MPJS: Efektowne lanie Legii na Bułgarskiej

W rewanżowym meczu 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Legią 3:0 (1:0). W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł remis 2:2,zatem Kolejorz awansował do półfinału w którym zmierzy się z krakowską Wisłą w bardzo pewny sposób. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej odsłonie Wielkopolanie wręcz zmiażdżyli „Wojskowych” i tylko świetnie dysponowany bramkarz uchronił gości przed wyższą porażką.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

14:57 – Witamy z Bułgarskiej! Na raporcie przedmeczowym i meczowym prosto ze stadionu. Dziś raport trochę nietypowy. Musi nam w końcu wystarczyć prądu.

14:59 – Murawa godzina przed meczem:
IMAG0375

15:01 – Od rana w Poznaniu skwar. W tej chwili około 30 stopni w cieniu. Większość murawy jest w słońcu.

15:08 – Niewiele się dzieje na razie na stadionie. Spacer po murawie odbyli tylko sędziowie. Stewardzi dopiero co się rozkładają.

15:11 – Bramkarze Legii są już na rozgrzewce.

15:11 – Jeśli Lech dziś awansuje w kolejnej rundzie zagra z Wisłą Kraków. Więcej poniżej.

15:16 – Bramkarze Lecha także już się rozgrzewają.

15:21 – Nasz raport jest dziś mocno ukrócony w porównaniu z innymi meczowymi. Musimy oszczędnie gospodarować prądem.

15:22 – Na rozgrzewce są już wszyscy zawodnicy Lecha. Niebawem pojawią się gracze Legii.

15:33 – Poniżej składy obu drużyn.

15:35 – Na stadion cały wchodzą już kibice. Trwa rozgrzewka obu ekip.

15:37 – Obszerną fotorelację z tego meczu ukaże oczywiście serwis KKSLECH.com. Jeszcze w trakcie spotkania pojawią się w tej relacji fotki z trybun.

15:38 – Ogólnie będziemy coś pisać tak długo aż starczy nam prądu, bo dziś go na stadionie nie ma. Powinniśmy dać radę do końca meczu.

15:42 – Do meczu niecałe 20 minut:
IMAG0379

15:58 – Oba zespoły już na boisku. Lech na niebiesko, Legia na zielono.

16:00 – Na trybunach jest ok. 400 osób. Mało.

16:10 – Jest prąd 🙂 więc damy radę doprowadzić relację do końca. Wkrótce pojawią się kolejne fotki.

16:19 – Dwie fotki:
IMAG0383
IMAG0387

16:56 – Końcówka I połowy odbyła się już przy dźwiękach muzyki. Za stadionem przed 19:00 rozpocznie się ostatni dzień Juwenaliów.

16:58 – Ten wynik premiuje Lecha:
IMAG0388

17:09 – GKS – Pogoń 2:2. Pogoń została trzecim półfinalistą.

17:12 – 90 procent boiska jest już w cieniu. Kibice też przenieśli się na miejsca w cieniu.

2 min. – Legia gra od początku pressingiem. Lech ma problemy.
3 min. – Pierwszy strzał broni Szady.
7 min. – Bardzo żywy mecz od początku, ale Lech jeszcze bez akcji.
9 min. – Pierwszy celny strzał Lecha broni bramkarz.
11 min. – Kolejna dobra sytuacja Lecha, jednak złe wykończenie.
13 min. – Bomba Sanockiego obok słupka.

16 min. – Strzał Legii nad poprzeczką. Bardzo wyrównane spotkanie.
18 min. – Dwa niebezpieczne stałe fragmenty gry Legii.
19 min. – Kapitalna interwencja Szadego po strzale z bliska!
21 min. – Znów Szady ratuje Lecha po kolejnym groźnym rzucie wolnym. Lech tego w ogóle nie kontroluje.
23 min. – Legia gra zdecydowanie lepiej niż w czwartek. Lech ma problem z jej pressingiem.
29 min. – Gra się uspokoiła. Lech próbuje grać piłką, lecz Legia skutecznie mu w tym przeszkadza.
30 min. – Znów rzut wolny i znów Lech ma problemy…

