Oko na grę: Matus Putnocky

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Matus Putnocky w ostatnim czasie wygrywa rywalizację z innym bramkarzem Jasminem Buriciem będąc numerem 1 w bramce Kolejorza. Doświadczony Słowak gra już od paru spotkań, wczoraj znów wystąpił od początku, więc był to dobry moment, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Matus Putnocky mimo wyniku 0:1 nie miał w tym meczu wiele pracy. Arka rzadko atakowała, oddała na bramkę Lecha tylko 6 strzałów, 3 celne, a „Puto” puścił gola nie ze swojej winy. Przy bramce Michała Janoty najbardziej zawiedli obrońcy, którzy niefortunnie interweniowali w sytuacji w której Luka Zarandia zaliczył asystę. 34-letni golkiper interweniował wczoraj 7 razy broniąc 2 strzały i 5-krotnie chwytając piłkę. Wybicia w jego wykonaniu wyglądały przeciętnie, gdyż 9 udanych na 14 wykonanych nie jest dobrym wynikiem. Matus Putnocky w kolejnym meczu dał się pokonać robiąc niewiele, aby kogokolwiek przekonać do swojej postawy. W pamięć zapadło jego niefortunne wyjście z bramki w 45 minucie podobne do tego z Jagiellonią z grudnia 2016 roku. Wtedy Putnocky również niepotrzebnie wyszedł z bramki wybierając się na daleką wycieczkę, dał się minąć rywalowi, który zdobył gola. W piątek bramka nie padła, bowiem przed linią szczęśliwie interweniował Volodymyr Kostevych. Nasz bramkarz w Gdyni nie zademonstrował nic wartego uwagi. Znów nie zachował czystego konta, a za grę przeciwko Arce możemy mu wlepić co jedynie dwójkę. Nie będzie niespodzianką jeśli wkrótce między słupki powróci w końcu Jasmin Burić.


30. Matus Putnocky
Mecz: Arka Gdynia – Lech Poznań 1:0 (21.09.2018)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: bramkarz
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 38
Był faulowany: 0
Podania: 12
Celne podania: 12
Interwencje: 7
Obrony: 2
Piąstkowania: 0
Chwyty: 5
Wybicia: 14
Wybicia celne: 9

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Kwiat77 pisze:

  Co sie stało z bramkarzami?
  Niedawno Puto bramkarzem sezonu a teraz….są do wyjebania razem z Buricem

  • kolejorz242 pisze:

   z Puto to się nie stało teraz tylko w poprzednim sezonie i trwa do dziś, sam tego też nie potrafie zrozumieć

 2. Ekstralijczyk pisze:

  Jednym z czynników obu słabszej dyspozycji bramkarzy może mieć zmiana na stanowisku trenera bramkarzy.

  Warto przypomnieć, że Dawidziuk także zajmował się blokiem obrony.

 3. Ostu pisze:

  Brać Dowhana z leglej… Jest odsunięty od pracy przez Są Pinto