Na stadionie: Doping kontrolowany

Na wczorajszym meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów zjawiło się 3000 kibiców. Fani Kolejorza starali się prowadzić doping i momentami zespół prowadzony przez Jose Bakero mógł liczyć na naprawdę niezłe wsparcie. W przerwie spotkania interweniowała jednak ochrona.

Kibice

Do Wronek przede wszystkim samochodami dotarło wczoraj 3000 widzów. Jeszcze półgodziny przed meczem stadion był pusty, a wpływ miał na to m.in. fatalny dojazd z Poznania do Wronek, o którym wspominaliśmy w newsie pod tytułem: „Wokół meczu Lech – Ruch.” Tymczasem wielu kibiców zdecydowało się na kupno biletu tuż przed spotkaniem, zatem nie wszyscy weszli na obiekt w odpowiednim czasie.

Dwie małe trybunki za kamerami telewizyjnymi wypełniły się dość szczelnie, a większość kibiców, którzy się tam pojawili byli ubrani w „niebiesko-białe” koszulki. Tymczasem fani chcący śpiewać i dopingować zespół Kolejorza zjawili się na trybunie przy miejscach dla vipów i dziennikarzy. Około kilkudziesięciu kibiców regularnie starało się dopingować Lecha Poznań, a czasem do śpiewów włączali się sympatycy siedzący na sektorach bliżej lasu.

Przyśpiewki

Podczas meczu nie zabrakło okrzyków „Kolejorz!”, ale także przyśpiewki: „Jeden jest Mistrz Polski”. Ponadto kibice zgromadzeni przy trybunie prasowej „pozdrawiali” Ruch oraz… Legię, choć przecież do meczu z warszawiakami zostało jeszcze dużo czasu. Jakby tego mało, sympatycy Lecha w kierunku zawodników krzyczeli również: „Biegać, walczyć i się starać w Lechu trzeba zapier…”, zaśpiewali: „Pierwszy, gol, drugi gol, trzeci leci…” i piosenki o PZPN-ie.

Doping kontrolowany

Podczas meczu z trybun poleciało trochę wulgarnych słów skierowanych do Ruchu, rządu, PZPN-u i Legii. Była też przyśpiewka: „Donald matole, twój rząd obalą kibole”. Naturalnie nie spodobało się to ochronie i jednemu panu (chyba delegatowi), który w pewnym momencie usiadł blisko kibiców sąsiadujących z lożą prasową i słuchał z bliska, co śpiewają kibice.

W trakcie meczu policja nie interweniowała, bo nie było jej przed stadionem tylko na drogach, o czym wspominaliśmy w newsie „Wokół meczu Lech – Ruch.” Mimo to, ochrona słysząc w pierwszej połowie niecenzuralne okrzyki upomniała kibiców, zjawiając się także na loży prasowej, skąd można było łatwo dotrzeć do fanów wczoraj śpiewających.

Po wizycie ochroniarzy w przerwie meczu, w drugiej odsłonie niecenzuralnych okrzyków już nie było i z tego, co nam wiadomo, nikt nie został zawinięty, ani też nikt nie otrzymał mandatu. Mimo to, ochroniarze przyglądali się bacznie niektórym osobom.

Pretensje kibiców do bocznego sędziego

Kibice, którzy wczoraj dopingowali mieli pretensje do sędziego linowego, który według nich źle się ustawiał. Ponadto boczny arbiter często sygnalizował spalonego zawodnika Lecha i raz bardzo mocno się pomylił, bo spalonego nie było.

Tymczasem gdy w drugiej odsłonie liniowy sędzia dobrze wyłapywał na pozycji spalonej graczy Ruchu, wówczas otrzymywał gromkie brawa od całego sektora prowadzącego wczoraj doping. Pod koniec meczu kibice zapomnieli już o arbitrze, gdyż świętowali wygraną swojej drużyny.

Brak protestu

Nie było fan, ale barwy były bardzo mocno widoczne. Na trybunach byli też co prawda kibice w ciemnych koszulkach, ale duża cześć z nich miała choćby szalik Lecha Poznań.

>> Wokół meczu Lecha z Ruchem
>> Zobacz zdjęcia z piątkowego meczu

Tak wyglądały trybuny podczas piątkowego spotkania we Wronkach (na 4 zdjęciu sektor prowadzący doping):

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

93 komentarze

 1. Szymon pisze:

  Brawa dla kibicow ktorzy prowadzili doping. Ten protest mnie juz wkurwia , tak samo bylo w Legii pare lat temu , no coz niech biora przyklad z Legii za to im tylko gratulowac. Niestety nie mamy juz najlepszych kibicow w Polsce.

 2. wiaduktor pisze:

  Czyli w skrócie ochrona interweniowała aby nie było śpiewanych chóralnie wulgaryzmów. To akurat pochwalam. W końcu na Bułgarskiej pojawiają się licznie dzieci z przedszkoli. Szkoda ich uczyć tak niecenzuralnych słów. A zamiast Legia kur…a można śpiewać za przykładem pewnej gwiazdy Youtube „legia legia kurczak”

 3. slavus pisze:

  w Poznaniu trzeba będzie kilku lat, żeby odbudować to, co powstawało od momentu spadku Lecha do ówczesnej II ligi. Wielka szkoda. Musi przyjść nowe pokolenie, które będzie potrafiło podjąć wysiłek organizacji dopingu i opraw meczowych. Dotychczasowi kibice robili to znakomicie, na poziomie najlepszym w Polsce. Nie do końca rozumiem, dlaczego z tego zrezygnowali.
  Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł być znowu dumny, że Lech ma najlepszych kibiców.

 4. Masziah pisze:

  I to mi się podoba, ochrona była, upomniała, kibice się dostosowali i z klasą dopingowali Lecha, tylko żeby więcej było dopingujących na następnych meczach, mam nadzieję że na Bułgarskiej uda nam się zrobić głośny doping mimo tego protestu, bilet już niedługo będzie kupiony i pozostanie tylko oczekiwanie na mecz u siebie.
  Szymon, kibiców mamy najlepszych w Polsce, tylko może ostatnio nie najgłośniejszych 🙂

 5. Kibol pisze:

  a jak dla mnie ten doping był żałosny, miałem wrażenie że prowadzi go jakaś banda żuli, obrażanie Legii w meczu z Ruchem czy pozdrawianie Zagłębia Lubin ( z którym już nie mamy zgody od jakiś 2 lat ) mówią o nim wszystko. I co to znaczy w tym artykule brak protestu? przecież protest był jak najbardziej nie było fan bo na meczu nie było grup kibicowskich ( czyli ultrasów itp.)

 6. MatiWałcz pisze:

  Co do policji to stało pare suk od strony lasu tam gdzie była kiedyś dostawiona trybuna za bramką.

 7. jaro: pisze:

  rzeczywiście przyśpiewki na temat Legii były bez sensu, co „oprotestowałem” milcząc :). Natomiast cała reszta była OK. Ostatni raz po meczu Lecha byłem zachrypnięty w poprzedniej rundzie (mecz z Górnikiem), gdy zamknęli nam Bułgarską i doping prowadziliśmy pod stadionem.

