Przypominamy o zbiórce. Minuta ciszy przed meczem

KibiceJutro o 18:00 Lech Poznań zagra z Górnikiem Zabrze. Wszystkim kibicom Kolejorza wybierającym się w niedzielę na Bułgarską przypominamy o kilku ważnych rzeczach.


W dniu meczu od godziny 10:00 do 18:45 pod stadionem będą czynne aż trzy kasy biletowe odpowiednio numer I, II i III. Po meczu MPK podstawi oczywiście dodatkowe autobusy i tramwaje. Ze względu na dodatkowe tramwaje kursujące do cmentarza na Junikowie nie będą jutro uruchomiane dodatkowe pojazdy przed spotkaniem.

Przypominamy również, że w niedzielę cały czas będzie trwała zbiórka pieniędzy do puszek na akcję Mikołajkową oraz Powstańczą. Wszystkim kibicom Kolejorza przypominamy także o cały czas obowiązującej akcji „Cały stadion w barwach” (góra na niebiesko, dół na biało). Jutro na Inea Stadionie pojawi się ponad tysięczna grupa sympatyków Górnika Zabrze.

Na niedzielę prezydent kraju zarządził żałobę narodową w związku z pogrzebem premiera Tadeusza Mazowieckiego. Tym samym mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze poprzedzi minuta ciszy, zaś piłkarze obu drużyn zagrają z czarnymi opaskami na ramionach. Jutro na trybunach pojawi się niespełna 20 tysięcy widzów.

Zbiórki do puszek na ostatnich meczach:

GKS Bełchatów – 2022,38 zł
Wisła Kraków – 3953,82 zł
Śląsk Wrocław – 6153,21 zł
Górnik Zabrze – 5322,96 zł
Cracovia Kraków – 6227,84 zł
Lechia Gdańsk – 16025,28 zł
Polonia Warszawa – 25611,96 zł
Podbeskidzie B-B. – 27714,37 zł
Zhetysu Tałdykorgan – 16204,59 zł
Khazar Lankaran – 13878,03 zł
AIK Solna – ok. 13,600 zł
Ruch Chorzów – 12886,28 zł
Górnik Zabrze – ok. 15128,04 zł
Pogoń Szczecin – 19756,45 zł
Hamburger SV – 2518,01 zł
Piast Gliwice – 8676,04 zł
Jagiellonia Białystok – 10665,36 zł
Legia Warszawa – 24614,38 zł
Śląsk Wrocław – ok. 11,000 zł
Polonia Warszawa – ok. 7965,98 zł
GKS Bełchatów – ok. 9208,43
Lechia Gdańsk – ok. 11823,80 zł
Zagłębie Lubin – ok. 11659,81 zł
Wisła Kraków – ok. 15977,81 zł
Widzew Łódź – 14079,02 zł
Podbeskidzie Bielsko-Biała – ok. 9147,56 zł
Korona Kielce – 14996,58 zł
Honka Espoo – 10898,69 zł
Cracovia Kraków – 9093,08 zł
Żalgiris Wilno – 8777,43 zł
Korona Kielce – 13205,09 zł
Zawisza Bydgoszcz – 9845,50 zł
Pogoń Szczecin – 7445,06 zł
Widzew Łódź – 6596,48 zł
Legia Warszawa – 13311,76 zł

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


18 komentarzy

 1. arek pisze:

  Czyli gdzie będą zbierane pieniądze na akcje mikolajkowa?, bo rozumiem, ze na trybunach sa zbierane pieniądze na oprawy, przynajmniej tak mowia zbierający.

 2. StivnyHooy pisze:

  Ta… minuta ciszy. Ciekawe czy jak Tusk bądź Kaczor zejdą za kilkadziesiąt lat z tego świata, to też będzie minuta ciszy… Rozumiem już śmierć papieża bądź Smoleńsk to tak, ale śmierć jednego byłego premiera to już przesada.

 3. Dawid pisze:

  @StivnyHooy… nie chciałem Ci odpisywać ale jednak to zrobię… jesteś pewnie jakimś zwykłym dzieciakiem, który ma prawo nie pamiętać pewnych ludzi i tego co oni dla naszego kraju zrobili… przeczytaj sobie różne informacje nt Pana Tadeusza Mazowieckiego to może zrozumiesz… mam nadzieję, że takich dzieciaków jak ty jest jak najmniej bo jeżeli jest inaczej to boję się o to w jakim kierunku pójdzie nasz kraj… tacy ludzie jak Mazowiecki zasłużyli na to by traktować ich z pełnym szacunkiem i aby o nich pamiętać nawet za 20-30 lat lub jeszcze później…

 4. szkoda pisze:

  info nt. minuty ciczy i żałoby powinno być podane jako pierwsze, a nie po informacji o zbiórce do puszek, otwartych kasach czy podstawianych tramwajach.

  P.S. Dzisiaj w nocy zmarł Gerard Cieslik legenda Ruchu Chorzów, który całe swoje życie poświęcił swojemu ukochanemu klubowi. Cześć jego Pamięci!!!!

 5. szkoda pisze:

  Oprócz tego zmarł jeszcze Ryszard Kraus z Górnika Zabrze pewnie też będzie wspomniany przed meczem i uczczony minutą ciszy. Pamietajmy i wspominajmy o tych którzy juz nigdy nie założą butów piłkarskich. Ivan Turina – Pamiętamy i wspominamy!!!!

