Przed meczem UYL: Hertha – Lech

Jutro o 19:00 w pierwszym meczu I rundy UEFA Youth League sezonu 2018/2019, Lech Poznań zagra na wyjeździe z Herthą Berlin. Dyspozycja obu drużyn przed pierwszym starciem ścieżki mistrzowskiej młodzieżowej Ligi Mistrzów jest sporą zagadką. Kolejorz wystąpi w Niemczech w możliwie najsilniejszym składzie, więc na pewno nie stoi na straconej pozycji.


Lech Poznań zajmujący obecnie 5. lokatę w CLJ do lat 18 na rozgrywki młodzieżowej Ligi Mistrzów został wzmocniony zawodnikami z III-ligowych rezerw, którzy w czerwcu wywalczyli Mistrzostwo Polski U-19 oraz piłkarzami z pierwszego zespołu, którzy zostali zgłoszeni przez klub do UEFA Youth League 2018/2019 (więcej na ten temat wieczorem).

Hertha Berlin zarejestrowała do gry m.in. Polaków czy piłkarzy mających polskie korzenie. Wśród nich jest bramkarz Florian Palmowski, obrońca Sebastian Mach czy napastnicy Kevin Kunzer oraz Dennis Jastrzembski. W drużynie prowadzonej przez byłego piłkarza Herthy, Michaela Hartmanna będzie mógł zagrać też Pal Dardai junior, a zatem syn trenera pierwszej drużyny „Starej Damy”, Pala Dardaia.

Hertha Berlin, która z dużym respektem podchodzi do rywalizacji z Lechem Poznań mając nasz klub za najsilniejszy zespół jaki był w koszyku i słynący ze szkolenia młodzieży średnio daje sobie radę w bieżących rozgrywkach. Po 7. kolejkach w swojej grupie młodzieżowej Bundesligi do lat 19 z 10 punktami i bilansem 3-1-3, gole: 12:14 zajmuje dopiero 7. lokatę ze stratą 8 oczek do lidera.

Środowy rywal juniorów starszych Lecha Poznań w 3 ostatnich kolejkach ugrał raptem 1 oczko i to w derbach z Unionem. W 2 ostatnich meczach przegrał na własnym boisku z Hannoverem aż 0:5 oraz z liderującym Red Bullem Lipsk 0:1. Jutrzejsza potyczka z Kolejorzem odbędzie się na obiekcie Amateurstadion mieszczącym niespełna 6 tysięcy widzów, który znajduje się nieopodal stadionu Olimpijskiego. Bilety na to spotkanie kosztują 3 i 5 euro. Średnia widzów w tym sezonie na domowych meczach Mistrza Niemiec U-19 to tylko 150 osób.

Więcej o rywalizacji Lecha Poznań z Herthą Berlin w UEFA Youth League wieczorem i jutro.


Hertha Berlin U-19 w sezonie 2018/2019:

Hertha – Red Bull Lipsk 0:1
Hertha – Hannover 0:5
Union Berlin – Hertha 3:3
Komet Arsten – Hertha 0:5 (Puchar Niemiec)
Hertha – Havelse 3:1
Osnabruck – Hertha 0:1
Hertha – Carl Zeiss Jena 3:0
Wolfsburg – Hertha 4:2

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. kri$$ pisze:

    Bardzo jestem ciekaw tej rywalizacji. Będzie to pewnego rodzaju weryfikacja renomy Akademii. Będzie można choć w części odpowiedzieć sobie na pytanie – w jakim miejscu, na tle Europy, znajduje się Akademia? Podchodzę do tej rywalizacji spokojnie. Nie oczekuje super wyników, ale będę mocna trzymał kciuki w dwumeczu.