 8. Crasher pisze:

  Wstydzę się za tych baranów którzy śpiewali w meczu Ruchem. Teraz monżna zobaczyć co się dzieje gdy Wiara Lecha nie bierze na siebie dopingu , jest jedno wielkie gówno ;p W meczu z Wisłą będzie juz doping i utwierdzimy w przekonaniu wszystkich ze najlepsi kibice w Polsce to MY KIBOLE LECHA !!! WSZYSCY NA MECZ Z WISŁĄ !!!

 9. slavus pisze:

  Crasher -> dlaczego wstydzisz się za tych, którzy próbowali dać z siebie tyle, ile potrafili? Wyszło słabo, ale ja ich chwalę. Sam też próbowałem się dołączać, ale rzeczywiście brzmiało to trochę, jak na kole gospodyń wiejskich. Gdyby jednak pojawił się ktoś z charyzmą zbliżoną do 'Grzędy’, to wyglądałoby to na pewno lepiej. A najlepszymi kibolami w Polsce już nie jesteśmy. Jeżeli wspierać zespół na wygnaniu we Wronkach jedzie niespełna 3 tys. osób, to gdzie tu 'najlepsi kibice w Polsce’?

 10. jaro: pisze:

  Crasher,
  podobno o gustach się nie dyskutuje – masz słabość do WL i Litara, Twoja sprawa. Ale proszę nie nazywaj normalnych kibiców oddanych klubowi, któremu też kibicujesz, baranami.

 11. Crasher pisze:

  slavus obecnie jest protest ale takie janusze jak ty tego nie zrozumieją więc nie zamierzam z Tobą o tym dyskutować .Zjednoczeniem w proteście właśnie pokazujemy , że jesteśmy najlepsi , pokazujemy to że razem możemy coś działać i zniszczyć rudą zarazę . Oglądałem powtórkę i w tv brzmiało tak jak banda meneli i penerów . To , że Lech gra dobrze nie znaczy , że mamy przerywać protest. Z czego wiem to w mecz z Wisłą nie będzie już tego protestu WIĘC ZAPRASZAM WSZYSTKICH KIBOLI ! Pokażmy różnicę jaką jest mecz bez dopingu z dopingiem 30 tysiecznej publiczności ! WSZYSCY NA MECZ Z WISŁĄ !!!

 12. Crasher pisze:

  Jaro@ kibice którzy nie stosują sie do do protestu są baranami

 13. kbic pisze:

  bo fajne bydło, pokazało klasę przyśpiewkami, szczególnie te o legii, bardzo na miejscu patrząc na rywala
  Crasher powiedz mi co CI da ten protest? co nim osiągniecie inteligenci? bo ja śmiem twierdzić że nic, nikogo nie obchodzi że na stadionie nie ma dopingu, a już w szczególności tuska czy rząd, oni jedynie sie śmieją i mówią -patrzcie jacy kretyni uciszyliśmy ich a oni myślą że się przejmujemy protestami

 14. Crasher pisze:

  Kbic Wiem o tym , ze ich to mało interesuje ale nie wyobrażam sobie świetnej zabawy w tej chwili gdy np zawijają za bluzgi i okrzyki . Nie popieram protestu wole gdy 40 tys kiboli żywo dopinguje tak jak na Man city i Salzburgu , ale co zrobić trzeba czekać do mecz z Wisłą

 15. DŻEJO1 pisze:

  Redakcjo wejdźcie na E-maila!!

 16. jaro: pisze:

  Crasher,
  zwierzęta, o których wspominasz symbolizują osobniki pozbawione własnego zdania, zazwyczaj podporządkowane działaniu jednostki o najsilniejszym charakterze. Myślę, że porównanie użyte przez Ciebie zdecydowanie lepiej pasuje do zupełnie innej grupy kibiców.

 17. slavus pisze:

  Crasher -> zgadzam się z Tobą, że niezorganizowany, spontaniczny doping grupki kilkudziesięciu osób brzmiał jak „banda meneli” (nie bardzo wiem dlaczego nazwałeś to również „bandą penerów”, bo „pener” ma nieco inne znaczenie). Nie zmienia to mojego poglądu, że próbowali robić, co w ich mocy. Gdybyś Ty prowadził taki doping, również brzmiałbyś jak 'menel’.
  Natomiast nie mogę się zgodzić z nazywaniem mnie 'januszem’, bo nie chodzę na mecze z trąbką i wymalowaną twarzą, od wielu lat daję z siebie wszystko w kotle na każdym meczu, choć przyznam, że na wyjazdy nie jeżdżę. Jeżeli jednak 'januszem’ jest każdy, kto 1′ nie należy do Wiary Lecha, 2′ nie jeździ na wyjazdy, 3′ nie popiera obranej przez 'zorganizowane grupy kibiców’ formy protestu, to rzeczywiście jestem 'januszem’, ale przy takiej definicja 'janusza’ nie jest to nic wstydliwego.
  I jeszcze jedno – zarzuca się Donaldowi alias Matołowi, że walczy z wolnością słowa i poglądów i jest to zarzut w pełni uzasadniony, a z naruszeniem wolności słowa trzeba walczyć. Ale z drugiej strony, jak ktoś, korzystając z wolności słowa głowi, iż nie zgadza się z taką formą protestu, to nazywa się go 'kretynem’, 'baranem’ itp. Schizofrenia

 18. BRAGA pisze:

  Ten protest to już normalnie jest wysrane gów… Jak można osłabiać swoją drużynę?!?! Wszystkie kluby cisną na rząd ale tam przynajmniej działają grupy kibicowskie!! Przez szanowną WL nawet mimo fantastycznej gry Lecha na mecze chodzić się nie chce. Brakuje już tej atmosfery i tego pierdolnięcia 12 000 fanów z kotła:(:( Co do polityki to jestem ciekawy na kogo szanowna WL będzie głosować, na PiSiorów?? Większość po cichutku i tak pewnie pójdzie na Donalda i jego świtę głosować ale nikt się do tego nie przyzna!

  PS. SZACUNEK DLA TYCH KTÓRZY WCZORAJ PROWADZILI DOPING NA WŁASNĄ RĘKE! DZIĘKI WIELKIE!

 19. max pisze:

  @ Crasher Kogo kolego zawijają ??? Jakiegoś łysego ,tępego frajera ,który nie umie się dostosować ??

 20. kibic pisze:

  A ja mam pytanie czy na wisłe bedzie stowarzyzesznie kibicow planowac tylko doping a poten znow potest tak jak w oswadczeniu ?

 21. Fan Lecha pisze:

  Do wyrażenia protestu przeciw polityce rządu ws kibiców są wybory do SEJMU I SENATU RP. Uprawianie polityki na stadionach do niczego dobrego nie prowadzi.

