Oceny za mecz z Termalicą. Oceń po swojemu

ocenyPiłkarze Lecha Poznań w upalnej pogodzie i w porze obiadowej wysoko wygrali z Termalicą Nieciecza i pewnie awansowali do kolejnej fazy PP. W dodatku gra w drugiej połowie mogła się podobać.

6 – świetnie

Krzysztof Kotorowski – W pierwszej połowie dwa razy znów zawisł w powietrzu. Generalnie coś często ciągnie go w górę. Dobrze, że nie ma skrzydeł, bo jeszcze odleciałby z tej bramki. Występ ok.
Nasza ocena: 4
[polldaddy poll=7329594]

Mateusz Możdżeń – Oceniamy cały mecz, a nie tylko drugą połowę. Prawda jest taka, że w defensywie nie istniał i za to minus. W ofensywie było o wiele lepiej.
Nasza ocena: 3
[polldaddy poll=7329595]

Hubert Wołąkiewicz – Był bardzo mocno skoncentrowany. Nie popełnił większych błędów i nie dawał się ogrywać.
[polldaddy poll=7329596]

Marcin Kamiński – Pewny w defensywie i solidny w kryciu oraz odbiorze. Miał także parę ciekawych wejść do przodu. Gdyby Lech grał z lepszym rywalem dostałby za ten mecz piątkę.
[polldaddy poll=7329597]

Luis Henriquez – Niestety w defensywie szło mu przeciętnie podobnie jak z przodu. Miał problemy z pojedynkami 1 na 1 i nie blokował dośrodkowań. Do tego w oczy rzucał się brak dynamiki.
[polldaddy poll=7329599]

Łukasz Trałka – W miarę dobrze wywiązał się z roli jedynego defensywnego pomocnika. Z przodu również parę razy zaznaczył swoją obecność. Za to plus.
[polldaddy poll=7329600]

Gergo Lovrencsics – Bardzo przeciętny występ. Można nawet powiedzieć, że słaby. Niby nie tracił piłek, ale jego dośrodkowania były nędznej jakości. Dobrze, że zszedł.
[polldaddy poll=7329601]

Kasper Hamalainen – Dobrze szło mu w ofensywie dopiero wtedy, gdy miał więcej miejsca w środku boiska. Wcześniej było różnie, ale na pewno nie słabo. Z racji zmiany ustawienia na 1-4-1-4-1 miał zadania ofensywne, aczkolwiek z tyłu parę razy również się udzielił.
[polldaddy poll=7329602]

Szymon Pawłowski – Najlepszy piłkarz na boisku. Piłka dosłownie kleiła mu się do nogi. Gracze Termalici mieli z nim ogromny problem. „Szymek” biegał w środku i po obu skrzydłach. Strzelił także ładną bramkę i miał udział przy golu Ślusarskiego.
Nasza ocena: 5
[polldaddy poll=7329604]

Vojo Ubiparip – W ofensywie mógł dać zespołowi więcej, lecz i tak nie było jakoś specjalnie źle. Co ważne – nie tracił piłek, a kilka razy ładnie rozprowadził akcje. Choćby przy trafieniu Pawłowskiego.
[polldaddy poll=7329606]

Łukasz Teodorczyk – W pierwszej połowie starał się, ale po prostu mu nie wychodziło. Zapalił dopiero w drugiej połowie. Nie dość, że potrafił dłużej utrzymać się przy piłce, to zaliczył jeszcze gola i asystę. Druga odsłona wymazała złe wrażenie z pierwszej.
[polldaddy poll=7329608]

Zmiennicy:

Bartosz Ślusarski – Jeszcze rok temu marnował 300-procentową okazję z Pogonią na pustą bramkę przez unikanie strzału z prawej nogi, a dziś proszę – asysta z prawej nogi i gol też. Piątka.
[polldaddy poll=7329609]

Dariusz Formella – Przy tym wyniku mógł sobie pozwolić na luz i było widać, że ciągnie go do przodu. Dla niego szkoda, że mecz nie trwał dłużej.
[polldaddy poll=7329610]

Szymon Drewniak – Wszedł, bo wszedł, ale chyba sam nie spodziewał się, że strzeli gola i to z lewej nogi.

