Rumak o Legii, nowych skrzydłowych, napastnikach i juniorach

rumakW niedzielę, 2 czerwca piłkarze Lecha Poznań zakończyli sezon 2012/2013, a dziś po godzinie 13:30 w siedzibie klubu podczas specjalnej konferencji prasowej trener Kolejorza, Mariusz Rumak podsumował minione rozgrywki.


O starym sezonie i przyszłości

”Stary sezon to jest historia. Mówiłem piłkarzom, aby byli dumni z tego co osiągnęli i patrzyli na nowy sezon. Pewne rzeczy założyliśmy sobie i będziemy je realizować. Liczę na to, że zespół będzie mocniejszy.”

O nowych skrzydłowych

”Potrzebujemy na pewno jednego skrzydłowego i być może nawet dwóch, ale tylko wtedy, gdy da nam jakość. Jest jednak Formella i Linetty, którzy mogą grać na tej pozycji. Potrzebujemy różnych zawodników. Szybkich i takich, którzy poradzą sobie, gdy na boisku będzie gęsto. Skauting powiedział mi, że mamy dwóch lewonożnych, ale jednocześnie powiedział, że mamy pięciu lepszych, lecz prawonożnych.”

O napastnikach

”Napastnicy strzelili mało bramek wiosną, ale uważam, że Ślusarski miał spore szanse na króla strzelców gdyby nie ta kontuzja. Teo strzelił jednego gola, choć bardzo ważnego. Widać, że jeszcze potrzebuje czasu. Mam nadzieję, że po okresie przygotowawczym będzie grał tak jak w Polonii. Ostatnio miał słabszy okres, ale to nie oznacza, że nie potrafi grać w piłkę. W Polonii był jednym z lepszych napastników w lidze.”

O Adrianie Cierpce

”Jak powiem, że ktoś nam jest potrzebny, to Legia od razu składa ofertę. Mówię to jednak żartem, ale Adrian Cierpka jest bacznie obserwowany w akademii. Zobaczymy jak Cierpka będzie się rozwijał, ale jest w grupie zawodników, których bocznie obserwuję w naszej akademii. Jutro pojadę do Wronek i zastanowię się, kto do nas dołączy na przygotowania.”

O nowym napastniku

”Mamy już nowego napastnika i on jest już wybrany. Cały czas obserwujemy, bo to newralgiczna pozycja. Gdy taki zawodnik strzeli dużo bramek, to od razu odchodzi, więc my zawsze musimy szukać napastnika. Vojo Ubiparip ma zgodę na odejście. Jeśli będzie chciał odejść, to odejdzie.”

O Legii

”Wandzel nie przedłużył kontraktu. Podjął taką decyzję i odszedł. Powiedziałem mu, że jest pechowcem i życzyłem szczęścia. Wrócił do domu i tyle. Nie interesują mnie zakusy Legii. Rozmawiałem z zawodnikami i ufam, że odejdą tylko na zachód. Legia nie wywiera na mnie żadnej presji. Jeśli Legia ma taką filozofię, że jesteśmy ich największym rywalem i chcą nas osłabić to proszę bardzo. Mamy swoje wartości, ale nie wiem jakie ma Legia. Jeśli ktoś pójdzie do Legii, to znaczy, że nie rozumie naszej filozofii. My sprzedajemy zawodników na zachód, a oni na wschód. My chcemy być bliżej Europy Zachodniej a oni Wschodniej.

Wkrótce więcej!

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


komentarzy 109

 1. Anfil pisze:

  A co do Kamińskiego jak nie podpisze do konca czerwca nowego kontraktu to z Lecha odejdzie jeszcze w tym okienku ale na 100 nie do Warszafy no chyba ze nikt go nie kupi to będziecie mieli super obrońcę który rok nie wybiegnie na boisko !!!

