Droga Kalju do pucharów

kaljuJK Kalju Nomme dziś może zrobić pierwszy krok do dwumeczu z Lechem Poznań w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Stanie się tak jeśli Estończycy wywiozą korzystny wynik z Islandii, gdzie o 21:15 zmierzą się z Framem Reykjavik.


JK Kalju Nomme w trwającym sezonie 2014 walczy o Mistrzostwo Estonii i po roku przerwy spróbuje odzyskać tytuł. Latem 2013 roku podopieczni Igora Prinsa zaszli na arenie międzynarodowej dalej od Kolejorza, bowiem dotarli do IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy (więcej o pucharowej historii Kalju napiszemy niebawem). Dzięki temu klubowy współczynnik zespołu z dzielnicy Tallinna to 2.700 (1.700 punktów zdobytych rok temu), jednak to wciąż słaba liczba.

Kalju Nomme w tym roku puchary na pewno znów potraktuje serio i eliminując Fram Reykjavik będzie chciało postraszyć Lecha Poznań w Lidze Europy, choć cele jeszcze parę miesięcy były inne. W 2013 roku gracze Igora Prinsa nie obronili mistrzostwa kraju wywalczonego rok wcześniej. Kalju Nomme w 36. kolejkach zdobyło 84 punkty notując bilans 26-6-4, gole: 78:23. Potencjalny rywal Kolejorza był najskuteczniejszy w lidze, ale mimo to, w tabeli uplasował się na 2. pozycji o 7 oczek za Levadią Tallinn.

Wicemistrzostwo Estonii 2013 zapewniło więc Kalju Nomme start w I rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015 i to już w listopadzie zeszłego roku. Ogromny wpływ na bardzo dobry wynik strzelecki „Różowych Panter” i na wicemistrzostwo ligi estońskiej miał napastnik, Vladimir Voskoboinikov. 31-letni snajper w zeszłym sezonie zdobył aż 23 gole, ale przed trwającymi rozgrywkami odszedł do Chin. Warto również dodać, że Kalju Nomme tak samo jak Lechowi Poznań w zeszłym sezonie nie poszło zbyt dobrze w krajowym pucharze.

JK Kalju Nomme odpadło już w 1/8 Pucharu Estonii, aczkolwiek nie z I-ligowym zespołem tylko z obecnym mistrzem kraju, Levadią Tallinn. Podopieczni trenera Prinsa przegrali w październiku u siebie aż 1:3. Przypomnijmy, że jeśli Estończycy wyeliminują niebawem Islandczyków z Framu Reyjkavik, to 17 i 24 lipca zmierzą się z Lechem Poznań. Rewanżowy pojedynek odbędzie się o godzinie 19:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17. Podczas tego spotkania Kocioł będzie nieczynny.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


2 komentarze

  1. Dawid pisze:

    liga estońska nie jest zbyt mocna więc mam nadzieję, że ich droga w Lidze Europejskiej skończy się najpóźniej 24 lipca :)

  2. Bolek pisze:

    Panowie, wie ktoś gdzie można obejrzeć meczyk Framu Reykjavik z Kalju Nomme