Zemsta za jesień

lechruchW meczu 27. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 3:1 (1:0). Kolejorz boleśnie wypunktował dziś swojego rywala. Oddał 4 celne strzały, zdobył 3 gole w tym 2 autorstwa Darko Jevticia przecudownej urody. Mistrz Polski odniósł 3 zwycięstwo z rzędu i traci już tylko 3 punkty do 3. miejsca.

3 min. – Obie drużyny szybko próbują narzucić swój styl gry.
6 min. – Jevtić z lewej strony do Kownackiego. Napastnika Lecha z bliska źle trafił w piłkę. Tu powinien być gol!.
9 min. – Na razie więcej przy piłce utrzymuje się Ruch.
10 min. – Kontra Lecha prawą stronę. Piłkę złapał Putnocky.
15 min. – Szybki pierwszy kwadrans. Ruch gra bardzo odważnie.

18 min. – Lech ogranicza się tylko do kontry. Gdy już z nimi wychodzi – są one groźne.
22 min. – Słabo wygląda gra Lecha. Poznaniacy są za mocno cofnięci i nie kontrolują tego spotkania.
23 min. – Gergo do Jevticia. Ten dryblował zamiast strzelać psując całą akcję.
26 min. – Lech trochę się obudził. Przynajmniej w ostatnich paru minutach.
27 min. – Niecelny strzał Gajosa.
29 min. – Tym razem celnie Ceesay, lecz za słabo i w sam środek.

34 min. – Aj! Było blisko! Trałka minimalnie chybił głową po wrzutce Jevticia z wolnego.
37 min. – Lech próbuje grać piłką tylko niewiele z tego wychodzi. Piłkarze nie rozumieją się na boisku i biegają za wolno.
45 min. – Szło zasnąć, a tu nagle gol i to jaki !!! Maciej Gajos idealnie przymierza i zdobywa pięknego gola z dystansu w samo okno! 1:0.
45 min. – Do przerwy 1:0. Cieszy tylko wynik.

48 min. – Ciekawy początek II połowy. Lech nadal próbuje atakować.
54 min. – Ruch także nie rezygnuje. Przed chwilą dobra interwencja Ceesaya.
54 min. – Gajos nie trafia głową z paru metrów !!! Tu powinna być bramka. Wcześniej świetna wrzutka Gergo.
56 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL !!!!! Kolejne dośrodkowanie z prawej strony. Piłkę przyjmuje Jevtić i lewą nogą z powietrza zdobywa gola! 2:0!!!!
60 min. – Lech po tej bramce jest mocno przyczajony. Czeka na kolejne kontry.

62 min. – Pada gol z niczego dla Ruchu. Stępiński poszedł za akcją do końca, nikt nie wybił tej piłki i ta jakaś wturlała się do siatki. 1:2.
69 min. – Lech mocno cofnięty. Ruch złapał wiatr w żagle, ale jego akcje kończą się na 20 metrze.
72 min. – CO ZAAAA BRAMAAAAAAAAAA!!! Jevtić zdobywa fantastycznego gola po fantastycznym strzale !!!! 3:1
75 min. – Lech zadał cios w najlepszym momencie. Teraz pozostaje mu grać z kontry.

77 min. – Bombę Koja odbija Burić.
81 min. – Złe uderzenie Mazka z daleka.
86 min. – Lech mądrze gra na czas!
89 min. – Kontra Kolejorza. Volkov do Dudki, ale ten fatalnie chybił. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.
90+3 min. – BRAWO KOLEJORZ! 3 zwycięstwo z rzędu i tylko 3 punkty straty do 3. miejsca! To dopiero 10 w historii wygrana w Chorzowie i 8 w lidze

Ruch Chorzów – KKS Lech Poznań 1:3 (0:1)

Bramki: 62.Stępiński – 45.Gajos 56 i 72.Jevtić

Żółte kartki: Koj – Kamiński

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 9300

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Surma, Iwański (73.Hanzel) – Mazek (84.Efir), Lipski, Moneta (73.Zieńczuk) – Stępiński.