 2. fan pisze:

  fafyn

  Poznań został zajęty bez walk przez co nie został doszczętnie zrównany z ziemią jak wasze miasto, które przez lata było odbudowywane. Także Warszawa nie odniosła żadnych korzyści z tej „bohaterskości” którą tak się chwalą. Należy wspomnieć też o przegranym Powstaniu Warszawskim którego bohaterów nie wiadomo czemu, tak się gloryfikuje.

  A jeśli Kamiński nie przyjdzie to co, zmusicie go siłą? Czasy obowiązkowej służby wojskowej w waszym klubie dawno minęły i nie ma żadnego obowiązku do was przychodzić. Poza tym jeśli Marcin podejmie decyzję o odejściu z Lecha, to z pewnością do którejś z lig zachodnich, bo tam mu zapłacą więcej niż w Legii a co za tym idzie, większe możliwości rozwoju.

 3. Anfil pisze:

  Fafyn chłopie zapomniałeś o jednym o długach swojej ukochanej Legi aż boje sie myśleć co bedzie jak ktoś bedzie chciał te długi odzyskać !!!!jak nie odniesienie sukcesu sportowego w Europie w najbliższych dwuch latach to obawiam sie ze podzielicie los Wisły a czego wam nie życzę ale obawy sa Polonia Warszawa bis !!!

 4. strzala pisze:

  Kradli [wojsko] kradną [podkupywanie] i się PANOSZĄ [media] ŚCIERWA JEBANE

 5. wielkikks pisze:

  Nie przekonuje mnie pomysł i forsowanie koncepcji sprowadzenia w tym okienku dwóch obrońców i jednego skrzydłowego (zastępstwo Toneva). To jest dla mnie kompletne nieporozumiene. Mając na uwadze to, że obrońcy spisywali się najlepiej w lidze. A ilość można załatwić jednym przesunięciem. A tak naprawdę jakości brakuje przede wszystkim w przednich formacjach.

  Gdy Trałka nadal pozostanie defensywnym pomocnikiem. To doprowadzi do sytuacji gdy Możdżeń będzie nadal „robił” za skrzydłowego. Bo trudno oczekiwać aby znalazło się dla niego miejsce w środku pola kiedy Drewniak pozostanie. A dojdzie do nas Drygas. ( Trałka, Murawski, Drewniak, Drygas ). A na skrzydle ( Możdżeń, Formella, Gergo, „Tonev” ) To jest mądre ?

  Do mnie to nie trafia. Naprawdę niech się trzy razy zastanowią czy to mądre posunięcie. Potem będzie za późno.

  Apel nie odpuszczajcie tematu. Molestujcie Rumaka na spotkaniach i konferencjach tak jak treneiro Henszel :) żeby zastanowił się jeszcze raz. Czy to nie jest lepsze rozwiązanie aby poczekać z obrońcą i przesunąć tam Trałkę – ( przecież nie musi grać pierwszych skrzypiec.) Poczekać pół roku a może jeszcze dłużej i lepiej wzmocnić skrzydła. A może nawet poszukać do jednego czy dwóch nowych skrzydłowych, ofensywnego pomocnika (Ojame). I przesunąć na def. pomocnika Hamalainena. O czym zresztą sam Rumak wspominał. I zapytajcie w tym kontekście jaki jest pomysł na Możdżenia. Bo to pytanie nie padło.

  Niech Rumak nie zapomina, że w pierwszej rundzie najważniejsze jest się dostać do fazy grupowej. Żeby to się nie odbiło czkawką tak jak na Łazienkowskiej kiedy nie było rasowego skrzydłowego Toneva i od razu drużyna straciła ogromnie na sile uderzenia.

  Jeszce jedno niech nikt się nie martwi o Linettego, że nie będzie miał możliwości grania. On akurat bedzie miał ich całkim sporo majac na uwadze, że bedzię zmiennikiem grającego w reprezentacji Fina. Więc wykorzystywanie go na skrzydle żeby „dać pograć” nie bedzie tak często konieczne. Tym bardziej, że Fin nawet jak dojdzie do optymalnej dyspozycji fizycznej to nie jest piłkarzem o wydolności „Rudnieva”.