 6. kibicc pisze:

  nie nasz prezydent to co będzie nam dyktował co mamy robić

 7. adam pisze:

  Panie Dawidzie…Znamy historię pana mazowieckiego (specjalnie z małej litery) szczególnie z lat 50 -tych jako człowieka szkalującego księży (np. biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka) a także Żołnierzy Wyklętych. Pamiętamy również jego „niekomunistyczność” polegającą na obstawieniu kluczowego wówczas ministerstwa MSW w osobie „człowieka honoru” czesława kiszczaka a także ministra obrony narodowej floriana siwickiego nie mówiąc o aktywnym udziale w obalaniu procesu lustracyjnego w 1992 r.. M.in. pan mazowiecki swoją osobą dopuścił się do tego, że komuna ma się nadal dobrze i nigdy nie upadła. dla mnie ten pan był zerem choć jako Katolik modlę się o jego duszę.

  I nikt z Kibiców którzy pójdą na mecz, nie zachowa się jak lewacka swołocz, świętująca śmierć Prezydenta Kaczyńskiego czy choćby Lady Thatcher.

 8. ek pisze:

  Minuta ciszy jest wyrazem szacunku i uczczenia pamięci o zmarłym.

 9. StivnyHooy pisze:

  Dawid
  Mazowiecki jest postacią kontrowersyjną. Ty mu pewnie pomnik byś postawił ja wręcz przeciwnie. Można minutą ciszy uczcić Cieślika lub Krausa i wspomnieć Ivana Turinę z powodu ostatniego święta.
  O Mazowieckim nie muszę nic więcej czytać, bo moja wiedza na jego temat jest wystarczająca. Komuna ma się dobrze, tak jak Adam napisał. TM sprawił, że Polska mając szanse pójść w stronę kapitalizmu, znowu cofnęła się do socjalizmu. To tyle jeśli chodzi o postać TM. Stadion nie jest miejscem na tego typu rzeczy tym bardziej, że postać TM jest różnie odbierana.

 10. Emiliano1991 pisze:

  Szkoda – a to jakas roznica co jest pierwsze podane?

 11. LoK pisze:

  A ta minuta ciszy to nie jest czasem mieszanie się polityki do sportu?

 12. Anonim pisze:

  StivnyHooy, – bardzo wielu Polaków są postaciami kontrowersyjnymi w dzisiejszych czasach.
  Od Mazowieckiego, przez kwaśniewskego, wałęsę po twojego pewnie kaczyńskiego !
  Takie to były czasy niestety, ktorych Ty pewnie nigdy nie zrozumiesz z racji młodego wieku.
  Nie mniej był wielkim człowiekiem ,patriotą , kochał Polskę i demokrację czy Ci się to podoba czy nie ? Więc jak masz choć troszkę inteligencji uszanuj to i nie drzyj ryja w czasie tej minuty ! To samo tyczy się Adama który ,,wypocił” coś tam ,,mądrego” parę postów powyżej.

 13. żabol pisze:

  “Pamięć to twarda skała wśród naszej wspólnej wiary”

 14. Jarecki pisze:

  Ten anonim to mój wpis – za szybko kliknałem

 15. arek pisze:

  Rozumiem, ze trzeba miec szacunek do zmarlego, ale minuta ciszy to lekka przesada. Dzieki takim osobom jak miedzy innymi Mazowiecki mamy teraz kontynuacje komuny w osobie Tuska i jego swity. Nie nalezy o tym zapominac.

 16. szkoda pisze:

  Emiliano1991- chodzi o tak zwane savoir vivre czyli poprawne zachowanie w różnych sytuacjach życiowych. Jeśli to jest Twój rocznik w nicku to jesteś zupełnie innym pokoleniem i nie zrozumiesz tego choć mógłbym Ci pisać elaboraty na ten temat. Chodzi po prostu o zwykłą przyzwoitość i tyle. Starsze pokolenie wie co to jest autorytet, szacunek i przyzwoitość. Dzisiejszej młodzieży brakuje dzisiaj tego i to bardzo!!!

 17. Rynna pisze:

  Jakoś przypadkiem tu wpadłem ale lektura niektórych wpisów aż boli. Od jakiegoś czasu nie bywam na Lechu specjalnie piszę nie na meczach bo to co się wyrabia wśród kiboli to już otwarta indoktrynacja. Wszyscy mają myśleć jednakowo ,każdy ma myć narodowcem prawie jak „Jeden wódz ,jedna myśl”. T.Mazowiecki mógł w dawnych czasach popełniać błędy ale nie da się ukryć że był ojcem Wolnej Polski.Tej samej na którą plujecie i tej samej która nie zamyka was do więzień za krytykowanie władzy. To co wydarzyło się w czasie minuty ciszy to już nie tylko szczeniackie politykierstwo ale elementarny brak kultury osobistej.Dziś kolejny raz daliście mi powód dlaczego Lecha oglądam już tylko w TV.

 18. Wuchta pisze:

  Rynna, sam lepiej bym tego nie napisał. Dzisiaj młodzi ludzie (sam też jestem młody 86′) nie doceniają wolności którą mają. I na pewno jej nie mają dzięki narodowcom czy Jarosławowi K. (co najwyżej jego ś.p. bratu Lechowi). Oczywiście nie wszystko było tak jak powinno ale należy pamiętać, że byliśmy pierwszym krajem który przechodził od gospodarki centralnie planowanej do kapitalistycznej.