31 min. – Setka po stracie Legii. Niestety napastnik Kolejorza przekombinował.
33 min. – Lechici grający tylko po ziemi notują mnóstwo strat. Czasem aż się prosi, by zagrać długą piłę.
36 min. – Świetna akcja Kolejorza! Lechita wkręcił obronę Legii, zakręcił piłką, ale ta poszybowała obok słupka.
40 min. – Groźna wrzutka Rogali i prawie był samobój.
42 min. – Końcówka tej połowy zdecydowanie dla Lecha.
43 min. – Legia miała groźne stałe fragmenty gry, ale gola… strzelił Lech, a konkretnie Banaszak. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i celna główka stopera Lecha. 1:0!
45 min. – Lech zamknął w końcówce Legię na jej połowie. Teraz on zagraża po stałych fragmentach gry.
45 min. – Do przerwy 1:0 dla Lecha. To bardzo dobry wynik.

47 min. – Druga połowa od początku pod dyktando Lecha. Kolejorz dąży do kolejnej bramki.
51 min. – Strzał Legii z daleka. Piłka przeleciała obok słupka.
54 min. – Zablokowany strzał Kurbiela z 15 metra.
57 min. – Kurbiel wyszedł sam na sam z bramkarzem Legii, który wygrał ten pojedynek.
60 min. – Bombę Janickiego świetnie broni Leleń. Kapitalna interwencja.

62 min. – Znów bramkarz Legii wyjmuje piłkę lecącą w samo okno. Kolejna doskonała parada.
64 min. – Dośrodkowanie z prawej strony, główka i znów broni Leleń. Zdecydowany najlepszy piłkarz Legii w tym meczu.
65 min. – Legia przestała już grać w piłkę. Kolejorz natomiast, co chwilę groźnie atakuje.
66 min. – Kontra Legii. Legionista na lewej stronie minął dwóch zawodników Lecha, ale trzeciego nie dał już rady.
67 min. – Teraz świetnie Szady!
68 min. – Co za kontra! Kurbiel biegł z piłką niemal przez całą połowę, minął bramkarza, ale gola nie strzelił…
71 min. – Kolejna kontra i słupek ratuje Legię!
71 min. – Teraz już nic Legii nie ratuje! Piękny strzał z daleka Kurbiela i bramkarz Legii bez szans. 2:0!
74 min. – 3:0! Napastnik Lecha lobuje Lelenia, który dotknął jeszcze piłkę, ale utracie bramki nie zapobiegł. Gramy dalej!

77 min. – Lech w drugiej połowie panuje na boisku. Legia nie istnieje i czeka już na kolejne gole.
79 min. – Uderzenie z daleka i dobrze piłkę na róg wybija Szady.
83 min. – W końcówce meczu lechici bardzo szanują piłkę. Spokojnie grają sobie teraz z kontry.
87 min. – Uderzenie zza pola karnego nogami broni Leleń. Bardzo dobry występ bramkarza Legii.
88 min. – Ofensywny rozmach Kolejorza w końcówce jest imponujący. Świetnie to wygląda.
90 min. – Dobra akcja poznaniaków lewym skrzydłem. Niestety jeden z lechitów dał się przepchnąć obrońcy.
90+3 min. – Koniec. 3:0 mówi wszystko. W półfinale gramy z Wisłą.

1/4 MPJS (rewanż): KKS Lech Poznań – KP Legia Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: 43.Banaszak 71.Kurbiel 74.Sanocki

Żółte kartki: Serafin – Makowski

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Gorzów Wlkp.)

Widzów: ok. 400

KKS Lech: Szady – Siwek, Wolak, Banaszak, Rogala – Gieraszek, Gawron – Sanocki (77.Nowicki), Serafin (58.Janicki), Bzdziel (58.Szubertowski) – Kurbiel.

Rezerwowi: Lis, Szubertowski, Tetych, Rymar, Roszczyk, Nowicki, Janicki.

KP Legia: Leleń – Skowron, Najemski (46.Arak), Makowski, Rakowski (77.Górka) – Kochański, Zawal – Rosiński (62.Mlonek), Tomasiewicz, Szymański (49.Babiarz) – Anczewski

Rezerwowi: Haluch, Mlonek, Górka, Kozak, Szerszeń, Babiarz, Arak.