Ligowcy wracają do zajęć

W cieniu piłkarskich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Rosji u nas w Polsce kluby z Ekstraklasy, które będą rywalizowały z Lechem Poznań w sezonie 2018/2019 powoli wracają do zajęć. Kolejne rozgrywki ligowe ruszą za dokładnie 32 dni, zatem niemal wszyscy przeciwnicy Kolejorza rozpoczęli już letnie treningi. Niektórzy zdążyli już nawet rozegrać po jednym sparingu.


Tego lata najszybciej przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2018/2019 rozpoczęła Wisła Kraków, która ćwiczy od 9 czerwca. Od 11 czerwca trenuje za to Cracovia i Legia. Lech Poznań podobnie jak 5 innych klubów powrócił do zajęć w czwartek, 14 czerwca. Na letnich urlopach są jeszcze zawodnicy beniaminków – Miedzi Legnica oraz Zagłębia Sosnowiec, które sezon 2017/2018 zakończyły później niż inne ekstraklasowe ekipy.

Latem 2018 na obóz pojedzie 15 z 16 klubów Ekstraklasy. Jak dotąd żadnego zgrupowania w planach nie ma tylko Wisła Kraków. Inny klub z Krakowa – Cracovia uda się dla odmiany na obóz na Słowenię. W tym roku najwięcej drużyn będzie przygotowywało się w Opalenicy, gdzie zawita Lech, Korona, Lechia i Miedź. Za to zespoły Jagiellonii, Zagłębia Lubin oraz Arki będą przygotowywać się do nowych rozgrywek w Gniewinie do którego tego lata zawita zagranicznych klubów.

Przed sezonem 2018/2019 kolejno Jagiellonia, Korona, Lechia i Zagłębie Lubin zaplanowały sobie po 2 letnie obozy. Cracovia, Pogoń, Jagiellonia oraz Lechia mają w planach rozegrać aż po 7 gier kontrolnych. Runda jesienna kolejnego sezonu Ekstraklasy ruszy w piątek, 20 lipca. Kolejorz przez udział w europejskich pucharach będzie rywalizował w pierwszych kolejkach tylko w niedziele.


Kluby Ekstraklasy i dzień w którym rozpoczęły letnie przygotowania:

9 czerwca – Wisła Kraków
11 czerwca – Cracovia Kraków, Legia Warszawa
12 czerwca – Lechia Gdańsk
13 czerwca – Wisła Płock
14 czerwca – Lech Poznań, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin
17 czerwca – Korona Kielce
18 czerwca – Arka Gdynia, Śląsk Wrocław
20 czerwca – Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec

Kluby Ekstraklasy i miejsca letnich obozów:

Opalenica – Lech Poznań, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Miedź Legnica
Gniewino – Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia
Kępa koło Sochocina – Jagiellonia Białystok
Grodzisk Wielkopolski – Korona Kielce, Wisła Płock
Wronki – Pogoń Szczecin, Piast Gliwice
Wodzisław Śląski – Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec
Cetniewo – Lechia Gdańsk
Warka – Legia Warszawa
Prusim – Zagłębie Lubin
Trzebnica – Śląsk Wrocław
Słowenia – Cracovia Kraków
? – Wisła Kraków

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

 1. Kibic Lecha pisze:

  Jako kibic Lecha ale przedewszystkim Wielkopolanin uwazam ze zaden kibic Lecha i zaden Wielkopolanin w rundzie jeśiennej nie powinien kupić dosłownie ani jednego biletu na mecz Lecha pomimo ze go kochamy Ludzie zarządzający Lechem nie są tego godni

  • Ds pisze:

   Bilety Kibice będą kupować ponieważ kochają ten klub nie zależnie od tego że zarząd Klubu to nieudacznicy i frajerzy którzy nie myślą o sukcesie sportowym tylko o to aby jak najwięcej zarobić.KIBICE KOCHAJĄ TEN KLUB

 2. andi pisze:

  To twoja sprawa, nie narzucaj innym swoich poglądów. Nie mów co mają robić. Nie jesteś autorytetem, jak nawet nie podpisujesz się.