Marzenia mogą się spełnić

O godzinie 18:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 30. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Górnika Zabrze. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia tradycyjnego i meczowego NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:27 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy w pięknym słonecznym dniu licząc na choćby brzydkie 1:0. Liczą się tylko 3 punkty!

16:32 – Górnicy starannie oglądają stadion. W Kotle są widoczne elementy oprawy.

16:33 – Poniżej skład Lecha. Na skrzydłach dzisiaj wychowankowie. Situma nie ma w kadrze.

16:34 – Pierwsi kibice są już na stadionie.

16:46 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy do niej są już rozłożone.

16:46 – Przypominamy, że Lech nie przegrał z Górnikiem u siebie od 2003 roku. Na 12 ostatnich domowych spotkań wygrał 10 razy.

16:51 – Poniżej skład zabrzan. Nadal grają na 4-4-2.

17:01 – Drużyny prowadzone przez Marcina Brosza nigdy nie strzeliły w Poznaniu nawet gola. Mimo wszystko Kolejorz musi tutaj wygrać nawet 5:4, by kończyć sezon u siebie. Tylko 1 lub 2. pozycja po 30. kolejce daje taki przywilej.

17:10 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował o 40-tysięcznej frekwencji.

17:14 – Bramkarze obu ekip są już na murawie.

17:20 – Co da Lechowi 1 lub 2. miejsce po sezonie zasadniczym? Oprócz gry 20 maja u siebie pozwoli podejmować m.in. Legię w Poznaniu. Gdyby Lech był pierwszy, a Legia trzecia to ten mecz odbyłby się w ostatniej kolejce. Najpierw trzeba jednak ograć Górnika.

17:21 – Obie ekipy w komplecie na rozgrzewce. Do meczu 40 minut.

17:28 – Nad stadionem mamy piękne błękitne niebo i ani jednej chmurki. Warunki do gry są idealne, a zwłaszcza w porównaniu z tym, co było tutaj na przykład 28 lutego.

17:35 – Skuteczność trenera Dawidziuka na rozgrzewce słaba 🙂 z 5 metrów trafił w trybuny. Mimo wszystko ciąg na bramkę ma cały zespół 🙂

17:36 – Kocioł wygląda optycznie bardzo dobrze. Jest już zapewniony w mniej więcej 80%.

17:43 – Na kartki musi dziś uważać Trałka, który jest zagrożony. Za to Gytkjaer może zaliczyć 6 kolejny mecz z golem.

17:45 – Do meczu kwadrans. Na obiekt wchodzi coraz więcej kibiców. Lech ostatni raz stracił gola w 30. kolejce w 2009 roku. Od tamtej pory zaliczył m.in. 5 kolejnych zwycięstw.

17:47 – Obie drużyny zakończyły rozgrzewkę. Emocje coraz większe…

17:50 – Spiker czyta składy. 10 minut!

17:51 – W mieście korki m.in. ze względu na Motor Show na MTP. Wielu kibiców dotrze zapewne już po 18:00.

17:53 – Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” będzie Tymoteusz Klupś.

17:56 – Obie drużyny już na murawie. Hymn Lecha śpiewają kibice. Stadion wygląda pięknie.

18:00 – Mecz będzie opóźniony z powodu serpentyn. Czekamy.

18:03 – Kibice Górnika wchodzą cały czas na stadion. Jest z kilkaset osób.

18:03 – Wszystkie mecze muszą rozpocząć się o tej samej godzinie, więc czekamy.

18:05 – I jeszcze raz 🙂 a na Cracovii już grają, bo tam nie miał kto rzucić serpentyn.

18:07 – Je*ać PZPN – z trybun

18:09 – I 3 raz.

18:12 – Czekamy… Na innych stadionach przeważnie też nie grają.

18:14 – 4 raz.

18:18 – Znowu.

18:19 – Jagiellonia już przegrywa, a w Poznaniu zaczęli grać.

18:32 – W Białymstoku już 0:2.

18:41 – Legia prowadzi, więc koniecznie trzeba wygrać.

Trybuny podczas meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze (07.04.2018):

16 min. Gramy od tej minuty.
16 min. – Niecelny strzał Gajosa.
21 min. – Na razie wyraźna przewaga Kolejorza.
25 min. – Płaski strzał Gajosa broni Loska. Wcześniej ładną akcję przeprowadził Klupś.
29 min. – Lech ma optyczną przewagę, jednak groźnych sytuacji nie ma za wiele.
31 min. – Pierwszy i niecelny strzał Górnika.