  PS
  Na zachodzie panuje prawo które jest jeszcze bardziej radykalne wobec kibiców. I tam nikt jakoś nie protestuje w ten sposób.

 22. Maciej81 pisze:

  O ludziach którzy tam pojechali niech świadczy fakt że przestraszyli się boksera – ludzi z łapanki na zbiórce pod obiektem.

 23. slavus pisze:

  Fan Lecha -> to, że gdzieś tam jest prawo bardziej restrykcyjne, nie oznacza, że u nas też tak musi być. Podczas meczy LE pokazaliśmy, że w Polsce jest inna kultura dopingowania – nie siedzimy jak w teatrze tylko klaskamy, podskakujemy, rozchodzimy się na boki, mała 'dzicz’ też nie zaszkodzi ;). Jestem przeciwnikiem ujednolicania trybun na całym świecie. Jestem np. przeciwnikiem wuwuzeli, ale w RPA niech sobie trąbią przez cały mecz.

 24. KSCPany pisze:

  Ludzie, chcecie to śpiewajcie! Nikt wam nie broni przyjść na mecz w Szaliku czy niebieskiej koszulce!! Każdy z was może kupić bilet na kocioł stanąć na gnieździe i prowadzić doping! Dalej krzykacze zróbcie to! Czy może się boicie ?
  Pomyślcie trochę że policja w każdej chwili może powinąć każdego za byle co…

  BRAK DOPINGU TO NIE PROTEST ! Tylko forma przetrwania, psom w końcu się znudzi łapanie każdego bo mają za dużo pracy, po mistrzostwach wróci wszystko do normy. A pomyślcie co by było gdyby prowadzącym, ultrasom i osobom robiącym atmosferę na Lechu dadzą 2-6 letni zakaz? Co wtedy będzie po mistrzostwach???

  Najwięcej jak zawsze pierd*lą o atmosferze Ci, którzy nie śpiewają tylko wpierdal*ją kiełbachę na 3 trybunie!!

 25. slavus pisze:

  KSCPany -> to coś nowego. Pierwszy raz ktoś napisał, że brak dopingu nie jest protestem tylko sposobem na uniknięcie kar. Coś innego wynika z oświadczenia „zorganizowanych grup kibicowskich”

 26. SkończcieSiaćZamęt! pisze:

  Wyobraź sobie, że ze względu na ełro2012 osoby prowadzące doping, zajmujące się oprawą meczową, flagami otrzymują zakazy stadionowe na około 4 lata lub więcej. Do kogo będziesz mieć pretensje, że atmosfera na stadionie przy Bułgarskiej jest hmmm… delikatnie mówiąc 'do niczego’? …
  Już spieszę z odpowiedzią „drogi kibicu/kliencie*”. Nie będziesz miał pretensji do absurdalnych zachowań służb porządkowych, policji, represji ze strony rządu – tylko właśnie do kibiców, którzy przygotowują oprawy, prowadzą doping, wieszają flagi. Bo przecież „mogli na chwilę przestać kibicować…”, „mogli przeczekać do końca ełro”, „nikt im nie kazał przecież prowadzić dopingi i robić opraw”, „no i jeszcze to stanie jedną nogą pomiędzy sektorami, nic dziwnego, że tak to się skończyło”. A „teraz ja biedny kibic/klient nie ma tej fajnej atmosfery więc karnetu/biletu nie kupię. To znaczy kupię, ale na mecze z Wisłą czy inną Legią…”
  Drogi kibicu/kliencie – zdaję sobie sprawę, że nie zobaczysz winy „u siebie”. Bo przecież Ty „chodziłeś na mecze i dopingowałeś”. Owszem, ale tak by podłączyć się gdy cały stadion śpiewa, by wspólnie ponieść sektorówkę, czy kartoniki jak robi to cały stadion. Byłeś „cudownym everymanem”, nie 'wychylałeś się’ jak fanatycy, od których żądasz dopingu „jak na innych stadionach”. Ukryty głęboko w tłumie czułeś się bezpieczny – bo to przecież nie Ty łamałeś chore prawo – to znaczy Ty, ale tylko troszeczkę, bo wszyscy to robili, ale Ty tego nie zacząłeś, więc nikt nie może mieć do Ciebie pretensji.
  Fajnie i miło jest się ukrywać za plecami innych. W razie jakichkolwiek problemów pokazać paluchem, że ten i ten śpiewał niepochlebnie o premierze – no, w najlepszym wypadku nie powiedzieć ani słowa…
  Internet ma to do siebie, że pozwala w jakiś sposób na anonimowość. Zaskakujące, że najwięksi krytycy protestu ukrywają się za firewallami, filtrami, modemami i ekranem komputera. Nie rozumiem, dlaczego żaden z Was, nie wyjdzie na środek trybuny (np. trybuna I) i nie zacznie prowadzić dopingu? Czyżby strach przed zakazem stadionowym za opuszczenie swojego miejsca i przemieszczanie się pomiędzy sektorami? – No tak, zapomniałem – przecież od tego są inni. Ty drogi kibicu/kliencie jesteś tylko od tego by wyładowywać swój żal i frustrację na forach internetowych. Teraz winni są kibice, którzy nie prowadzą ZORGANIZOWANEGO dopingu, wcześniej Bakero, który nie potrafił porządnie ustawić drużyny i sadzał na ławce Stilica, zarząd, który nie zrobił transferów i ma słabą politykę (jakąkolwiek), Rutkowski, Ryżyński, Zielński, Red-Bull, POSiR, Smuda, MLS, szwagier Reissa. Tylko nasz „drogi kibic/klient” jest bez winy i chodził na mecze, gdy wszyscy inni w pieluchy srali. Zapomniałbym – był na meczu z Siarką Tarnobrzeg.

 27. SkończcieSiaćZamęt! pisze:

  Ciekawe kto Wam będzie robił atmosferę przez następne 5-6 lat jak namawiacie osoby odpowiedzialne za to do tego żeby podstawiły się na talerzyku wiadomym organom.
  Tak, w tym kraju zwija się za matoła, śpiewy na legię, opuszczenie swoje miejsca z biletu.

  Kto wtedy będzie robił oprawy i doping przez tyle lat? Tu trzeba przeczekać, nie wiem, ile, ale jak znajdziecie lepsze wyjście to proszę bardzo.

 28. Anonim pisze:

  Kazdy moze prowadzic doping kiedys jedna osoba nie prowadziła dopingu nie ma ludzi nie zastapionych

 29. Fan Lecha pisze:

  @slavus- Zgadzam się z Tobą że na LM był świetny pokaz kibicowania. Zgadzam się co do tego że można trochę się poruszać podczas dopingowania po trybunach. Powyższe elementy stanowią wartość dodaną do piłki nożnej w Europie.

  Niestety jest i druga strona medalu. To po poisówce w Bydgoszczy zaczęły się represje. Gdyby nie takie incydenty(dotyczy również innych klubów w Polsce) nie byłoby zamkniętych stadionów, Kibice by mieli więcej swobody przy tworzeniu opraw.

