Dwóch na ósemkę

O 19:00 Lech Poznań zmierzy się z Kalju Nomme, a tymczasem największym problemem obu trenerów jest obsada pozycji tzw. „ósemki”.


Estończykom już przed pierwszym meczem na Kadriorg Stadion z powodu urazu wypadł Fabio Prates, a w poniedziałek kontuzji doznał Martin Vunk i do Polski nie przyleciał. Teraz Igor Prins ma problem kogo w ustawieniu 1-4-2-3-1 wystawić obok Reginalda Mbu-Alidora, ale podobny kłopot ma także Mariusz Rumak. U boku Łukasza Trałka zagra ktoś z dwójki Darko Jevtić – Kasper Hamalainen, czyli po prostu któryś z zawodników mający spory ciąg na bramkę przeciwnika.

Trener Wielkopolan nie ukrywa, że obaj piłkarze mocno różnią się od siebie, ale dopóki nie wróci Karol Linetty mają występować na tzw. „ósemce”. – „Darko Jevtić i Kasper Hamalainen to różni piłkarze i mają inne walory. Kasper jest szybszy, ale Darko lepiej panuje nad piłką i ją podaje. Od sposobu prowadzenia gry będzie zależało na kogo z tej dwójki postawię.” – przyznał Mariusz Rumak, który pod jednego przeciwnika może desygnować Fina, a pod innego rywala Szwajcara.

W obecnej sytuacji kadrowej największym pewniakiem w ekipie Lecha Poznań jest 30-letni klasyczny defensywny pomocnik występujący na „szóstce”, Łukasz Trałka. Ten piłkarz nie ma w Kolejorzu żadnej konkurencji i gdy tylko będzie zdrowy będzie grał w każdym kolejnym meczu „niebiesko-białych”. Łukasz Trałka jest oczywiście pewniakiem do wybiegnięcia w pierwszym składzie dziś wieczorem, lecz do końca nie wiadomo, kto zagra od początku u jego boku.

Na pewno nie będzie to kontuzjowany Karol Linetty z którym Łukasz Trałka rozumiał się świetnie, a teraz musi szybko nauczyć się gry z innym zawodnikiem. – „Z Karolem grałem od dłuższego czasu i te automatyzmy były dobre. Linetty miał zawsze dużo odbiorów i był pracowity na boisku. Darko Jevtić ma za to więcej walorów ofensywnych, a akurat w meczu z Kalju musimy strzelać bramki, więc byłby przydatny.” – przyznał Łukasz Trałka, który widzi u swojego boku na boisku 21-letniego Szwajcara.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


6 komentarzy

 1. Kibic pisze:

  „Linetty miał zawsze dużo odbiorów i był pracowity na boisku” Trałka coś wie ? Karol odchodzi ?:)

 2. Szczun pisze:

  A co miał powiedzieć ? „że nadal będzie mieć? ” , Trałka wróżka czy co?.

 3. siwus89 pisze:

  Pomyśleć że kiedyś dużo wiary nie było zadowolona z przyjścia Trały a on tymczasem stał się filarem od którego zaczyna się ustalanie składu , facet od brudnej roboty

 4. kibicinowroclaw pisze:

  a niktorzy mowili ze Jevitc to pozycja na ktora nie trzeba wzmocnien, Vojo sie odlbokowal, Teo wraca, tylko brak Traly bedzie widoczny i to jest problem

 5. siwus89 pisze:

  kibicinowroclaw czemu brak Trały ma być widoczny jak ma grać?

 6. tomasz1973 pisze:

  A jeszcze niedawno na pozycji Trałki mieliśmy aż za nadto zawodników i rozdawaliśmy ich na wypożyczenia.