  P.S Już mnie zaczyna to drażnić. Bo cała rozmowa dotycząca tematu zostaje przyćmiona przez „warszawskich powstańców.” Wypier… do siebie zakompleksione barany. Nie macie swoich stron ?

 6. woo pisze:

  fatyn
  pokaż mi gdzie macie w Warszawie tak klimatyczne dzielnice jak poznańska Wilda, Jeżyce i ścisłe centrum? Typowa mieszczańska, zwarta zabudowa kamienicami XIX wiecznymi i przedwojennymi.
  Warszawa to tylko centrum, w które kosztem całego kraju wpompowano gigantyczne pieniądze, a które powiedzmy sobie szczerzy niczym specjalnym nie urzeka. Kiczowata starówka i jedna długa ulica Krakowskie Przedmieście.
  Takie są fakty.

 7. darkoski pisze:

  strzala – by tez podkupujemy bądź obiektywny – nie można tego porównywać z wcielaniem do wojska i to na ławkę jak Araszkiewicza chociażby

 8. fafyn pisze:

  Fan bo my jako Warszawa i stolica podjęliśmy walkę a nie patrzyliśmy jak obce wojska zajmują nam miasto. A jeśli chodzi o brak starówki warszawie i ładnych zabytków to dlatego że miasto zostało zrównane ziemią bo walczyło a nie obciągało Niemcom. woo spójrz na zdjęcia jak Warszawa wyglądała przed wojną.

 9. darkoski pisze:

  fafyn – przez 5 lat patrzyliście patrząc twoimi ślepymi oczami 1939-1944.
  myślenie nie boli chłopie ale dla niektórych to trudne działanie – poczytaj podręcznik do szkoły podstawowej raz jeszcze a może to przed Tobą.

 10. wielkikks pisze:

  Takie to było mądre, że doprowadziło do wymordowania ludności. Kwiatu polskiej młodzieży. Zniszczenia miasta. A potem doprowadziło kosztem innych regionów Polski do poniesienia ogromnych nakładów „ludzkich i finansowcyh” odbudowania Warszawy w celu postawienia miasta na nogi. I zakończmy ten temat „powstańców” bo o ile dobrze wiem to jest strona o klubie piłkarskim o nazwie Lech Poznań.

  Ps. Legia.net i Legia.com podaje, że Legia zainteresowana jest sprowadzeniem piłkarzy Juventusu. Wymienia kilka potencjalnych wzmocnień. Sprawdźcie na swoich stronach. Pewne info :)

 11. JRZ pisze:

  fafyn jesteś debilem pytam serio? myślisz ze w innych miastach nie walczyli tylko wasza prze-zajebista Warszawa? Polecam przeczytać książkę o Irenie Bobowskiej o Armii Poznań słyszałeś? wiesz ze poznaniacy bronili twojej Warszawy w 1939 i w powstaniu m.in. Henryk Czapczyk jedna z legend Lecha? W Wielkopolsce mieszkało wielu Niemców to pozostałości po zaborach w których Wielkopolanie ciągle walczyli o swoja wolność! podczas wojny wielu Wielkopolan zostało wysiedlonych a na i ich miejsce sprowadzeni zostali Niemcy tego pewnie tez nie wiesz. Piszesz o zniszczeniach Warszawy a Poznań to zniszczony nie był? nawet cegły ze zniszczonego starego miasta jechały na odbudowę Warszawy! Nie od dziś wiadomo ze boli was Poznań a Warszawie dorabiacie historie żeby choć trochę stanąć na równi z historia innych miast m.in. z Poznania.

 12. wagon pisze:

  JRZ w uzupełnieniu:
  gdyby nie oddziały Powstańców Wielkopolskich nie byłoby żadnego Cudu nad Wisłą

 13. JRZ pisze:

  wagon wielu rzeczy nie pisałem bo nie chciałem się już tyle rozpisywać a trochę tego by się jeszcze znalazło np. Powstania które przetoczyły się przez Wielkopolskę o udziale Wielkopolan w wojnie z Bolszewikami gdzie stanowili 15% Polskiego Wojska do tego górowali na innymi doświadczeniem wyniesionym z Powstania Wielkopolskiego a także uzbrojeniem o Czerwcu ’56 itd.