 30. Adieus pisze:

  Represje nie zaczęły się po Bydgoszczy tylko dużo wcześniej! Skąd transparenty o temacie zastępczym? Legia była w kwietniu…

  Nikt nie liczy, że ten protest „coś da”, Tusk przeprosi kiboli i wszystko wróci do normalności, ale że w takich warunkach jakie są nikt nie będzie tworzył atmosfery jaka była dotychczas, stosując się do durnych przepisów, narażając się na zakazy. Chodzi o to, żeby nie dać się wypunktować i zebrać zakazów. Tylko tyle i aż tyle. Trzeba czekać na lepsze czasy, które nie wiadomo kiedy nadejdą i czy w ogóle. Pewne jest to, że teraz są chujowe i robienie czegokolwiek jest zbyt ryzykowne. Czy myślicie, że kibole to „będą wiecznie popychlem, których można kopać w d…, a oni nic”? Dla tych, którzy za wszelką cenę chcą „normalności” – zobaczcie, co się stało na Jagielloni. To, że nadal dopingują to ich sprawa, ale tak trudno zrozumieć, że lepiej się na takie coś nie narażać?

  Każdy rozsądny wie, że traci na tym klub i piłkarze – trudno, ale zauważ również, że PRZEDE WSZYSTKIM tracą na tym ci, którzy dotychczas tworzyli całą atmosferę i robili to, co kochają.

  Pomijając to, że zarzuty przeciwników protestu wynikają z niezrozumienia o co w nim chodzi, to nie rozumieją oni też z tego względu, że mają zupełnie inne podejście do Lecha i kibicowania – doping dla piłkarzy, „trzeba pomóc piłkarzom”, „piłkarze na tym tracą”. Podstawowa sprawa – piłkarze grają dla nas, a Lech to my. Dla mnie doping i atmosfera są wartościami samymi w sobie, dopinguje Lecha, a nie konkretnych „piłkarzy”. I dopinguje, bo tak, a nie dlatego, że piłkarzom to pomaga, walczą o mistrza czy cokolwiek innego.

 31. GK pisze:

  Protest nie jest skierowany we władzę, tylko służy przeczekaniu trudnych czasów, które wyeliminują nas z trybun być może na zawsze, teraz mamy tylko zawieszenie działalności, jak chcecie ryzykować np. bluzgami które są na Legii i Wiśle nieuniknione, to proszę bardzo, ja na tą chwilę się nie bawię. Ugrzeczniona wersja trybun na pół gwizdka nie dla mnie.

 32. Radas pisze:

  W tej chwili pytanie brzmi: lepiej rok czy dwa mieć tak jak teraz, czy mieć atmosferę jak kiedyś, którą służby szybko zniszczą na wiele lat, może na zawsze?

 33. wiaduktor pisze:

  piszecie banialuki. Nikt wam nieda zakazu stadionowego, nikt nie będzie was karał za organizowanie opraw zgodnych z przepisami. Zachowujecie się jak banda rozwydzrzonych bachorów, którzy na złość mamie odmrożą sobie stopy. Bzdury, bzdury, bzdury. W necie dostępny jest filmik, z meczu ŁKS-u z kimś tam, i jest świetnie zobrazowane jak można szydzić i ironizować z niektórych bzdurnych decyzji. Ale trzeba chciec i mieć trochę oleju oraz inwencji twórczej w sobie. Przestańcie ściemniać ciągke, że boicie się represji, które dosięgną tylko tego kto bedzie łamać przepisy. A jeżeli dostaniesz coś takiego za free ej za bilety i karnety, a wpieprzając kiełbaskę, dodatkowo wspierają finanse klubu. Więc wiecej szacunku.

 34. wiaduktor pisze:

  ucieło mi końcową myśl.

  Jeśli dostaniecie za free zakazy stadionowe, to od tego jest sąd. Wywalczycie odzskodowanie i w przyszłości będą bać się wlepić nawet mandat za głośne beknięcie, bo będą wiedzieć że za niesprawiedliwość się płaci.

  od ej jest inna myśl

  Janusze płacą więcej za bilety a kupując kiełbaskę dodatkowo wspierają finanse klubu.

 35. M.M. pisze:

  Wiara ludzie z WL nie będą kibicować i prowadzić dopingu za darmo:) Dotychczas otrzymywali duże środki finansowe z cateringu zarejestrowanego na Litara ( on tak naprawdę też jest pionkiem ) oraz ze sprzedaży biletów na mecze wyjazdowe ( największe wpływy były z meczy w pucharach ). Lech wypowiedział umowę Litarowi a Lech w pucharach nie gra więc WL została odcięta od kasy. Dlatego teraz protestem próbują wymóc na zarządzie Lecha jakieś inne gratyfikacje finansowe. Na całe szczęście Lech gra świetnie więc bilety i karnety będą sprzedawać sie dobrze;) Miejmy nadzieje ze wygra normalność.

 36. Radas pisze:

  Skończcie siać teorie spiskowe będące poniżej wszelkiego poziomu dyskusji. Z klubem dawno wszystko jest dogadane, ale niestety w wiadomych sprawach z organami ścigania klub nie ma nic do powiedzenia.

  Nie ma zakazów za nic? Polecam na kibolach wiarylecha raport o represjach w środowisku.

 37. jaro: pisze:

  jakoś nie słyszałem, żeby zwijali za dopingowanie Lecha czy innej drużyny. Bojaźń tych co chcą normalnie kibicować nie wynika z obawy przed policją, tylko „chłopakami” z kotła, którym się to nie spodoba – to po pierwsze. Nie raz wyrażałem swoje oburzenie na to co robi Tusk, sam w swoim czasie trochę sobie pokrzyczałem na jego temat – to po drugie. A po trzecie, zrozumcie wreszcie, że taka forma protestu jaką proponujecie uderza w klub, czytaj piłkarzy – tym bardziej, że reszta klubów odpuściła sobie brak dopingu.
  Jeśli już, to jestem za bardzo radykalnymi rozwiązaniami grup kibicowskich (wyrafinowane transparenty, niedomówienia, przenośnie), które w konsekwencji mogą zaowocować zamknięciem wszystkich stadionów – wtedy zrobi się szum medialny i w kontekście zbliżających się wyborów i EURO 2012 zmieni się podejście władzy do kibiców. Do tego potrzebna jest jednak solidarność innych klubów, a skoro jej nie ma ….

 38. Radas pisze:

  Pogoń, Warta, Flota, a dziś Górnik Zabrze – nie było nikogo a z podobnych względów już kilka ekip protestuje tak jak my.

  Jest taki monitoring i policja na stadionach, że obecnie nawet transparent wart jest 5 tys zł na głowę + 5letni zakaz stadionowy.

