Dobre dni młodzieży, fatalne juniorów starszych

W ostatnich dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Najgorzej poszło juniorom starszym Kolejorza, którzy przegrali swoje spotkania 0:2 oraz 0:3. Dużo lepiej poszło już pozostałym młodzieżowym zespołom naszego klubu, które solidnie i pewnie wygrały.


Rezerwy Lecha Poznań prowadzone przez Dariusza Żurawia mimo przegrywania 0:1 wygrały w sobotę na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz 3:1 po hat-tricku Huberta Sobola. Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi jest na 3. miejscu ze stratą 3 oczek do lidera. Według terminarza w środę rezerwy czeka pucharowy bój z Sokołem w Pniewach, a potem w weekend ligowa potyczka z Górnikiem Konin we Wronkach.

Fatalne dni za sobą mają juniorzy starsi. Wzmocnieni paroma zawodnikami z rezerw przegrali w I rundzie UYL z Herthą Berlin 0:2. Kolejorz ma czego żałować, bowiem szczególnie w II odsłonie był zdecydowanie lepszy, a jednak stracił 2 bramkę z rzutu karnego w 90 minucie gry. W weekend podopiecznym Bartosza Bochińskiego poszło jeszcze gorzej. Lech przegrał we Wronkach z Koroną Kielce aż 0:3 i spadł na 7. miejsce w CLJ.

Zespół juniorów starszych to średniak, który z bilansem 5-0-5 traci aż 11 oczek do liderujących „Koroniarzy” mając jednocześnie tylko 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. Lepiej w ten weekend poszło już juniorom młodszym i trampkarzom starszym. Juniorzy młodsi po wygranej na wyjeździe nad FASE Szczecin nadal liderują w grupie B CLJ do lat 17.

Zawodnicy prowadzeni przez Huberta Wędzonkę mają w tej chwili tyle samo oczek co Lechia Gdańsk i raptem 1 punkt więcej od Pogoni Szczecin. 3 oczka do lidera FASE Szczecin traci natomiast drugi w grupie B CLJ U-15 zespół Marcina Kardeli oraz Jędrzeja Łągiewki. W niedzielę trampkarze starsi Kolejorza ograli na wyjeździe FA Szczecin aż 5:0.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań 1:3
UYL: Hertha Berlin – Lech Poznań 2:0
CLJ U-18: Lech Poznań – Korona Kielce 0:3
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań 0:2
CLJ U-15: FA Szczecin – Lech Poznań 0:5

Kolejne mecze młodzieży:

OPP: Sokół Pniewy – Lech II Poznań (środa, 10 października, godz. 16:15)
III-liga: Lech II Poznań – Górnik Konin (niedziela, 14 października, godz. 12:00)
CLJ U-18: GKS Bełchatów – Lech Poznań (sobota, 13 października, godz. 14:00)
CLJ U-17: CWZS Bydgoszcz – Lech Poznań (środa, 10 października, godz. 13:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (13-14 października)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Tadeo pisze:

  Czyżby kura znosząc złote jajka też zaniemogła ? Co na to Panowie R.

 2. J5 pisze:

  Jeszcze 2-3 lata temu drużyny młodzieżowe były zawsze w czubie tabeli, i to grając zawodnikami rocznikowo mlodszymi od swoich rywali. Na razie juniorów bronią jeszcze wyniki, 4MP z rzędu juniorów mlodszych, a w zeszłym sezonue zamiast JM tyluł wywalczyli juniorzy starsi. Ale Mistrzowie Polski zachowali się tak jak pierwsza drużyna w latach 2010 i 2015, a mlodsi przerwali serię tytulów z rzędu. Obawiam się pomimo tych sukcesów, że akademia LP zatrzymala się w miejscu, a inni zrobili postęp. O ile juniorzy starsi przegrywali finały i półfinały z rocznikami starszymi Legii bądź Wisly, teraz baty biorą już nawet od Korony. To nie jest dobry sygnał, i jeśli juniorzy mlodsi w tym roku znowu się potkną, a starsi nie wyjdą z dolka serią zwycięstw, będziemy mogli mówić o kryzysie akademii, czyli kolejnym skutku wieloletniego kryzysu pierwszej drużyny. O ile zarząd nie dostrzeże związku pierwszej drużyny z akademią, ta ostatnia stanie się tak samo przeciętnym tworem jak nasza” flagowa” drużyna, i wtedy może się okazać że te 100 mln zł budżetu może być za mało, aby postawić na nogi cały klub. Przyslowie że chytry dwa razy traci idealnie pasuje do Lecha Rutkowskich

 3. inowroclawianin pisze:

  Też odnoszę wrażenie, że rozwój akademii wyhamował. Inne ekipy się rozwijają. Trzeba zatrudniać lepszych trenerów od piłki młodzieżowej i zacząć szukać utalentowanych zawodników z młodych roczników, a nie trenować chłopców po układach, bo rodzice mają kasę i wpływy itd. Nie tędy droga. Największe talenty są wśród najuboższych.

 4. 07 pisze:

  Jedni mówią , że nie należy wywierać presji wyniku i pracować z młodzieżą, bez parcia na wynik inni mówią, że wraz z odejściem ekipy Śledzia szkolenie padło. Tomaszewski, Kniat odeszli potem jeszcze ci co ich szkolili coś tam grali, ale generalnie wyniki są coraz gorsze. Inną sprawą jest to, że inne kluby mocno poszły do przodu. Rutkowscy tracą mocne karty. Akademia robi się średnia, a I zespół to jedna wielka kpina.