Dariusz Żuraw: „Nie traktujemy Holmana jako wzmocnienie”

zurawLech Poznań jest bardzo bliski pozyskania pierwszego z trzech lub czterech nowych piłkarzy tej zimy. 22-letni David Holman przechodzi dziś w Rehasporcie testy medyczne i jeśli te wypadną pozytywnie wówczas Kolejorz wypożyczy go z Ferencvarosu Budapeszt na rok.


Węgier wpadł w oko skautom Lecha Poznań podczas meczów węgierskiej młodzieżówki, gdzie regularnie trafiał do siatki. David Holman ma za sobą również niezły sezon 2013/2014, lecz jesienią zeszłego roku nie wystąpił w żadnym spotkaniu ligowym przez problemy z płucami. Klubowi skauci dużo wcześniej dostrzegli w 22-latku spory potencjał, dlatego klub postanowił wypożyczyć tego zawodnika z Ferencvarosu Budapeszt na rok z opcją pierwokupu. Prawonożnego piłkarza zaakceptował też trener Wielkopolan, Maciej Skorża, który chciał nowego środkowego pomocnika do zwiększenia rywalizacji i jego życzenie zostanie spełnione.

Z racji braku regularnych występów jesienią Davida Holmana klub nie traktuje tego transferu jako wzmocnienie tylko uzupełnienie. Takie samo zdanie mają także szkoleniowcy. – „Jako trenerzy osobiście nie widzieliśmy Davida, ale już od dłuższego czasu oglądaliśmy video z tym zawodnikiem. Holman miał ostatnio trochę problemów, jednak widać u niego spory potencjał.” – podkreślił asystent Macieja Skorży. – „Nie traktujemy na razie Davida Holmana jako wzmocnienie tylko zawodnika, który w przyszłości może nam wiele dać.” – dodał Dariusz Żuraw.


Jeśli David Holman pozytywnie przejdzie testy medyczne zostanie drugim Węgrem w Lechu Poznań. Co ciekawe węgierskie media regularnie rozpisują się na temat innych piłkarzy z tego kraju, którzy niebawem mogą trafić na Bułgarską, ale Dariusz Żuraw ostrzega, by nie brać na serio wszystkich doniesień medialnych. – „Natrafiłem w mediach na trochę nazwisk z ligi węgierskiej. O wielu nazwiskach słyszałem pierwszy raz, także nie należy się tym sugerować. Pięciu Węgrów na pewno nie kupimy.” – powiedział drugi trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw, który po uzupełnieniu w postaci przyjścia Davida Holmana czeka teraz na wzmocnienia. – „Cały czas czekamy na wzmocnienia i klub cały czas nad nimi pracuje. Mamy nadzieję, że niebawem kolejni piłkarze, którzy będą wzmocnieniem do nas dołączą.” – przyznał Żuraw.

Lech Poznań robi w tej chwili wszystko, żeby kolejnych dwóch, a może nawet trzech zawodników dołączyło do drużyny podczas pierwszego obozu w Belek, który rozpocznie się w niedzielę. Runda wiosenna ruszy już za miesiąc z kawałkiem, zatem sztab szkoleniowy Kolejorza nie ma zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie zespołu i wkomponowanie do drużyny nowych graczy. – „Idealnie byłoby, aby nowi piłkarze byli już na pierwszym obozie w Turcji. Jeśli jednak każdy z nich jest w tej chwili w treningu, to nie ma wielkiego problemu. Oczywiście im szybciej dotrą do nas nowi zawodnicy tym lepiej.” – powiedział na koniec asystent Macieja Skorży, który nie może się już doczekać kolejnych transferów.

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<


33 komentarze

 1. KKSLECH.com pisze:

  Nie nastawiajcie się zbytnio na nowego napastnika. Może przyjdzie, może nie. Obrońca będzie na pewno.

 2. aabbee pisze:

  Ani napastnik ani obrońca nie są dla mnie najważniejsi. Liczy się klasowy defensywny pomocnik. Jak on będzie to reszty być nie musi 😉

 3. Ekstralijczyk pisze:

  Hamalainen będzie mógł grywać teraz częściej jako napastnik , bo będzie mógł go zastąpić Holman.

 4. low pisze:

  Wystarczy wsiąść dudke wtedy będzie defensywny pomocnik i obronca

 5. bebe pisze:

  obrońca, jeśli lewy to może się przydać(mając w pamieci koniec Panamy i Szkota który na lewej pomocy by się nadał. na środku i na prawej obronie nie potrzebujemy wzmocnień.Na środku obrony mamy nawet tłok. o dwa miejsca rywalizują: Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Antonijs Cernomordijs, Kebba Ceesay i Maciej Wilusz.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  To teraz czekać cierpliwie na obrońcę i defensywnego pomocnika. 🙂

 7. Rybka pisze:

  No to jak nie napastnik a może przyjść jeszcze 3 zawodników to na jakie pozycje ? Bo wiadomo Defensywny pomocnik , obrońca iiiii ?

 8. Krisu pisze:

  Defensywny pomocnik musi przyjść. Tutaj nie ma nic do gadania. Niech przyjdzie jeszcze obrońca i okienko będzie ok. Tylko wiadomo, to muszą być wzmocnienia.

 9. Pawelinho pisze:

  Hmm wg mnie zamiast kolejnego środkowego obrońcy przydałby się dobry i solidny defensywny pomocnik. Na napastnika nie liczę bo raczej i tak w tym okienku nie trafi.

  ps

  A tak przy okazji orientuje się ktoś może jaką suma jest wpisana jeśli Lech zdecyduje się wykupienie Holmana?