 39. KKS pisze:

  Jeśli chcecie możecie iść na policyjną skisłe w czarnych koszulkach i nie dopingować naszego ukochanego Lecha ! Ale ja tego nie zrobię pójdę w barwach klubowych i będę dopingował z całego serca mój ukochany klub !! P.S. Precz z gotowaną kiełbą z naszego stadionu ! Pozdro dla prawdziwych kibiców Lecha !!!

 40. Radas pisze:

  PS. Forum kibiców naprawdę nie gryzie, od wczoraj trwa ożywiona dyskusja w temacie i każdy przedstawia swoje poglądy, także zapraszam.

  PS. Nie jestem z WL i Grup kibicowskich 🙂

 41. Kibol pisze:

  Co wy tak nagle się tymi piłkarzami tak przejmujecie przecież to są tylko najemnicy którzy mają kibiców w dupie, czy oni kiedykolwiek się za nas wstawili ? próbowali coś zdziałać ? albo chociaż dać wywiad i powiedzieć że nie podoba im się to co wyprawia rząd ? nie oni zaczęli by protestować tylko wtedy jeśli wypłata na koniec miesiąca by się nie zgadzała…

 42. Radas pisze:

  Piłkarze za rok odejdą a my zostaniemy z kilkuletnim zakazem na imprezy masowe+wyrok w zawieszeniu w papierach.
  Jedyny który coś zrobił do tej pory to Reiss(wywiad z wczoraj) i Ivan(koszulka)

 43. Janek Tomaszewski pisze:

  Oto im właśnie chodzi!Ma uderzać w klub!Nawet członkowie WL nie są chyba tak głupi, żeby sądzić, że taki pojedynczy protest da efekt i zrobi wrażenie na Tusku i innych rządowych pajaców.Tylko chodzi o Litara, jego zakaz stadionowy, kiełbaski itd.
  Po co niby oświadczenie,że doping będzie prowadzony tylko na wybranych meczach?Albo protestujemy cały czas, albo wcale.
  Ich myślenie jest chore.
  Na Ruchu brak dopingu, na Wiśle doping.Niech zarząd zobaczy co to znaczy i co się komu bardziej opłaca.Dla mnie to jest chore, ale nie ja wybierałem przedstawicieli tej organizacji i nie ja się za nich będę wstydził.

 44. Roman2 pisze:

  Nie będzie dopingu, szkoda, że tak wiele osób już w tych czasach nie umie czytać. Gdzie masz napisane że będzie doping?

 45. Kibol pisze:

  @Janek Tomaszewski przestań pisać kłamstwa bo się tylko ośmieszasz.

 46. Adieus pisze:

  W Zabrzu protest, kilka osób ze schodów zawinięte na dołek. To jest normalne? Takie mecze was jarają?

 47. luk pisze:

  Jest zakaz stania na schodach tak??
  Masz swoje krzesełko to siedż na nim.
  Przynajmniej do kibla można teraz przejść

 48. Adieus pisze:

  Można to zaakceptować ale tylko na innych trybunach niż młyn

 49. Przemo pisze:

  Jestem kibicem Lecha. Dla mnie ten protest to jedna wielka farsa!!!
  Kibice Legii się bawią, Wisły, Zagłębia itd również. Przecież brak dopingu naszej drużynie najbardziej pasuje właśnie kibicom Legii, Wisły i Lechi ( Tusk )
  Przecież oni chcą żebysmy cały czas ” protestowali ” i osłabiali swój zespół.
  Rozumiem – blokować drogi, urzędy itd ale osłabiać własną drużynę, robić coś przeciwko swoim piłkarzom – to jest jakieś nieporozumieni. Cała kibicowska Polska smieje się z Poznanskich kibiców – dowód brak wsparcia jakichkolwiek innych kibiców.
  Lech idzie na Majstra i my kibice musimy mu pomóc a nie przszkadzać.
  Wymyslcie jakiś sobie inny protest ( normalny ) Tym obecnym głupim zachowaniem spapraliśmy dobre imię poznańskich kibiców ( A byliśmy najlepszmi kibicami w Polsce )
  A teraz się z nas smieją !!!

 50. Adieus pisze:

  Byliśmy? A co Ty zrobiłeś dla ruchu kibicowskiego w poznaniu? Tyłek mają nadstawiać cały czas te same osoby? W cenie biletu nie ma atmosfery, a osoby za nią odpowiedzialne zniknęły tymczasowo ze względu na sytuację na stadionach.

 51. Pszczółka pisze:

  Właśnie gdyby to był protest wszystkich kibiców każdego z klubów to mógłbym to jeszcze zrozumieć ale w tym przypadku chodzi o zasrane interesy pana litara i jego spółki a reszta kiboli z WL musi się temu podporządkować.Dostał zakaz stadionowy do tego skończył się brudny interes z kiełbaskami i profity które mieli na wejście na mecz i teraz urządzają jakiś protest.Proponuję aby prawdziwi kibole wypisali się z tej pseudo organizacji i wzięli sprawy w swoje ręce bo takich fantastycznych chłopaków w WL jest wielu.pozdrawiam

 52. Adieus pisze:

  Czytajcie dalej wyborczą, a organizatorem protestu na pewno jest WL :))

 53. Adieus pisze:

  Właśnie osiągnęli swój celi czyli podział wśród kibol – brawo że to łykacie!

 54. Kibol pisze:

  Ludzie wy macie jakąś obsesje na punkcie tego Litara i WL chyba najwyższa pora żebyście udali się do specjalisty zanim będzie za późno….

 55. Obserwator nie uczestnik pisze:

  Takich oszczerstw jakie tu wypisujecie to nawet wyborcza by nie wymyśliła.

 56. qwe pisze:

  Jak nie wiadomo do kogo skierować żale, to zawsze można wszystko wylać na Litara i WL:)

 57. Przemo pisze:

  Ok
  Niech ktoś mi wreszcie z WL wyjaśni – za co tn protest??? Dlaczego inne kluby nie protestują tylko super kibicują wjasnej druzynie???? Co WL chce osiągnąć tym smiesznym protestem ????? Prawdziwy protest musi yc uciążliwy dla zainteresowanych a ten obecny nikogo w Polsce nie interesuje zwyjątkiem naszych piłkarzy bo nie mają wsparcia !! Czy ktoś z WL nie możę wymyśleć lepszego protestu który nie bęzie godził w naszych niewinnych niczemu piłkarzy?? Niech ktoś mi odpowie bo brak mi słów jak to wszystko widzę.

 58. Obserwator nie uczestnik pisze:

  Ten protest nie ma zainteresować władz bo nie zainteresuje, służy przetrwaniu ruchu kibicowskiego. Widzew, Korona, Ruch, Górnik, Jaga, Legia itp dostały ostatnio mocno po d… w związku z represjami tak ze strony klubów jak i organów ścigania, frekwencja na meczach systematycznie spada, bo nikt nie chce kibicować w asyście psów, pełnej inwigilacji przyjmującej niebotyczne rozmiary. W innych krajach po euro stopniowo kibole mają coraz więcej wolności, blisko jest legalizacja rac. Do tego należy dążyć i przyjąć do wiadomości, że w tym roku nie będzie niczego. Inne ekipy się wykruszają, połowa młyna Korony ma zakazy za byle wulgaryzmy, przykładowo.