6 – świetnie, rezerwowi nie zawiedli i taktyka była odpowiednia

Plus za w pełni optymalny skład i ustawienie 1-4-1-4-1, które znów wypaliło i pokazało moc ofensywy. Dobrym posunięciem było również ściągniecie Gergo, który po prostu się męczył. Jak było widać po wyniku w drugiej połowie, rozmowa motywacyjna w przerwie także stała na asertywnym poziomie.

6 – świetnie, był kompletnie niewidoczny

Sędzia był na boisku i pozwalał grać obu zespołom. Jeśli sędzia jest mało widoczny i nikt na niego nie zwraca uwagi, to znaczy, że prowadzi mecz należycie.

[polldaddy poll=7329591]

Wyniki głosowania przez użytkowników serwisu ogłosimy w osobnym newsie we wtorek, 20 sierpnia.

Skład Lecha Poznań w meczu z Termalicą Nieciecza:

Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (61.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen (82.Drewniak), Ubiparip (82.Formella) – Teodorczyk.

> Statystyki, analizy i oceny spotkań Lecha Poznań

44 komentarze

1. ramirez pisze:

BŚ18 to symbol radykalnego podejścia do piłki nożnej! Brawo Bartek od lat nie było takich piłkarzy w Lechu! Brawo!

2. Jarecki pisze:

Rumak 6 ???????????
    Jaja chyba jakieś znów robicie, tak jak w ostatnim głosowaniu 🙂
    Naciągnięta trójka, nic więcej !

3. Pavvelinho pisze:

W końcu oby więcej było takich arbitrów jak te z tego meczu ode mnie też ten sędzia dostał szóstkę. Poza tym wg mnie piłkarzem meczu był Pawłowski.

4. Jarecki – Przestań hejtować. Nowy trener i tak nie przyjdzie.

5. Pavvelinho pisze:

*jak ten z…

6. saa pisze:

kto asystował przy ostatnim golu?

7. aps pisze:

Jarecki lepiej nie wypowiadaj się żle o rumaku bo cie tu zlińczują ! przecież nie ma sie doczego przyczepić gramy rewelacyjnie !śmiech

8. Ferion pisze:

Zgadza się że Pawłowski był najlepszy w Lechu, za pierwszą połowę notę powinna być obniżona całemu zespołowi o 1.

9. pipol pisze:

Rumakowi i Drewniakowi dałem 4, Boże co to się dzieje? Idzie ku lepszemu? A może to tylko przypadek, w końcu przeciwnik do wielkich nie należał. Bardzo ciekawi mnie teraz konfrontacja z Legnicą, czyli mówiąc „filmowo” z Małą Moskwą.

10. leszek pisze:

a z kim lech gra w czwartek w LE??

11. lowron pisze:

z Kukelsi

12. undertheskin pisze:

@ Jarecki i aps Oceniamy ten konkretny mecz. Taktyka była ofensywna, chociaż w pierwszej połowie gra za wolna, ale jak prowadzić szybką grę w +35? Zmiany marzenie :), więc absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Troszkę obiektywizmu by się przydało.
    @leszek Lepiej przypomnij sobie jak twoja legła poległa w starciu z innym wileńskim klubem. Wyjebali was wtedy z pucharów na dwa lata i nadal jesteście nie do pobicia w litewskich blamażach. Nie możesz sobie przypomnieć? Nie dziwię się, w końcu masz dopiero 13 lat :). Bez odbioru.

13. ikok pisze:

Nie spodziewalem sie ze jestescie kogos tak bardzo obrazic jak dzisiaj Gergo i Paname. Na ich miejscu poczulbym sie szalenie urazony za taka sama ocene jak dla mozdzenia.
    Mozdzen dostal ode mnie jedynke ale gdyby mozliwe bylo 0 nie mialbym wowczas watpliwosci…
    Dramat!

Reszta ok.

