Trzech wypożyczonych z regularnymi występami

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy mają na swoim koncie już po kilkanaście rozegranych spotkań.


Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz po przejściu z Zagłębia Sosnowiec do GKS-u szybko wywalczył sobie miejsce w składzie I-ligowca. Jest w Katowicach podstawowym obrońcą wywalczając swego czasu awans do 1/16 finału Pucharu Polski. 19-latek w rzutach karnych wykorzystał swoją jedenastkę w starciu z Pogonią. Wcześniej w lidze sam zdobył ładnego gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Cały czas gra regularnie tylko jego zespół zawodzi na całej linii. Wczoraj GKS przegrał u siebie z będącą dotąd za plecami katowiczan Garbarnią Kraków 1:2 i spadł na 17. miejsce.

GKS Katowice
Minuty: 620
Mecze: 8
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2 (1 w PP)

Zagłębie Sosnowiec
Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut i rzadko pojawia się w pierwszym składzie. Mimo to, dla Zemplina zdobył już 2 gole dokładając jeszcze 3 trafienia w Pucharze Słowacji. Jego drużyna jest na 10. miejscu w 12-zespołowej lidze. Niestety wychowanek Kolejorza nie potrafi się przebić do pierwszego składu słabego Zemplina.

Minuty: 305 (w lidze)
Mecze: 13 (2 w pucharze)
Gole: 5 (3 w pucharze)
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim błędem. 19-letni środkowy pomocnik wystąpił dotąd 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski. Zimą trzeba mu poszukać nowego klubu co wiadomo już teraz.

Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice dużo więcej od Mroza, choć nie ma można go nazwać czołowym zawodnikiem zespołu z południa. Boczny pomocnik rozegrał dotąd 10 meczów notując 746 minut. 9 razy wychodził w pierwszym składzie. Przyjście nowego trenera początkowo polepszyło jego sytuację, jednak od końcówki września 19-latek nie pojawił się na boisku. Jego drużyna zdołała już wydostać się ze strefy spadkowej.

Minuty: 746
Mecze: 10
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 2

Jakub Moder (Odra Opole)

19-letni środkowy pomocnik, który przez Mariusza Rumaka jest ustawiany bardzo ofensywnie wystąpił dotąd we wszystkich 15 meczach (14 ligowych) dziewiątej w tej chwili Odry Opole. Jakub Moder na razie rozwija się prawidłowo notując w I-lidze 2 gole i 2 asysty. Dziś Olimpia zagra u siebie z Wartą. Wkrótce czeka ją też dalsza gra w Pucharze Polski.

Minuty: 937
Mecze: 15
Gole: 2
Asysty: 2
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

19-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 14 meczów wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 3 czyste konta puszczając 20 bramek. Jego drużyna jest w tabeli siódma.

Minuty: 1260
Mecze: 14
Puszczone gole: 20
Czyste konta: 3
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. Jego wypożyczenie do Elany to kompletne nieporozumienie. 18-latek zagrał dotąd tylko w 6 meczach (5 ligowych) puszczając aż 11 goli. Po 4. kolejce stracił miejsce w składzie wskakując ponownie do bramki dopiero w 11 serii spotkań. Ostatni raz wystąpił 26 września.

Minuty: 540
Mecze: 6
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 1
Kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <2 komentarze

  1. Tadeo pisze:

    Co tu dopiero mówić o zasilaniu pierwszej drużyny.Jak widać jeden Puchacz ma ewentualnie szansę kiedyś zagrać w Kolejorzu .Nieciekawie zapowiada się nasza młodzież, która miałaby w przyszłości zasilić szeregi pierwszego zespołu.