 59. Asnyk pisze:

  Dokładnie tak, jak będzie np. mecz o mistrza na Bułgarskiej, to myślicie, że nie będzie jednorazowo dopingu? Jasne, że będzie, Legia też zawiesiła KILKULETNI protest na pożegnanie żylety na starym stadionie. Warszawa pokazała, że taki protest ma sens, KSZO, Zawisza, Zagłębie Sosnowiec, itp. też wygrały swoje batalie, a dla nas wytrwanie i powrót silniejszymi za rok, czy dwa też będzie zwycięstwem, wszyscy chcemy dobrze dla nas i dla klubu, ale czasy są jakie są. Lepiej cisza przez rok czy dwa, niż później 5-6 lat milczenia ze względu na zakazy stadionowe, które zasądzają na tyle czasu. Jak wyeliminują wszystkich na tyle lat od gniazdowych zaczynając, to dopiero będzie płacz.

 60. ArekCesar pisze:

  Ten protest nic nie da. Pamiętacie ten pozew zbiorowy co był robiony przed meczem, a dotyczył braku kibiców na meczu z Górnikiem. Podpisywałem go też, jaki dał efekt? Ano taki, że nas olali i oddalili z przyczyn formalnych. Dostałem postanowienie z MSWiA i jak odebrałem z poczty to nawet się zdziwiłem co oni ode mnie chcą. Efekt jednak był żaden poza startą kasy na przesłanie odpowiedzi do wszystkich składających pozew.

  Jak więc widać forma protestu wybrana przez naszych kibiców jest bezsensowna i warto by było się zastanowić nad inną formą. Tym bardziej, że cierpią na tym wszyscy i oglądanie meczu w takich warunkach psuje to widowisko.

 61. Przem1259 pisze:

  Brawo dla kiboli prowadzących doping! A WL skoro ma protest to niech w ogóle na stadion nie przychodzi.

  TYLKO LECH POZNAŃ

 62. Asnyk pisze:

  Też kibice na mecze nie chodzą, przyjdą ZAPROTESTOWAĆ na Wisłę i Legię, na reszcie meczów frekwencja jak i atmosfera będzie marna.

 63. Asnyk pisze:

  Nadal nie rozumiecie przyczyn protestu, bo nagonka(jeszcze) Was nie dotyczy. Jak polecą zakazy bo ktoś się zagapił na schodach na prostej, albo odpalił ćmika to Wam się otworzą oczy i portfele na 3 wypłaty krajowe.

 64. Asnyk pisze:

  Plus cotygodniowe meldowanie na komendzie w miejscu zamieszkania przez okres 5-6 lat w trakcie meczów wyjazdowych, domowych, towarzyskich itp

 65. Przemo pisze:

  Kolego
  Jesteśmy wykorzystani na maksa – Cała Polska się bawi za bramkami pełne trybuny ( Wisła, Legia ) a my walzymy jako jedyni i w imieniu wszystkich. szok
  Protest – np: blokować wejście do siedziby PZPN – odrazu bedzie TVN24 – Ale protest który godzi w swoich bliskich to coś dla mnie niezrozumiałego/
  Widziałem już proest na stadionie – człowiek się podpalił!! Ale to on się podpalił a nie spalił w proteście np: stadionu, szatni czy piłkarzom samochodów!!!

 66. wielkikks pisze:

  Czy do tych pustych głów nie dociera, że to nie jest kaprys. I jakieś wymyślone sytuacje na potrzeby protestu. To się dzieje, zakazy za byle gówno, komisariaty i zakazy wieloletnie dla tych co siedzą na schodach czy też krzykną coś co się nie podoba. Mieliście filmik z Jagii jak był przez policję ściągany z młyna gniazdowy w kajdankach przy asyście za wulgaryzmy. TO NIE JEST FIKCJA ! OGARNIJCIE SIĘ ! TO JEST NORMALNE W KTÓRYM PAŃSTWIE PROSZĘ WSKAZAĆ EUROPEJSKIE PAŃSTWO W KTÓRYM MAJĄ MIEJSCE TAKIE REPRESJE BO JUŻ TEGO INACZEJ NAZWAĆ NIE MOŻNA. WZMOŻONE KONTROLE POLICJI W DRODZE NA STADION. CO TO JEST PAŃSTWO POLICYJNE ?!

 67. wielkikks pisze:

  Dlaczego nie ma na tych stadionach bo tam jest ogromne ciśnienie związane z pucharami ! DLATEGO ! Tak jak w Gdańsku w związku z otwarciem stadionu. Była straszna posucha dlatego tak bardzo zależy im żeby teraz to wykorzystać mimo tych rep na to godzic. resji. Skończą się puchary i przyjdzie ligowa szarzyzna i zobaczymy czy tak będzie różowo i wszyscy będą się na to godzić.

 68. wielkikks pisze:

  Była straszna posucha dlatego tak bardzo zależy im żeby teraz to wykorzystać mimo tych represji.

 69. Przemo pisze:

  Piszesz o filmiku z Jagi – ale odpowiedz dlaczego nie protestują kibice Jagi? dlaczego nie protestują kibice Legii, Wisły??? Kolego bo mają to wszystko gdzieś – idą na mecz się dobrze bawić i to im niestety dobrze wychodzi / A my szaraczki albo czane koszulki, albo cisza na stadioni, jszcze w formie protestu na meczu niech wszyscy zaczną płakać to już na pewno nie Polska ale Europa będzi się z nas śmiać!!
  Chcę jak dawniej żeby Poznańscy kibice byli najlepszymi w Polsce A NIE POŚMIEWISKIEM. kTOŚ TEN PROTST WYMYŚLICH I NIE WIE JAK TERAZ Z TEGO WYJŚĆ Z TWARZĄ !!!

 70. wielkikks pisze:

  I przestańcie pierd…. o tym mitycznym Litarze i WL. Każdy ma własny rozum i odpowiada za siebie !!!

 71. To my kibole pisze:

  Wiesz w ogóle jak ogromne ciśnienie ma wielkopolska psiarnia na zniszczenie ruchu kibicowskiego dla poprawy statystyk? Dzięki solidarności kiboli na meczu z Koroną nie mogli nikogo wyłapać i prawie się zes… z tego powodu.

 72. Przemo pisze:

  Ok. Ale nie odpowiedziałeś dlaczego Kibice Legi, Wisły za bramkami się bawią kibicują i jest ich tam pełny sektor. Oglądam mecz Korona Wisła i też nie widzę zby był jakiś protest kibiców. To tylko Poznanskich Kiboli chcą wykoczyć?? Jeszcze raz pytam dlaczego tylko MY????? dlaczego protest w dak dziwny sposób a nie w bardziej uciążliy dla Policji , PZPN???