14. wiel pisze:

wszystkie oceny o 2 pkt mniej …rywal w 2 połowie odychal rękawami …Rumak 6 redakcja ma go za geniusza

15. Stachu pisze:

Panowie autorzy tych ocen i komentarzy coraz bardziej mnie zaskakują. Pierwsza polowa beznadziejna w wykonaniu Lecha a Hamalainen mial niesamowicie sporo strat i zlych przyjęć pilki. Najlepsi to Ubiparip i Pawlowski .A najbardziej rozśmieszyl mnie komentar przy defensywnym pomocniku. Panowie – troche więcej zyczliwosci i obiektywnego spojrzenia. Gdyby te bramke w doliczonym czasie strzelil Formella czego osobiście życzę Jemu to rozplynęlibyście się nad Nim a że strzelił to Szymion Drewniak to napisaliście ” wszedl bo wszedl i chyba sam nie spodziewal sie że strzeli bramkę „? Coś tu chyba jest nie tak. Uważacie że to byla jakaś przypadkowa bramka ? Bo ja tak nie uważam. Chlopak wszedl właczyl sie w akcję i uderzyl prostym podbiciem , zrobil to tak jak chcial i padla bramka i to z jego gorszej lewej nogi. Pierwsza polowa to pokaz antyfutbolu a w drugiej dopiero lechici przypomnieli sobie jak sie gra w pilke. Pozdrawiam

16. iras pisze:

rumaczek 6? chyba sie komus cos pojexxxx, prawda jest taka ze Lech bardzo sie meczyl dzisiaj, w pierwszej polowie moglismy stracic kilka bramek, poza tym ocena idzie chyba za cale spotkanie a nie 2 polowe! To samo sreo za co 4? Kloda potykala sie caly czas, gdyby nie dosrodkowanie slusarza ktore poszlo centralnie na jego baniak to bramki zadnej by nie bylo. Brawo dla Vojo za gre w defensywie. Kaminski jak zawsze na wysokim poiomie, Mozdzen totalne dno. Mam nadzieje ze Szymon dopiero sie rozkreca, choc tez bylo bez rewelacji, mysle ze powinien dostac solidne 4, gdyz czesto gubil pilke, a sama bramka nie wystarczy. Wielkim zdziwieniem sie okazal kat Slusarz. Mysle ze powinnismy spróbować zagrać 4-4-2 z vojo i slusarzem w ataku 🙂

17. DlugiKKS pisze:

Osobiście „lubię” różne komentarze w stylu „jakby”, „gdyby”, „mogliśmy’. Jakby Lech z 40 strzałów oddanych na bramkę w dwumeczu z Żalgirisem strzelił po raz 14 celnie może grałby dalej. Dostanę jakiś prezent za gdyby?

18. wielkikks pisze:

Można podpisać się pod redakcyjnym podsumowaniem postawy większości zawodników. Bardzo rzetelnie przedstawione.

19. Huzeklep pisze:

Henriquez najgorszy na boisku, ogrywany jak junior, żle się ustawiajaący, kryjący na radar, podanie do Kotora to byla okazja na gola dla rywali. Zero w defensywie ( a to obrońca!) i niemal tyle samo w ofensywie! Lecj dziś zagrał BEZ BOCZNYCH OBROŃCÓW ! DWÓJKĄ w obronie! No może plus pomocnicy .

20. J22 pisze:

A ja poslużę się cytatem z „Seksmisji”: „Myślę że nie ma tu nad czym deliberować”. Wygraliśmy 4:0 co było naszym obowiązkiem i teraz czas na skisłę. I jeszcze jedno spostrzeżenie, mamy dosyć korzystną drabinkę w PP. Jak wygramy z Miedzią trafiamy na Arkę, Ruch lub Koronę, a później prawdopodobnie Piast lub Widzew. Jak widać potentatów na drodze do finału nie ma.

21. Anfil pisze:

Jarecki i mu podobni ludzie a kim ma ten Rumak grać Lech ma 6-7 zawodnikow reszta to szrot gorszy od zawodnikow z Litwy czemu nie jedziecie po Rutkowskich a po trenerze który z g…. bat kręci . Lech potrzebuje wzmocnień klasowych zawodnikow dlaczego nie piszecie o wzmocnieniach no chyba ze uważacie ze nasza kadra jest ok . Tez nie jestem zwolennikiem Rumaka ale juz lepszy on jak Skorza czy inny wielki trener z Polski !!!

22. Oldi pisze:

Odnośnie zmiany trenera – pytam już po raz n-ty – co da inny trener przy obecnym składzie osobowym? Może ktoś mnie oświeci? Jak słyszę te propozycje – Skorża, Ojrzyński? To może jeszcze Pasieka albo Stefan Majewski ???

23. DlugiKKS pisze:

Ostatnio był jakiś Stokowiec, ale przegrał dwa mecze i już nikt go nie chce. Zaraz dwa mecze wygra jakiś inny dupek albo ten nowy Bakero z Korony, to wszyscy będą go chcieli. Taki kraj, tacy internauci.

