Zima czasem dla Łotysza

Latem poznański Lech ściągnął do swojej akademii dwóch łotewskich zawodników Vladislavsa Fjodorovsa oraz stopera Antonijsa Cernomordijsa.


Obaj po wcześniejszym przejściu testów zostali wypożyczeni do końca czerwca 2016 roku z klubu BFC Daugavpils, lecz z powodów proceduralnych nie mogli jesienią występować w III-ligowych rezerwach Kolejorza. Tym samym obaj w minionej rundzie nie tylko trenowali z rezerwami, ale także grali w lidze łotewskiej i to w dodatku regularnie. Ich zespół ostatecznie utrzymał się w tamtejszej ekstraklasie, a teraz jeden z Łotyszy będzie miał szanse zrobić prawdziwą karierę w Polsce.

Podczas listopadowej przerwy na kadrę Maciej Skorża miał sporo problemów kadrowych, więc na sparing z Pogonią Szczecin postanowił wziąć środkowego obrońcę Antonijsa Cernomordijsa, który bardzo płynnie posługuje się językiem polskim. 18-latek wpadł sztabowi szkoleniowemu w oko, który coraz mocniej przygląda się utalentowanemu piłkarzowi. – „Antek przepracował z nami w tym tygodniu cały mikrocykl. Wyglądał bardzo obiecująco. Jest to zawodnik, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a tak w młodym wieku to dobrze rokuje.” – powiedział Maciej Skorża.

Młodzieżowy reprezentant Łotwy, który w minionym sezonie ligi łotewskiej rozegrał 25 meczów poleci wraz z pierwszą drużyną na pierwszy z dwóch zimowych obozów do Belek. – „W Turcji będzie czas, aby przygotować Antonijsa do gry w Ekstraklasie. Widzę go jako środkowego obrońcę i tam będę chciał go wkomponować.” – zapowiedział trener Kolejorza. – „Liczę na Antonijsa Cernomordijsa, ale nie róbmy z przejścia tego piłkarza do pierwszej drużyny jakiejś otoczki i nie mówmy o transferze czy o wzmocnieniu. To wciąż młody chłopak.” – podkreślił Skorża.

Dodajmy, że rówieśnik Antonijsa Cernomordijsa – Vladislavs Fjodorovs, który jesienią również nie mógł grać w rezerwach Lecha Poznań z powodów proceduralnych zaliczył w minionym sezonie ligi łotewskiej 24 spotkania w których strzelił 5 goli. Fjodorovs podobnie jak Cernomordijs jest młodzieżowym reprezentantem Łotwy, ale występuje na pozycji napastnika lub na skrzydle. Obaj gracze mają jednak podobne warunki fizyczne. Cernomordijs mierzy 185 cm wzrostu, zaś Fjodorovs 181 cm.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


16 komentarzy

 1. Pszczółka pisze:

  życzę obydwu Łotyszom aby stali się przyszłością Lecha.Mam nadzieję że będziemy mieli z nich wiele pożytku.Niech trenują i powoli wprowadzają się do pierwszego zespołu, aby w pewnym momencie stać się podstawowymi graczami Kolejorza.Nie zmarnujcie swojego talentu jak wielu młodych kopaczy, tego wam serdecznie życzę.

 2. fan123 pisze:

  Oby odpalił prędzej niż Janek Zapotoka 🙂

 3. Lech1 pisze:

  Czyżby to była już delikatna zapowiedż dwóch zimowych transferów – stopera i napastnika? Z tym zarządem bym się nie zdziwił, gdyby tak nazwali wciągnięcie tych juniorów do pierwszego zespołu.

 4. ramirez pisze:

  „Oby odpalił prędzej niż Janek Zapotoka :)”

  haha, życzenie „śmierci” piłkarskiej, 🙂

 5. cukier pisze:

  Łotysz Łotyszem, ale mamy przecierz Janka Bednarka, ktory tez powinien byc brany pod uwage

 6. gruh pisze:

  Mnie dziwią te pogłoski które się pojawiły o wypożyczeniu Janka :/:/ wywalić Woło i mamy 4 niezłych stoperów i kolejny Łotysz w kolejce.

 7. torreador pisze:

  Po tym co widziałem we Wronkach z Pogonią daje nadzieje na przyszłość. Trzymam kciuki aby te nadzieje się ziściły, z pożytkiem dla Cernomordijsa i dla nas.

 8. Dawid pisze:

  Kto wie… może za rok lub dwa parę stoperów stworzą Bednarek z Cernomordijsem 🙂 co do Fjodorovsa warto sprawdzić ile miał asyst…

 9. GROSZKINS pisze:

  Widziałem go w tym sparingu z Pogonią.Bardzo dobrze wprowadza piłkę ,nie boi się ryzykować ,dobrze gra głową.

 10. poky pisze:

  Typowe uzupelnienie. Pewnie wywala bednarka i wezma jego

 11. Mouze pisze:

  Będę obserwować jak im się wiedzie,jeżeli odpalą,to znaczy ze Rudnev ma zadatki na scouta.Martwi mnie tylko podejście do Bednarka…

 12. stowoda pisze:

  „Czarna Morda” – tak brzmiące nazwisko na środkowego czy def.pomocnika brzmi WSPANIALE ! Już choćby dlatego trzymam za nim kciuki, żeby mu się udało w Lechu i żeby zrobił DUŻĄ karierę ! Powodzenia i tnij klientów równo z trawą 🙂 [ polecam Kosecką i Jodłę!]

 13. master pisze:

  No to Rutki już maja z głowy jednego zawodnika „wzmacniającego” skład!
  Tera kupią lub wypożyczą dwóch kontuzjowanych albo w trakcie rehabilitacji z Islandii albo innej Nowej Zelandii za 100 tyś Euro i powiedzą, że dotrzymali słowa!
  heh że ja też wyjebałem prawie 700 stów na roczny karnet …

 14. master pisze:

  Aha czy wy wiecie, że z karnetów w ciągu roku wpływa grubo ponad 1 milion euro!!!
  przy sprzedaży jedynie 10.000 tyś karnetów! A nawet się nie pochwalili ile ich sprzedali w tym sezonie! żadnej informacji, żeby Kibic się nie dowiedział ile kasy wpłynęło!

 15. Bezel pisze:

  Antonijs i Bednarek melodią przyszłości, Teraz czas na realne wzmocnienia Czernych na atak , Gajos na lewe skrzydło , Masłowski do środka i 2 bardzo dobrych stoperów. Dziękujemy Ubiparowi , Keicie, Drewniakowi , Ariuriemu i Wołąkiewiczowi.

 16. B_c00L pisze:

  Arajuuri może zostać Bazel. Gra coraz lepiej i coś mi się wydaje ze na wiosnę wystrzeli. Do tego Wilusz, Bednarek i Czarnamorda i mamy wystarczająco stoperow. Kamień do BvB, Żaba gdziekolwiek tylko nie tu 🙂 wróci Kebba i obronę mamy spoko.