się tutaj nie wypowiadałem na temat meczu z Juve.Teraz też tylko zapytam.Gdzie są wszyscy Ci co przewidywali 4,5 a nawet 7:0.Tyle w temacie.

88. luk – jeśli nie czytasz moich wszystkich komentarzy, to nie komentuj tego…
    Po za tym bardzo fajnie, że przy trzeciej bramce Rudnevs wreszczie coś pokazał, bo tak za każdym razem albo dostawiał nogę, albo głowę, albo strzelał z karnego. Trzeci gol pokazał tylko, że potrafi jednak też uderzyć z daleka. Brawa dla niego za to 🙂

89. HwH pisze:

BRAWO Rudnevs! 3 brameczki z Juve, nie wiem czy Lewy dałby rade! Gratulacje dla reszty zespołu. Na minus dzisiaj Maniek i Kotor, pierwsza i druga brama na ich konto, w pierwszej więcej winy Manika w drugiej Kotora. Jak już wspominał wole Burica, coś mam wrażenie że nie stracilibyśmy przynajmniej 1 z 3 bramek.

ALE i tak Brawa! Teraz trzeba powalczyć z Salzburgiem o wygraną!

90. kuba pisze:

KOTOR JEST LEPSZY OD BURICA

91. fish pisze:

KOL- tu zgadzam sie z Toba.Widzielismy 2 swiaty pilkarskie,ale dzis cieszmy sie bo jest z czego!o Kotorowskim nie chce juz mi sie pisac,mysle ze nowy wlasciciel juz go wyjebie raz na zawsze z tego klubu!Ten remis moze nam duzo dac mam na mysli pilkarzy .Pozdrawiam

92. kriseu pisze:

buric ma zdecydowanie lepsze warunki fizyczne, byłby zdecydowanie lepszy przy tych dośrodkowaniach . Cieszmy się, Kolejorz Rulez trzeba teraz utrzymać tą euforię jak najdłużej … Rudnevs??? żal że nie było go na Spartę , …no ale lepiej późno niż wcale.

93. haski pisze:

kuba- tak a to ciekawe bo kotr nie umie grać na przed polu… arboleda bardzo słąby mecz jeden gol samobujczy…… powinien go zdjąc bosy wracaj!!!!!!!!!!!!! cieszy punkt ale pozostaje nie mdosyt bo mogliśmy wygrać….

94. FanLecha pisze:

bardzo ładny mecz.:)
    BRAWO LECH!!!!!!

95. Kibic Lecha pisze:

Bardzo fajny mecz remis jest sprawiedliwy;) brawo Mistrz Polski, Brawo Lech Poznań. Za tydzien czekamy na wygraną z RED BULL. Pozdrowienia dla prawdziwych kibiców Lecha Poznań. Mamy nową gwiazdę i po Lewym nikt juz nie będzie płakał. Niech żałuje ze nie został, bo zamiast grać na fajnych stadionach to grzeje ławę w Borussi i pewnie to sie nie zmieni.

96. ArekCesar pisze:

Rudnevs jest Bogiem. Kto ostatnio strzelił hat-tricka Juventusowi. Nie pamiętam. Jest niesamowity, teraz będa go pilnowac parami w lidze. Ale Artjoms jesteśmy z Tobą. Dobry mecz Krivetsa, walczył jak rzadko, nieźle Peszko-wywalczony karny. Gorzej Kotor, choc miał kilka fuksów. Maniek słabiej zawalił przy 2 bramkach.

Ale i tak jestem happy, żonka mnie opier…za hałas przy golach, a na 3-3 to myślałem, że mnie ukatrupi 🙂

Panowie czujecie, jakie jutro wypier…ceny karnetów? Koszmar, że szkoda gadac.

97. kuba pisze:

Haski a kto zawalił bramke na widzewie? jak dla mnie to na tą chwile Kotor jest lepsze. Jaśmin po tej wiosennej kontuzji jakoś nie może dojść do swojej formy

98. jaro: pisze:

Powiem krótko: JESTEM DUMNY Z KOLEJORZA. Od początku byłem optymistą.