24. Oldi pisze:

Odnośnie meczu: 1-sza połowa generalnie słaba, na szczególne „wyróżnienie” zasługują kiepski Panama (m.in. przepuszczał dośrodkowania) i beznadziejny w obronie Możdżeń niemiłosiernie ogrywany i nie blokujący dośrodkowań; 2-ga poł. do momentu zdobycia drugiej bramki wszystko mogło się jeszcze zdarzyć (m.in. położony przy 0-0 Możdżeń przez Jareckiego); przy 2-0 emocje się skończyły – pewna i spokojna gra Lecha;

25. zawisza pisze:

Ojrzyński nic nie wygrywam na wyjeździe Leszek… ;D Stokowiec pobieram jako jedyny wypłatę Piotrek.. same gwiazdy polskiej myśli szkoleniowej 😀

26. baczewski57 pisze:

Panama wyglądał jak był na urlopie wypoczynkowym , bardzo dobrym zagraniem taktycznym był wybór stron boiska i gra w pierwszej połowie gdy sił było więcej pod słońce , to też jest element taktyki trenerskiej

27. Oldi pisze:

Mam nieodparte wrażenie, że obrona Lecha czuje się (gra) zdecydowanie pewniej, gdy ma za plecami Jasmina, a przy Kotorze jest zdecydowanie mniejszy spokój; ma ktoś jakieś przemyślenia w tym temacie? i

28. Anfil pisze:

Już wole z tego polskiego trenerskiego bagienka Rumaka !!!!

29. byznes hospytalyty pisze:

mnie najbardziej Pawlowski,i Ubiparip za ambicje. za tydzien Wisla.

30. Pakask pisze:

Jeśli Ślusarski dostaje 5 to Teo też powinien , dla mnie oni grali dzisiaj na identycznym dobrym poziomie.

31. omega pisze:

Oldi@ Pisałem już o tym wcześniej . Jak ktoś grał kiedyś w piłkę tak bardziej poważnie niz na podwórku ,to wie ile znaczy dla zespołu i jego pewności w grze dobry i pewny bramkarz. On daje spokój obrońcom i pozwala na śmielsze ataki bocznym, a i defensywni pomocnicy mogą częściej podłanczać się do przodu. Drużyna to czuje kogo ma w bramce. Po Lechu to widac ,aż za dobitnie. Boimy się zaatakować 6-7 zawodnikami. Do tego dochodzą boczni obrońcy , którzy są bardzo wolni.Niestety , ale dziś przewagę w przodzie zapewniają właśnie oni swoimi szybkimi wejściami. Niestety dzis w Kolejorzu grają zawodnicy którzy takiego waloru nie mają.

32. ArekCesar pisze:

Ja w większości ocen się zgadzam, różnice o 1 w jedną z e stron w niektórych przypadkach.
    Obrona zagrała na zero z tyłu i z tego jest rozliczona. Jak jeden coś wtopi to inny wspomoże. Najważniejsze, że nie było Mańka, bo z nim zawsze traciliśmy ostatnimi czasy gola. W pomocy w pierwszej połowie za bardzo było pusto na środku boiska, ale ta formacja też zapunktowała. Atak trochę drewniany, ale i szczęśliwy. Najważniejsze, że wszystko zakończyło się OK. Termalika była ogłaszana w starciu z Lechem jako hit, więc teraz po takim wyniku proszę nie umniejszać rangi tej wygranej. Oby tak w kolejnych meczach.

33. fra pisze:

„wszedl,bo wszedl(…)” hahaha droga redakcjo- jesteście smieszni a w dodatku nieobiektywni.

34. No proszę. Po zakończeniu nieudanego „Dnia Hejtera” i smutnych nastrojach warszawiaków, nastali fani Drewniaka, albo nawet i on sam. Ciekawe kto będzie w tygodniu. Brakuje tu jeszcze tylko księdza Edy i Żytnickiego.