 14. strzala pisze:

  K… a ile poszło CEGŁy itp na ten SCIERWo [kosztem pałaców zamków itp ] KURW;

 15. Czytelnik pisze:

  Do fafyn

  Mistrzu z tłuszcza czy innej małkini , jak poznaniacy bronili warszawy to mieszkańcy tego miasta uciekali za bug do braci moskali , może nie wiesz , że jak niemcy wchodzili do warszawy to uciekło z niego ponad połowa mieszkańcow , pozostali żydzi i jakieś niedobitki którzy udawali , że walczą . Musiało minąć pięć lat zanim spróbowali coś zrobić , dopiero gdy bratnia armia radziecka zajeła Pragę ruszyli się do wielkiego Powstania , gównarzeria w sile 600 osób wciągneła w konflikt całe miasto i sporą część ludności cywilnej która w 2/3 zginęła . Jak popełnialiście mord przez waszą głupotę na ludności cywilnej czyli rdzennych warszawiakach bratnia armia i założyciel klub któremu teraz oddajesz hołd stała na drugim brzegu i czekała w zdziwieniu jak się nawzajem wybijecie . Przez chorą ambicje doprowadziliście do śmierci ponad 100.000 ludzi i zniszczeniu w calości miasta , ale wtedy już twój wujek Stalin wiedział , że w darze da tobie i tobie podobnym nowy symbol PKiN który do dziś stoi w centrumie miasta i który czcisz , czcili twoi sowieccy rodzice i ich dziadkowie , ale PKiN to był pikus jak pokazała historie bo wujek Stalin dał ci jeszcze taki klub ku uciesze przesiedleńców zza buga którzy nagle stali się warszawiakami i tak wujek Stalin pozwolił na powstanie super klubu CSKA – CWKS Moskwa warszawa czy jakoś tak , dodano nazwę legia i dziś masz sie przed czym i nad czym onanizować bo pewnie innych rozrywek w tłuszczu nie ma . A później jak wnioskuje znając historie swego klubu przez 67 lat obciągałeś wraz z tobie podobnymi komuszego loda z przerwą na lizanie jaj azjatom z daewoo . Czy podasz mi po za obecnym prezesem osobe która rządziła twym klubem i nie była komuchem ? Czy to nie właściciel twego klubu towarzysz Walter pracował na Mysiej w cenzurze ? Nie to pewnie zbieg okoliczności , najpiekniejsze jest to , że wy wierzycie w to co wam wpajał Bosman , a później SKLW , zmieniliście historię swego klubu , zaczeliście upamiętniać powstańców chociaż , jak widzą ze swych wiecznych kwater jak podchodzą do nich komuniści i ich potomkowie to się przewracają w swych kwaterach ( czy można być większym hipokrytom idąc w szaliku legii i herbem danym od braci radzieckich do ludzi którzy byli mordowani przez ten system ) , ale ty tego nie wiesz tvn i właściciel klubu którem kibicujesz zrobił ci sieczkę z mozgu , jeżeli wogóle go miałeś pało z tłuszcza . Nie pozdrawiam cię skryty sowiecie.

 16. Anonim pisze:

  Ludzie jak możecie na tle klubu ruszać tematy wojny. Zastanówcie się trochu w co wy brniecie,
  jakim prawem przez jakieś tematy kibicowskie możecie sprowadzać się do tak niskiego poziomu żeby zarzucać bohaterów wojennych obelgami. Ci ludzie walczyli za waszą wolność. Jesteśmy jednym krajem. Dorośnijcie wreszcie do tego, że są jakieś granice etyczne i nie mieszajcie spraw tak poważnych z waszymi porachunkami między „kosami” bo to pokazuje żenująco niski poziom waszej inteligencji i świadomości narodowej.

