Siedem finałów

zwyciestwo4Wieczorem od meczu z Wisłą Kraków zespół Lech Poznań rozpocznie decydują walkę o Mistrzostwo Polski. Przed Kolejorzem jest siedem finałowych pojedynków w których do zdobycia jest łącznie 21 punktów.


Na początek przeciwnikiem „niebiesko-białych” będzie ekipa „Białej Gwiazdy” z którą Wielkopolanie jako jedyni mają na razie równy bilans w dwumeczu (2:2). Rywal z Krakowa nękany wieloma kontuzjami, regularnie przegrywający i po prosto słaby jest w tej chwili idealnym przeciwnikiem dla Kolejorza na podtrzymanie domowej passy, która składa się już z sześciu zwycięstw z rzędu. Ewentualne trzy punkty zdobyte przez Lecha w piątkowej potyczce tylko jeszcze mocniej napędzą poznaniaków, a im gracze z Bułgarskiej wyżej wygrają tym będą czuli się mocniejsi psychicznie.

Dziś wieczorem Lech Poznań na pewno nie zlekceważy Wisły Kraków i podejdzie do tej konfrontacji tak jakby „Biała Gwiazda” grała w pierwszym składzie. – „Wielu już przegrało mecz zanim się rozpoczął, a jeszcze nikt nie wygrał. Na razie jest 0:0 i mamy tylko po punkcie. Przed nami jest 90 minut i zapewniam, że wszyscy zobaczą dominację i Lecha grającego swoją piłkę. Wszystko bierzemy w swoje ręce.” – zapowiedział trener Mariusz Rumak chcący zwyciężyć wysoko i w dobrym stylu.

W chwili obecnej zespół Lecha Poznań jest w takiej sytuacji, że nie wolno mu tracić punktów gdziekolwiek by grał i z kim by grał. Kolejorz chcąc zdobyć Mistrzostwo Polski musi odrobić 5-punktową stratę do Legii Warszawa, by drugi raz w swojej historii zapewnić sobie tytuł na Łazienkowskiej. Dodatkowo 1 czerwca minie 10 lat od zdobycia przez Kolejorza pucharu kraju na boisku „Wojskowych”, dlatego w przypadku Lecha Poznań fajnie byłoby ponownie zwyciężyć na wschodzie.

Żeby Kolejorz mógł świętować za trochę ponad miesiąc nieco niespodziewany sukces nie może już tracić punktów. Faza mistrzowska wpadek już bowiem nie wybaczy. – „Jesteśmy już w kluczowym momencie jeśli chodzi o rozgrywki Ekstraklasy i jak zawsze te ostatnie kolejki zadecydują o tym, kto spadnie z ligi czy zostanie mistrzem. Wchodzimy w ostatni etap, ale przygotowanie mentalne jest takie same jak zawsze.” – przyznał szkoleniowiec Kolejorza, Mariusz Rumak, który jest gotowy do walki o Mistrzostwo Polski.

Terminarz Lecha Poznań w grupie mistrzowskiej 2013/2014:

piątek, 25 kwietnia, Lech Poznań – Wisła Kraków godz. 20:30
poniedziałek, 5 maja, Zawisza Bydgoszcz – Lech Poznań godz. 18:00
sobota, 10 maja, Lech Poznań – Górnik Zabrze godz. 20:30
piątek, 16 maja, Lechia Gdańsk – Lech Poznań godz. 20:30
sobota, 24 maja, Lech Poznań – Pogoń Szczecin godz. 15:30
środa, 28 maja, Lech Poznań – Ruch Chorzów godz. 20:30
niedziela, 1 czerwca, Legia Warszawa – Lech Poznań godz. 18:00

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


4 komentarze

  1. GROSZKINS pisze:

    Czuję że będzie dobrze ,wiosna będzie nasza . Paprykarza jeszcze nie ma w komentarzach ?Pewnie bidulek odrabia lekcje .

  2. Był, ale jego wpis poleciał.

  3. paprykarz pisze:

    nieładnie

  4. Oostbroek pisze:

    Wykolejorz jedzie po majstra!