35. road pisze:

Kotorowski – porawnie, ale bez rewelacji. Przez cały mecz chyba tylko jeden celny strzał na jego bramke. Raz upiekło mu się bo rzucił się w inna stronę niż poszedł strzał.
    Możdżeń – kolejny beznadziejny mecz. zarówno w obronie jak i ofensywie to nie jest zawodnik na Ekstraklase
    Wołąkiewicz- poprawnie i solidnie
    Kamiński- jeden z jaśniejszych punktów zespołu. Brał większy udział w akcjach ofensywnych niz Ci którzy powinni z obrony czyli Panama i Moźdzeń
    Panama – kiepsko, dużo ponizej tego z czego go pamiętam. W obronie raczej poprawnie, jednak w ofensywie to jeszcze nie ten Luis
    Pawłowski – jako pierwszy odnalazł się na boisku, szarpał na różnych pozycjach. Chyba najlepszy zawodnik Lecha
    Ubiparip – aktywny, starał sie, po kilku bramkach z dystansu widać było że szukał sobie pozycji do strzału. Dziś z gorszym efektem. Widać u nie go braki techniczne
    Trałka – w miarę ok. jednak jest strasznie wolny. Dziś radził sobie dobrze, jednak jeśli ma wspierać obrone to konieczna jest lepsza szybkość.
    Teodorczyk – obok Możdzenia jeden z najsłabszych na boisku. Co z tego iż końcówkę miał w miarę skoro wynikało to nie z faktu jego dobrej gry jednak z faktu iż przeciwnik oddychał rękawem. Przez 60 min nie mieliśmy napastnika.
    Kasper – ok, stara sie. Brakuje mu tylko zadziory. Zawodnik z tych co raczej cofnie nogę. Ale i tak jeden z lepszych na boisku.

Generalnie mecz długo był wyrównany. Przeważyło lepsze przygotowanie kondycyjne (czyżby 2 dniowe przerwy serwowane przez sztab szkoleniowy przyniosły efekt? )

36. poz pisze:

Zdecydowanie za wysoko oceniliście Kotora.Znowu by nam zawalił mecz gdyby ten gość z Termaliki trafił do pustej bramki w 1 połowie.

37. DlugiKKS pisze:

Gdyby? Gdyby Lech jedną bramkę strzelił więcej grałby dalej w pucharach, a za mecz z Żalgirisem nie byłoby 1 tylko 4.

38. Alcatraz pisze:

Tydzień temu jechaliście wszyscy po Bartku Ślusarskim, a ja mówiłem że forma idzie do góry bo odnajdywał się w polu karnym szwankowała skuteczność, dziś zrobił nam wynik!!!
    Ja proszę o więcej cierpliwości dla piłkarzy i ocen piłkarzy wracających po kontuzji , do formy trzeba po prostu dojść. Tyczy się to głownie Arboledy , Pawłowskiego i innych.

39. do Długi pisze:

Na TT jeden pajacyk pisał do Ciebie o strusiu, chyba temu drugiemu (Semenia polskiego dziennikarstwa) grzebał w spodniach! Grzeją się chłopcy jak Zych na wykopie 🙂

40. Jarecki pisze:

Co sie mnie czepiacie ? ja nie napisałem dziś, że trzeba Rumaka zwolnić ( choć chciałbym innego trenera ) tylko uważam że 6 to za dużo za dzisiejszy mecz. Mecz trwa 90 minut a nie 40 minut. I nigdy nie pisałem kogo bym chciał za nowego trenera. Uważam że na takie dyskusje, kto, kiedy i dlaczego, jest za wcześnie i nie mają sensu, tym bardziej że też nie wierzę ze Rumak odejdzie. Ale jestem pewien że gdyby do tego doszło, znalazł by się człowiek który poradziłby sobie lepiej od Rumaka. I tyle ! I jeszcze jedno do Anfila – nie przesadzasz kolego z tym ,,szrotem” ?? Bez przesady – ten szrot zdobył w ubiegłym sezonie ponad 60 punktów, a wierzę że gdyby nie mnóstwo głupich i niezrozumiałych decyzji naszego super trenera mielibyśmy majstra jak nic 🙂 .
    Pozdrawiam

41. przemo pisze:

Tak jurecki, albo 3,4,5 lub 6 miejsce jak nic….

42. tomek27 pisze:

Dlugi
    Cytat z przymrozenia oka i kwintesencja słowa GDYBY :”Tak naprawdę było widać, że zaraz ją wypuści. GDYBY to zrobił na 100 procent padłby gol. ” Ze niby bramkarz Zalgirisu miał wypuści latwa pilke w koncowce ,to wtedy byśmy awansowali