35 min. – Majewski zderzył się z zawodnikiem Górnika głowami. Na razie leży.
36 min. – Strzela Klupś! Obrońca wybił piłkę z linii bramkowej! Co za pech!
41 min. – Błąd Gumnego. Sytuację wyjaśnił Dilaver.
45 min. – Musi Lech gra lepiej, by wygrać, Na razie jest trzeci w tabeli.

45 min. – 16 minut doliczonych w tej połowie.
45+1 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0! Jóźwiak urwał się lewą stroną i strzelił gola po długim rogu!
45+3 min. – Niecelny strzał Majewskiego z daleka. Mógł podawać.

45+6 min. – W Lechu wiecznie ktoś leży. W dodatku przed chwilą Kostevych wybił piłkę w ostatniej chwili!
45+8 min. – Górnik mocniej zaatakował.
45+11 min. – Niebezpieczna strata Klupsia. Na szczęście Gajos wszystko wyjaśnił.
45+12 min. – Aj! Złe podanie Gumnego z prawej strony. Szkoda. Mogło być 2:0.
45+14 min. – Dwa zmarnowane rożne przez Lecha. Za chwilę Jóźwiak walecznie zatrzymał kontrę.
45+15 min. – Ufff! Putnocky szczęśliwie broni strzał przy słupku!
45+16 min. – Do przerwy 1:0.

46 min. – Gramy. Legia 2:0, Jaga 0:2. Lech będzie pewnie 1 albo 3.
48 min. – Celny, choć za lekki strzał Kosti.
50 min. – Majewski do Gytkjaera. Ten nie oddaje strzału, bo robi to Klupś. Za lekko.
50 min. – Odpowiedź Górnika. Broni Putnocky.
54 min. – Kocioł pod bramką Lecha po wolnym Górnika. Czasami jest gorąco…
58 min. – Koronkowa akcja Lecha po której Gajos nie trafia na pusta bramkę! Tak nie można!

66 min. – Kiks Gytkjaera w dobrej sytuacji. Brakuje gola na 2:0 dla spokoju.
66 min. – Niecelny strzał Majewskiego z daleka.
69 min. – Niestety leży Trałka i się nie podnosi. Wcześniej leżeli Majewski i Dilaver, jednak obaj wstali i grali dalej.
71 min. – Wstał i gra. Czekamy na gola dla Lecha. Jest on bardzo ważny tylko najpierw muszą być strzały.
75 min. – 1:1. Barkroth zagrał ręką i Kądzior trafił z karnego.

78 min. – Przy tym wyniku Lech jest trzeci. Jak wygra – będzie pierwszy.
79 min. – Loska broni strzał Kosti z wolnego.
81 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TRAŁKA !!!!!!!!!!!!!!!! 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ależ wjechał!

83 min. – Gytkjaer psuje kontrę złym podaniem.
90 min. – Jeszcze 6 minut nerwów.
90+2 min. – Tomasik nie dał rady zamknąć podania Khoblenko.
90+4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJEEEEEEEEEEEEEEWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

99+6 min. – KONIEC! Lech liderem!

KKS Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:1 (1:0)

Bramki: 45.Jóźwiak 81.Trałka 90+4.Majewski – 75.Kądzior – k.

Asysty: 1:0 – Gajos, 2:1 – Majewski, 3:1 – bez asysty

Żółte kartki: Gajos – Urynowicz

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 36941

Lech: Putnocky – Gumny, Dilaver, Vujadinović, Kostevych – Trałka, Gajos – Klupś (73.Barkroth), Majewski, Jóźwiak (78.Khoblenko) – Gytkjaer (87.Tomasik).

Rezerwowi: Burić, Janicki, Tomasik, Moder, Serafin, Barkroth, Khoblenko.

Górnik: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Kądzior, Matuszek (89.Olszewski), Żurkowski, Kurzawa – Hajda (66.Ambrosiewicz), Urynowicz (89.D.Pawłowski).

Rezerwowi: Pawłowski, Olszewski, Ambrosiewicz, Grendel, D.Pawłowski, Wiśniewski, Liszka,