 73. To my kibole pisze:

  Spytaj tamtych ekip czemu protestowały całą wiosnę, a teraz zlały temat, bo sam nie wiem.
  Korona praktycznie nie ma już młyna i działa w okrojonym składzie, część odpuszcza mecze, Wisła to temat nr1 więc ludzi wyjątkowo sporo, ale poza tym są pustki i zagłuszał ich taki Ruch.

  Legia nie kupuje karnetów, chodzą na bilety obserwując sytuację, jak się do nich doczepią będzie bojkot.

  Wisła – nożownicy i nigdy nie byli solidarni z kibolskim światem więc nie wiem o czym tu mowa.
  Z resztą na meczach w pucharach bojkot czy protest jest niemożliwy z oczywistych przyczyn. To tak po mojemu.

 74. s pisze:

  Ja się pytam dlaczego Ci wszyscy malkomeci co narzekaja na protest, nie prowadzą regularnego dopingu, przeciez my nie jestesmy jakimis małpami w cyrku i jak nie bedziemy chcieli spiewac to nie bedziemy.

 75. To my kibole pisze:

  Podczas meczu Górnik Zabrze wystąpił przeciwko swoim kibicom.
  Kilku kibiców zostało wyprowadzonych ze stadionu przez ochronę i najprawdopodobniej grożą im zakazy stadionowe. Te sceny działy się w sektorach 1 i 2, czyli w miejscach gdzie zasiada spokojniejsza część zabrzańskiej widowni.
  Powód zatrzymania kibiców? Stanie przy barierkach oraz zasiadanie nie na swoich krzesełkach.

  W ten oto sposób Górnik Zabrze postępuje ze swoimi klientami.

  My kibice Górnika nie możemy stać obojętnie wobec takiego obrotu sprawy.
  Nie po to zachęcaliśmy przez wiele lat sympatyków Górnika do przychodzenia na mecze,by obecnie zostali oni eliminowani ze stadionu pod byle pretekstem.”

 76. olo pisze:

  Hm.Niby wszystko ok z tym protestem,ale co się stanie jak policja nie odpuści po euro?Koniec kotła i kibicowania w poznaniu?Może się okazać ,że policja nie odpuści nigdy!!To co wtedy?

 77. poz pisze:

  Jako stary kibic uważam ze : 1.Nawet jeśli ktoś popiera durny protest to chodzenie w czarnych barwach kojarzy się z kibicowaniem innemu klubowi,a to już jest zdrada niebiesko-białych barw.To tak jakby Ruch nagle wyskoczył na czerwono. 2.Kumaci wiedzą o co ten protest jest naprawdę,a reszta która bierze w nim udział z przyczyn ideowych niech przestanie być naiwna. 3.Mam nadzieję że spotykamy się na meczu z Wisłą w niebiesko -białych jedynych i świętych barwach dla każdego prawdziwego kibola Kolejorza barwach.Ja na tym meczu będę podwójnie zmotywowany i na pewno nie będę oszczędzał gardła.Wisi mi to z kim gramy,jestem na każdym meczu w przeciwieństwie do tych ponoć ” prawdziwych bo protestujących” którzy mają zamiar być tylko na wybranych meczach.

 78. inteligent pisze:

  Panowie i Panie czytajcie ze zrozumieniem. Oświadczenie o proteście jest grup kibicowskich Lecha które prowadziły doping. Chodzi o to że nie chcą dostać zakazów stadionowych i nie będzie dopingu przez nich prowadzonego na meczach. Tylko na meczu z Legią i Wisłą chwile doping będzie. Kto chce to się przyłączy i będzie się z nimi solidaryzował, a kto nie chcę to nie. Pozostali kibice mają chyba swoje mózgi i wiedzą co chcą. Jedni się przyłączą inni nie. Ci co się nie przyłączą to przecież mogą kibicować. Nikt im nie zabroni no chyba że ochrona albo policja jak we Wronkach gdy zaczęli śpiewać nie tak jak się delegatowi czy tam komuś podoba.

 79. ole pisze:

  Nie prowadzą dopingu bo Tusk chce ich wszystkich wyłapać przed Euro i wyborami!!! Jak jest prowadzony doping bez kotła widzieliśmy na meczu z Ruchem, „BRAWO”. Jak będą prowadzić doping to za byle fuck rudy ich wszystkich pozamyka na czym mu zależy!!! A jak nie będzie KOTŁA to nikt z Was dopingu nie poprowadzi, chyba, że przez forum, bo tu każdy mądry jak choera!!! hej LECH

 80. woo pisze:

  No dobrze. Powodem protestu jest chęć przetrwania, a nie doprowadzenie do jakichkolwiek zmian. Co stoi zatem na przeszkodzie, żeby prowadzić normalny doping, bez wulgaryzmów i haseł politycznych? Za to na pewno nikt zakazu nie wyłapie, a przynajmniej nie straci klub (więcej karnetów/biletów) i piłkarze. Po roku Tusk Wam odpuści i znowu będziecie mogli wznosić okrzyki jakie Wam się podoba i cieszyć się wolnością. Dobra, nie odpowiadajcie, bo zaraz znowu wymyślicie jakieś nowe tłumaczenie o konsekwencji, honorze i Waszym stylu kibicowania. Czyli reasumując: Wasz protest jest bez sensu i nawet nie potraficie go logicznie wytłumaczyć. Nonsens goni nonsens, pomieszanie z poplątaniem, co widać wyraźnie w dyskusji na forum.

 81. jaro: pisze:

  woo,
  100% racji, bardzo rozsądny głos. Pozdrawiam

 82. To my pisze:

  Sami sobie prowadźcie ugrzecznioną wersję trybun, niby mamy wolność słowa tak?

  No to patrzcie: 12 kibiców kieleckiej drużyny zatrzymali policjanci w sobotę podczas meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków w Kielcach.

  Mężczyźni w wieku od 17 do 40 lat – według funkcjonariuszy – wykrzykiwali wulgaryzmy i nic sobie nie robili z napomnień służb porządkowych, by się uspokoili.

 83. Głos z Poznania pisze:

  W związku z wieloma nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w różnych miejsca, a następnie powielanymi w internecie – publikujemy dodatkowe wyjaśnienie w kwestii protestu.

  1. Protest jest inicjatywą wszystkich Grup Kibicowskich, a nie tylko Stowarzyszenia Wiara Lecha.
  2. Celem protestu jest przetrwanie kibiców, ochrona osób zaangażowanych i nie narażanie się na zakazy stadionowe nakładane z byle powodu.
  3. Nie oczekujemy, że Donald Tusk z kolegami nas przeprosi albo nagle wszystkie represje ustąpią, oczekujemy jedynie rozsądnego podejścia do kwestii kibicowskiej i podjęcia sensownych rozmów, które będą prowadzone w dobrej wierze i będą rokowały na osiągnięcie trwałego sensowego porozumienia.
  4. Nie wiadomo kiedy dla kibiców nadejdą lepsze czasy, może wcale. Pewne jest, że w obliczu takiego traktowania kibiców nie możemy dopingować tak jak dotychczas i udawać, że nic złego się nie dzieje.
  5. Nie interesuje nas czy protest prowadzą kibice innych ekip.
  6. Protest nie jest wymierzony w Zarząd Lecha, klub KKS Lech Poznań czy piłkarzy klubu.
  7. Kto chce dopingować i przychodzić w barwach może to zrobić, nikt nie będzie z tego powodu szykanowany.