 17. Bydgoszcz(L) pisze:

  Dokładnie,ogarnijcie się trochę ,zarówno kibice Legii jak i Lecha co to w ogóle za dyskusje i tematy wojny poruszacie.
  Po co w ogóle sięgacie aż do takich czasów..Ja rozumiem antypatie między miastami czy klubami ale już bez przesady i trochę klasy.
  Szanujmy się,byle jak ale szanujmy.

 18. JRZ pisze:

  Nikt na ten temat od nas słowa by nie napisał ale jeśli ktoś cie atakuje logiczne ze się bronisz i odpowiadasz takiej osobie. Mozecie podziękować swojemu koledze po szalu „fafynowi” któremu chyba się fora pomyliły zresztą nie jemu pierwszemu i pewnie nie ostatniemu.

 19. (L)Bielany pisze:

  A ja powiem tak. Chwała wszystkim bohaterom września 1939i II WŚ. Tym z Poznania i Warszawy. Jesteśmy wszyscy Polakami. Trzymam kciuki za Lecha w Lidze Europy, za Legie w LM. Nie opluwajmy się wzajemnie ludzie. Pozdrawiam.

 20. arek pisze:

  Dawid Kownacki wchodzi do zespolu. Pedalcio prezesiunek juz chwyta za telefon i moczy sie z podniecenia.

 21. darkoski pisze:

  No proszę są i normalni mieszkańcy Warszawy. fafyn ze wstydu zapadł się pod ziemię za swoje głupoty. JRZ tak jak piszesz jak plują to nie powiemy, że pada deszcz.

 22. Dzik pisze:

  Oddajcie Kamyka do Legii bo on się u was zwyczajnie marnuje.Powinien grać w wielkim klubie z ambicjami.Bez napinki!

 23. Miro pisze:

  @Dzik co ci powiem spierdalaj warszawska gnido.

 24. Anonim pisze:

  Piłkarze to się marnują w Legi, bo zamiast robić karierę na zachodzie to uciekają w dzicz Azji :D

 25. Anfil pisze:

  Drogi Dziku musicie zrozumieć jedno ze Kamiński jest nasz do 2014 .06 , druga sprawa to za te0,5 banki euro to możecie kupić ale Wolakiewicza , trzecia sprawa to jak Pan Kamiński nie podpisze nowego kontraktu z Lechem do konca czerwca to tyle będziemy go oglądać w Polsce bo Lech go sprzeda za dobra kase do Niemiec ,po czwarte jak Pan Kamiński zacznie kombinować to może np posiedzieć z rok na ławce a wtedy to możecie i go brać , no chyba ze was stać na wydatek 1,5-2 banki euro to możecie go transferowac juz jutro pozdrawiam !!!

 26. Anfil pisze:

  Na koniec dodam ze Ojamma dla Lecha był zawodnikiem nr3,4 jeśli chodzi o transfer skrzydlowego a to co wydawało sie dla wielu oczywiste nie zawsze musi to tak wyglądać dodam ze Mariusz Rumak miał innego kandydata na ta pozycje a warszawski prezesik zamiast sie skupić na budowie swojego klubu to on sie koncentruje na niby dowaleniu Lechowi dodam ze generalnie wsród włodarzy i trenerów Lecha panuje dobra atmosfera a ruchy Lesnodorskiego wywołują jedynie uśmiech na ich twarzach !!!

 27. 07;) pisze:

  @(L)Bielany – facet fajnie piszesz, ale proszę , abyś obecny był na forum twojego klubu, bo tutaj raczej jest portal dla PYR.
  Ps. Dotyczy to wszystkich z Mazowsza. Dziękuje.

 28. mistrza przy stole... pisze:

  stilic-ukraina,kriwiec -chiny… brawo rumak

 29. Goc(L)aw pisze:

  po co te klotnie? wszyscy razem jako Polacy musimy skupic sie na walce ze wspolnym wroogiem – syjonistami