 10. Pawelinho pisze:

  *jaka suma

 11. Giacore pisze:

  ŚO twarda 6 i podpisanie kontraktu z Darko na 3 lata. Tak widziałbym to okienko. Oby chociaż 66% z tego zostało wykonane to już będę zadowolony.

 12. baczi_kks pisze:

  „Obronca bedzie na pewno”- no ok duza rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodzila ale priorytetem to powinna byc teraz „6” typowy przecinak:)

 13. damt610 pisze:

  Przecinak do pomocy i killer do ataku. Nie wiem po co czekać za napastnikiem do lata. Odejdzie Sadajev i Vojo zostaniemy z samym Kownackim. A tak już teraz mógłby aklimatyzować się w drużynie i być w pełni gotowy na puchary. A tak zaczniemy puchary na początku lipca pewnie do tego czasu znając pośpiech włodarzy nikogo nie ściągniemy. Skoro jest kasa to czemu nie teraz ? Niestety tylko Rutek zna odpowiedź na to pytanie.

 14. damt610 pisze:

  Po za tym latem to będziemy potrzebowali 2 napastników a nie jednego.

 15. muras13 pisze:

  Według mnie najważniejszy jest porządny napastnik, który wygra nam mecz mając jedną lub dwie okazje. Hama nie nadaje się na napadziora. Potrzebuje zbyt dużo okazji żeby coś ustrzelić i jest zbyt wolny.

 16. pozn pisze:

  Najwazniejsxy jest DEFENSYWNY POMOCNIK oraz napastnik..!!

 17. Tytan pisze:

  Napastnik wedlug mnie bedzie, wypowiedz Redakcji to zaslona dymna 🙂

 18. damgor pisze:

  Zastanawiam się co na to sam zawodnik. Zarząd i trenerzy uważają, że to nie wzmocnienie. Chciałbym usłyszeć wywiad z Holmanem i jego wypowiedź na ten temat.
  Do redakcji. Czy obrońca będzie z naszej ligi?
  Skorża twierdzi, że chciałby zachować proporcje między obcokrajowcami a polskimi zawodnikami. Jeden transfer zagraniczny już mamy.
  Jeśli to nie tajemnica, to proszę o odpowiedź.
  Z góry dzięki.

 19. KKSLECH.com pisze:

  Na razie wiele wskazuje na to, że wszyscy nowi będą zza granicy. Na razie oczywiście.

 20. Rybka pisze:

  To potwierdzają się słowa trenera Skorży , że ” Lech ma być bardziej Polski ” 🙂

 21. Zibi pisze:

  A nie uważacie że nie liczy się narodowość a jakość?na najlepszych naszych nas nie stać a z zagranicy mogą być lepsi i dużo tańsi tylko trzeba dobrze poszukać.

 22. Guralesko pisze:

  ze beda zza granicy to nie znaczy ze nie beda to polacy

 23. Rybka pisze:

  a Ciekawe jaki Polak może do nas przyjść z zagranicy ? z całym szacunkiem ale nie widzę takich ..

 24. ArekCesar pisze:

  Ale już wiemy, że nie będzie to ani Boruc ni inny Wawrzyniak. Nie bedzie to też ani Szukała, Klich ani Kupisz. Więc kto? Majewski, Wilk, Perquis 😀

 25. robbie pisze:

  Skorża wspomniał, że „chciałby aby Lech był bardziej polski” ale zna realia transferowe.. to była taka retoryczna odpowiedź.. w szerszym kontekście.

 26. Pawelinho pisze:

  Hmm co do piłkarzy z Polski to myślę, że Skorża zbalansuje te braki młody piłkarzami.

 27. Rafi pisze:

  Oby nowi byli wartościowymi graczami. Potrzebujemy wzmocnień, żeby nawiązać walkę o mistrzostwo.

 28. 07 pisze:

  Uważam, że sprowadzenie tej zimy dobrego napastnika powinno być priorytetem , ponieważ ta pozycja potrzebuje natychmiastowego wzmocnienia. Zaur kombinuje, Vojo po kontuzji, Kownacji po kontuzji i za młody, aby zagrać cały sezon na wysokim poziomie.

 29. Koło pisze:

  Jasne pozyskać jakiegoś Kuswika a młodego Kownasia przesunąć do rezerw bo na chu,,, nam czterech napastników

 30. Dawid pisze:

  @Rybka – ja chciałbym mieć wille z basenem (z bardziej realnych to sesje za sobą :P), kandydatki na MISS chciałyby pokoju na świecie a Skorża chciałby bardziej polskiego Lecha 🙂 ot taki koncert życzeń 🙂 Skorża wypowiadając te słowa był świadomy sytuacji na rynku transferowym i pewnie sprawdzą się Twoje słowa @Pawelinho, że równowaga zapanuje dzięki uzupełnieniom z zespołów rezerw i juniorów…

 31. ramirez pisze:

  napastnik może poczekać do lata. prawdopodobnie odejdzie wtedy Vojo i Zaur

 32. 07 pisze:

  @Koło – Nie przesadzaj. Poza tym do tej pory sporo zawodników zdobywało gole, ale w zespole powinien być ktoś, kto weźnie na siebie ciężar zdobywania ich więcej. Tym kimś jest zwykle napastnik. Dorobek tych którymi dysponuje w chwili obecnej Lech jest zbyt słaby. Zobacz ile bramek strzelili wszyscy łącznie w rundzie jesiennej. Kim mamy straszyć? Hamalainenem z alergią? No i pojawia się tutaj pytanie – O co gramy? O najwyższe cele, czy w ch..a?

 33. Kuba pisze:

  Czy my naprawdę musimy kupować kolejnego kontuzjowanego zawodnika??? chciałbym Lecha kupującego solidnych piłkarzy a nie leczącego chorych piłkarzy…