Oko na grę: Pedro Tiba

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.


Pedro Tiba jest w tym sezonie jedynym zawodnikiem Lecha Poznań, który wystąpił we wszystkich 12 ligowych meczach notując przy okazji najwięcej minut. W sobotę zagrał 13 raz w Ekstraklasie i była to dobra okazja, aby 30-latek po raz 2 w tym sezonie był obserwowany w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Pedro Tiba był jednym z tych zawodników, który wczoraj zawiódł najbardziej. Bardzo często znajdował się przy piłce z czego nie było większego pożytku. Wykonał 53 podania, 39 udanych mając 76% celnych zagrań co było jednym z gorszych wyników w drużynie tak jak liczba strat (11). Portugalczyk mocno rozczarował, miał w środku pola wiele problemów z szybszymi piłkarzami Pogoni i nie dał Lechowi oczekiwanej jakości w ofensywie. Co z tego, że rywale faulowali go 4 razy a on sam oddał na bramkę 4 uderzenia skoro żadne z nich nie sprawiło bramkarzowi większych problemów? Tiba zanotował w Szczecinie raptem 36% wygranych pojedynków 1 na 1 na ziemi. Jest to bardzo słaby wynik jak na środkowego pomocnika, który miał być w dodatku liderem środkowej formacji Lecha Poznań. Niestety doświadczony piłkarz w Szczecinie zawiódł na całej linii. Zawodnik, który jeszcze niedawno chciał chodzić po mieście i zachęcać kibiców do przyjścia na stadion powinien przede wszystkim przyjrzeć się swojej grze. Niestety liczbami ostatnio nie zachwyca, choć i tak wyróżnia się na tle słabo grającej drużyny Lecha Poznań. Za sobotni występ wlepiamy mu jedynkę. Nie takiego Tibę chcemy oglądać. Wczoraj był tak samo bezradny co reszta piłkarzy, a od kogo wymagać najwięcej, jak nie od tej klasy zawodnika? Prawonożny pomocnik z miesiąca na miesiąc spisuje się niestety słabiej.

25. Pedro Tiba
Mecz: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0 (27.10.2018)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: środkowy pomocnik
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 63
Faule popełnione: 2
Był faulowany: 4
Podania: 53
Celne podania: 39
Strzały: 4
Strzały celne: 2
Dośrodkowania: 2
Pojedynki: 14
Wygrane pojedynki: 6
Odbiory: 3
Straty: 11

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







komentarze 3

 1. Pawel1972 pisze:

  >Prawonożny pomocnik z miesiąca na miesiąc spisuje się niestety słabiej<

  A co w tym dziwnego – Kasprzak go przygotowuje fizycznie,a Ivan mentalnie i taktycznie. To powoli zmienia się w cipkę, która nie wie co ma robić, a nawet jakby wiedziała, to nie umie i nie ma siły.

 2. John pisze:

  Czy ja wiem,czy zawiódł najbardziej?Co ten Tiba może zdziałać jak cała reszta gra tak jak gra,lub nie wie co ma grać.Lechowi w takiej dyspozycji nie pomógł by Messi w formie.
  Przecież wystarczyło,że Pogoń podeszła wyżej i było widać,że raczej jest po meczu.Zawodnicy Lecha tylko faulowali i wybijali piłkę.Cały pomysł na mecz z Pogonią skończył się po 5 minucie.

 3. Ekstralijczyk pisze:

  Jeden z nielicznych któremu chce się.