 84. Marco pisze:

  jezeli by nie chodzilo o utracone wplywy przez niektore osoby, to z wypowiedzi osob go popierajacych moglbym pomyslec , ze sie znalazlem przypadkowo w psychiatryku brednie dziwne ,ze inne kluby normalnie dopinguja, a my niby mamy w ich imieniu protestowac narazajac nasz klub na straty i liczyc sie z tym,ze jakis zawodnik moze np nie przedluzyc kontraktu z powodu syfu jaki panuje, lub zespol straci kilka punktow.

 85. AdamH. pisze:

  Zawodników obchodzi atmosfera? Może Djuke i kiedyś Reissa, reszta ma nas gdzieś, jak zostali sprowadzeni do porządku odnośnie wykonywania swoich obowiązków, odwracali się na pięcie i gnali do szatni, a my staliśmy czy to śnieg czy to deszcz. Już nie pamiętasz? Jesteś tam dla klubu czy dla grajków których za rok nie będzie?
  My jesteśmy, oni znikną, a Ty pewnie razem z tymi Stliciami i innymi bo wynik nie taki.

 86. tadeo pisze:

  Przeraża mnie sama myśl że ten cały protest poróżnia nas kibiców między sobą.Jest to sytuacja do której nie możemy dopuścic,a widać że niektórym na tym bardzo zależy.Skoro jest to problem ogólnokrajowy to dlaczego kibice innych klubów nie biorą w nim udziału a tylko WL.Dlaczego ma cierpieć na tym tylko Kolejorz? ,dlatego nigdy nie wezmę udziału w tej farsie, bo dobro drużyny jest dla mnie najważniejsze.Wszystkie podawane tutaj przykłady rystrykcji i kar wobec kibiców moim zdaniem są mocno wyolbrzymione i mają na celu jedynie zjednanie sobie sprzymieżeńców w celu poparcia tego protestu.

 87. AdamH. pisze:

  Wyolbrzymione? Za bluzgi na Wisłę dziś 12 osób dostanie 5tys zł kary i kilkuletni zakaz wstępu na imprezy masowe? Normalne? Oczywiście wstawiennictwo na komendzie przy meczach u siebie jak i wyjazdowych obowiązkowe.

 88. ollloo pisze:

  no to mogli nie bluzgać na te wisłę, jej… Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jakby Wiara Lecha chciała kibicować Lechowi to by kibicowała, tyle… Wystarczy przyjść, wstać i śpiewać – widać nie chcą. Jakby się wszystkie ekipy w PL skupiały na dopingu dla swoje drużyny to nie byłoby tych całych dymów! I możecie mi pluć w mordę ale na stadionie jesteście i Wy, ale są i ojcowie z żoną czy córeczką! Dlatego rozumiem i popieram, że wszelkie przekleństwa i chamstwo należy wyeliminować – szczególnie te „sterowane” przez gniazdowego co potem powielane jest przez tysiące ludzi.

 89. omega pisze:

  Do AdamH.Na mecze Kolejorza nie chodzę aby kogoś bluzgać tylko dopingować swój zespół . Czasami wyrwie się jakaś ku …, ale za to do więzienia Cię nie zamkną. Musieli by zawiesić prawie wszystkich zawodników i trenerów. Co do protestu to jest to dziecinada i tak naprawdę to te grupy kibicowskie nie wiedzą czyich interesów bronią i o czyje względy walczą.Doping na Kolejorzu na kotle się nie kończy , bo gdy nie włączy się do niego reszta kibiców to jest on średni i nie robi na nikim wrażenia. Apeluję do wszyskich kibiców aby wreszcie zaczęli myśleć o drużynie a nie o swoich wymaginowanych interesach

 90. AdamH. pisze:

  Próbowałem tłumaczyć co i jak ale to bicie głową w mur.

  Ostatni mój wpis: Na Legii był protest – w słusznej sprawie i to kilkuletni. Na forach i w komentarzach pojawiały się nowe grupy dopingujące których na stadionie nikt nigdy nie widział. Po prostu siali ferment na sieci i nigdy się nie zorganizowali. Efekt? ITI poszło na kompromis, musiało kimś zapełnić stadion, więc bluzgi, wnoszenie opraw i zdjęcie zakazów jest rzeczą naturalną.

  W Bydgoszczy Zawisza protestował, na kiboli wylała się fala krytyki tylko na sieci rzecz jasna. Efekt? Hydrobudowa wycofała się z Bydgoszczy, przetrwali ciężkie chwile i wracają do gry o Ekstraklasę. Płaczków z sieci nikt na oczy nie widział.

  W Ostrowcu trwał Bojkot KSZO na sieci wielkie oburzenie jak tak można przeciw klubowi itp. Klub na kiboli nałożył wcześniej ogromną ilość zakazów. Efekt? Wracają silniejsi budując nowe kibicowskie KSZO, są szczęśliwi. Internetowych krzykaczy do dziś nikt nie zidentyfikował

  Poznań – płaczki pojawiały się już na wiosnę od czasu protestu który miał ogólnopolskie rozmiary. Nikt nigdy ich nie widział, pewnie mecze oglądają przed C+ albo z swoim internecie 🙂 O dziwo jak Lech grał źle i trwała nagonka na Bakero protest się wszystkim podobał, część przestała nawet chodzić na mecze. Gdy Lech zaczął grać dobrze nagle sami przeciwnicy protestu, a jak dobrze wiemy nie o piłkarzy i nie o wyniki tu chodzi.
  JESTEM PEWNY ŻE ZNOWU SIĘ SKOŃCZY NA KRZYCZENIU ZZA MONITORA A NA MECZU WAS NIE BĘDZIE 🙂

 91. s pisze:

  ludzie piszecie zeby Korona nie bluzgała na Wisłe, jestem ciekaw jak przyjedzie Legia czy bedziecie tacy mądrzy:)

 92. tomek27 pisze:

  AdamH
  Co Ty gadasz w ogole? W piatek widzialem na zywo ludzi we Wronkach ,ktorzy spiewali. Ja tez jestem na kazdym meczu ,mozemy sie spotkac na meczu z Wisla i wtedy zobaczysz czy siedze tylko przed kompem.

 93. tomek27 pisze:

  Druga sprawa .” jak Lech gral zle,protest sie wszytkim podobal” ,ale brednie gadasz,ta sama rozmowa jest prowadzona od poczatku protesu,wiec nie wiem co za glupoty opowiadasz.Wiadomo ,ze ludzie byli niezadowleni z wynikow ,transferow i trenera ,ale to mialo malo wspolnego z protestem