Rumak o Legii, nowych skrzydłowych, napastnikach i juniorach

rumakW niedzielę, 2 czerwca piłkarze Lecha Poznań zakończyli sezon 2012/2013, a dziś po godzinie 13:30 w siedzibie klubu podczas specjalnej konferencji prasowej trener Kolejorza, Mariusz Rumak podsumował minione rozgrywki.


O starym sezonie i przyszłości

”Stary sezon to jest historia. Mówiłem piłkarzom, aby byli dumni z tego co osiągnęli i patrzyli na nowy sezon. Pewne rzeczy założyliśmy sobie i będziemy je realizować. Liczę na to, że zespół będzie mocniejszy.”

O nowych skrzydłowych

”Potrzebujemy na pewno jednego skrzydłowego i być może nawet dwóch, ale tylko wtedy, gdy da nam jakość. Jest jednak Formella i Linetty, którzy mogą grać na tej pozycji. Potrzebujemy różnych zawodników. Szybkich i takich, którzy poradzą sobie, gdy na boisku będzie gęsto. Skauting powiedział mi, że mamy dwóch lewonożnych, ale jednocześnie powiedział, że mamy pięciu lepszych, lecz prawonożnych.”

O napastnikach

”Napastnicy strzelili mało bramek wiosną, ale uważam, że Ślusarski miał spore szanse na króla strzelców gdyby nie ta kontuzja. Teo strzelił jednego gola, choć bardzo ważnego. Widać, że jeszcze potrzebuje czasu. Mam nadzieję, że po okresie przygotowawczym będzie grał tak jak w Polonii. Ostatnio miał słabszy okres, ale to nie oznacza, że nie potrafi grać w piłkę. W Polonii był jednym z lepszych napastników w lidze.”

O Adrianie Cierpce

”Jak powiem, że ktoś nam jest potrzebny, to Legia od razu składa ofertę. Mówię to jednak żartem, ale Adrian Cierpka jest bacznie obserwowany w akademii. Zobaczymy jak Cierpka będzie się rozwijał, ale jest w grupie zawodników, których bocznie obserwuję w naszej akademii. Jutro pojadę do Wronek i zastanowię się, kto do nas dołączy na przygotowania.”

O nowym napastniku

”Mamy już nowego napastnika i on jest już wybrany. Cały czas obserwujemy, bo to newralgiczna pozycja. Gdy taki zawodnik strzeli dużo bramek, to od razu odchodzi, więc my zawsze musimy szukać napastnika. Vojo Ubiparip ma zgodę na odejście. Jeśli będzie chciał odejść, to odejdzie.”

O Legii

”Wandzel nie przedłużył kontraktu. Podjął taką decyzję i odszedł. Powiedziałem mu, że jest pechowcem i życzyłem szczęścia. Wrócił do domu i tyle. Nie interesują mnie zakusy Legii. Rozmawiałem z zawodnikami i ufam, że odejdą tylko na zachód. Legia nie wywiera na mnie żadnej presji. Jeśli Legia ma taką filozofię, że jesteśmy ich największym rywalem i chcą nas osłabić to proszę bardzo. Mamy swoje wartości, ale nie wiem jakie ma Legia. Jeśli ktoś pójdzie do Legii, to znaczy, że nie rozumie naszej filozofii. My sprzedajemy zawodników na zachód, a oni na wschód. My chcemy być bliżej Europy Zachodniej a oni Wschodniej.

Wkrótce więcej!

>> Przeczytaj więcej w dziale Konferencje

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


109 komentarzy

 1. darkoski pisze:

  No proszę są i normalni mieszkańcy Warszawy. fafyn ze wstydu zapadł się pod ziemię za swoje głupoty. JRZ tak jak piszesz jak plują to nie powiemy, że pada deszcz.

 2. Dzik pisze:

  Oddajcie Kamyka do Legii bo on się u was zwyczajnie marnuje.Powinien grać w wielkim klubie z ambicjami.Bez napinki!

 3. Miro pisze:

  @Dzik co ci powiem spierdalaj warszawska gnido.

 4. Anonim pisze:

  Piłkarze to się marnują w Legi, bo zamiast robić karierę na zachodzie to uciekają w dzicz Azji :D

 5. Anfil pisze:

  Drogi Dziku musicie zrozumieć jedno ze Kamiński jest nasz do 2014 .06 , druga sprawa to za te0,5 banki euro to możecie kupić ale Wolakiewicza , trzecia sprawa to jak Pan Kamiński nie podpisze nowego kontraktu z Lechem do konca czerwca to tyle będziemy go oglądać w Polsce bo Lech go sprzeda za dobra kase do Niemiec ,po czwarte jak Pan Kamiński zacznie kombinować to może np posiedzieć z rok na ławce a wtedy to możecie i go brać , no chyba ze was stać na wydatek 1,5-2 banki euro to możecie go transferowac juz jutro pozdrawiam !!!

 6. Anfil pisze:

  Na koniec dodam ze Ojamma dla Lecha był zawodnikiem nr3,4 jeśli chodzi o transfer skrzydlowego a to co wydawało sie dla wielu oczywiste nie zawsze musi to tak wyglądać dodam ze Mariusz Rumak miał innego kandydata na ta pozycje a warszawski prezesik zamiast sie skupić na budowie swojego klubu to on sie koncentruje na niby dowaleniu Lechowi dodam ze generalnie wsród włodarzy i trenerów Lecha panuje dobra atmosfera a ruchy Lesnodorskiego wywołują jedynie uśmiech na ich twarzach !!!

 7. 07;) pisze:

  @(L)Bielany – facet fajnie piszesz, ale proszę , abyś obecny był na forum twojego klubu, bo tutaj raczej jest portal dla PYR.
  Ps. Dotyczy to wszystkich z Mazowsza. Dziękuje.

 8. mistrza przy stole... pisze:

  stilic-ukraina,kriwiec -chiny… brawo rumak

 9. Goc(L)aw pisze:

  po co te klotnie? wszyscy razem jako Polacy musimy skupic sie na walce ze wspolnym wroogiem – syjonistami