Rezerwowi: Skaba, Szyndrowski, Hanzel, Podgórski, Zieńczuk, Lenartowski, Efir.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh (88.Dudka), Trałka – Lovrencsics, Gajos, Jevtić (82.Volkov) – Kownacki (67.Sisi).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Volkov, Wilusz, Gumny, Dudka, Sisi.

Kapitanowie: Grodzicki – Trałka

Trenerzy: Waldemar Fornalik – Jan Urban

Pogoda: +4°C, pochmurno, lekka mgła

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

206 komentarzy

1. Możliwość komentowania zależy tradycyjnie od tego jak się będziecie dziś zachowywać. W tygodniu na stronie pustki, bo Lech wygrał, niewielu to interesuje, więc byli tylko stali użytkownicy. Za to po porażkach jest tutaj masa dziwnych wynalazków i hejterów z innych miast.

Tradycyjnie włączamy wtedy automatyczną moderację i tyle z hejtowania zarówno przez obcych jak i klubowych uzdrowiaczy sprzed komputera. Komentarze tylko dla stałych użytkowników.

2. Bolek pisze:

Pykniemy Ruch 0:2. A będą strzelać dwaj Węgrzy.

3. MaPA pisze:

Wystarczy skromne 1-0 i byle obyło się bez kartek,szczególnie obrońców ,w świetle następnego meczu.

4. Ekstralijczyk pisze:

Liczę na dobre widowisko , zakończone zwycięstwem Kolejorza.

Dawaj Lech.! 🙂

5. optymista pisze:

przegramy 2-0 bo nie mamy ataku chorzy.

6. aliz pisze:

łątwo nie będzie – KOLEJORZ tylko wygrna

7. aliz pisze:

a tymczasem Pasy remisują z tęczowymi 2 szybkie gole na początku, a Węgrzyn pier… jak zwykle.

• MaPA pisze:

to jest Mielcarski.

• aliz pisze:

fakt, Mielcarski ale tak samo pier…. jak Węgrzyn :-)) a prawie tak samo wtóruje mu Wolski
      Szkoda Pasów – czort z tęczowymi :-((

8. zinek pisze:

Nic innego się nie liczy tylko zwycięstwo , chociaż 1:0 nawet po bramce samobójczej .

9. rafik2a4 pisze:

„Zepnijta się chłopy bo dubla nie będzie”.

10. Jarecki pisze:

Liczę dziś na bramkę Gergo.
    No i oczywiście na zwycięstwo. Może być skromne 🙂

11. enter pisze:

Taka Mary, niczym się nie rózni od Kazka, błyszczy jak komentatorzy C+

12. v80 pisze:

Jakbysmy dzisiaj i za tydzien wygrali a rajfura dzisiaj przegrala to by swiezy powiew optymizmu zawital na ta strone. Oby oby 🙂

13. kks kolo pisze:

2-0 dla ruchu samoboj Kamiński i bramka mazia

14. KotorFan pisze:

Tak na prawdę jedyną ofensywną zmianą dzisiaj będzie wejście Sisiego. 4 obrońców na ławce i DŚP.

15. Gadzuki pisze:

Czuję że będzie dobrze ostatnie zwycięstwo dało pewność siebie Wygramy

16. Pawelinho pisze:

W takim czy innym składzie Lech po prostu musi ten mecz wygrać innej opcji nie ma.

17. ostrowKKS pisze:

gramy u siebie i 6 na 7 rezzerwowych defensywnych . \git . typuje skromne 1’0 dla nas

18. fanol pisze:

2-0 w ryj

19. sas pisze:

Cracovia niestety przegrała więc mamy szansę sie do niej zbliżyć na 3 punkty, tym bardziej że za tydzień my mamy pewna wygraną a Pasy jadą do śledzi i tam będą mieli znowu ciężką przeprawe

20. WIELKOPOLANIN pisze:

Znów lala Kownaś w ataku! No to mecz w plecy 🙁 Brak już słów, po co na siłę wstawiać tego paralityka?!

21. karollo33 pisze:

Miałem nadzieje ze od początku w ataku wyjdzie Sisi i troche postraszy i poobija stoperów Ruchu a tu rozczarowanie;)

22. aliz pisze:

jak kolejka nie gra dla nas to wygrywamy – Piast wygrał, tęczowi wygrali – wygramy i My

23. Szakal pisze:

W górę serca!!!

24. Lucky pisze:

Dobre. Sisi taran.

25. Marecki60 pisze:

Życzę naszym skuteczności na poziomie lidera. 2 celne strzały na mecz i 2 bramki, a tak poważnie liczę na 3 punkty, bo są nam bardzo potrzebne.
    Mam nadzieję, że większość naszych nieobecnych powróci w przyszłym tygodniu do gry, bo mamy teraz 3 kluczowe mecze sezonu i od nich bardzo wiele zależy.
    @aliz. Mam nadzieję, że Twoje prognozy się sprawdzą.

26. inoroz pisze:

zobaczymy jak tym razem sobie poradzę. Coraz krótsza ta ławka.

27. tomasz1973 pisze:

A z Kędziorą co znowu, bo dopiero wróciłem do domu i nic nie słyszałem?

• siwus89 pisze:

Kończy mu się kontrakt za dwa lata,nie chce przedłużyć go i ponoć jedną nogą w legii 🙂

Widzę, że masz poczucie humoru, obyśmy po meczu też mogli pożartować.

28. JR (od 1991 r.) pisze:

tragiczny błąd defensywy przy bramce Oleksego 🙂 nie wyciągają wniosków. Sędzia jednak czuwał 😀

29. tomasz1973 pisze:

Nie wiem, może jestem uprzedzony, ale jak widzę na boisku Kebe Sisej, to mam wrażenie, że zaraz coś spierdoli, jego dośrodkowania, też nie takie jak kiedyś.

30. Juras pisze:

Nieporadność Kownackiego w polu karnym przeciwnika poraża, nasza obrona jak dziurawa skarpeta.

31. Boford pisze:

Wytlumaczy mi ktos dlaczego mamy na lawce 5 obroncow? zamiast kogos mlodego z juniorow chociazby?

32. Adam pisze:

Kownacki od czasu wspólnego występu z Kendim w Lidze+Extra, zjazd formy ogromny, sodówka a potem zagubienie.

33. fanol pisze:

nedza

• bombardier pisze:

Tak mniej więcej wygląda gra Lecha w całym sezonie.
      Mało tego, tak też pogrywają jak są w najsilniejszym składzie.
      Czekam na te 10 minut Lecha! l

34. BRAGA pisze:

Mam nadzieję że Urban z końcem sezonu żegna się z Lechem. Czego on ich kurwa uczy na tych treningach?????!!!!

• JR (od 1991 r.) pisze:

a ja nie życzę Kolejorzowi takiego obrotu spraw, bo nie wierzę w kogoś lepszego na tym miejscu. Urban geniuszem taktyki nie jest na pewno, ale żeby wpajać jakieś rozwiązania taktyczne trzeba mieć WYKONAWCÓW! Kto dziś biega po boisku?

35. WIELKOPOLANIN pisze:

Przecież na tą lale z nr 24 Kownaś, nie da się oglądać!!! Co Urban ma w głowie że go wpuszcza? Przecież on nawet do rezerw się nie nadaje, bo są tam lepsi!!!

36. kibic007 pisze:

Dobra kontra… ech…

37. Kkslech pisze:

30 metr od bramki ruchu nie ma pressingu z ich strony a Ci podają na własną połowę po czym idzie długa piła, jakie to jest irytujące

38. Tomal pisze:

Po ostatnim meczu jak skrytykował em Kownackiego to były wielkie pretensje że mam się od niego odczepic. Dzisiaj dla tych wszystkich Kownas gra pierwsze skrzypce z Ruchem. Co kontakt z piłka to stratą. Kolejny mecz w 10 bez napastnika

39. JR (od 1991 r.) pisze:

już 2 bramka nie uznana, ale jak tak dalej będzie to w końcu skończy się na golu. Z przodu Kolejorz nie jest groźny. Słabo!

40. kibic007 pisze:

Ło kurwa!

41. Pawelinho pisze:

Gajos piękny gol i 1:0 dla Lecha!!!

42. WIELKOPOLANIN pisze:

@Tomal, 100% racji! Przecież nie da się patrzeć na to dziecko.