Wypożyczeni zaczęli grać więcej

Wykorzystując wolny czas średnio co 2 tygodnie w trakcie trwania sezonu 2018/2019 przyglądamy się postępom wypożyczonych lechitów. Jesienią 2018 roku czasowo w innych klubach przebywa łącznie siedmiu piłkarzy mających ważne kontrakty z Kolejorzem. Wszystkie drużyny w których występują wypożyczeni z Kolejorza zawodnicy mają na swoim koncie już po kilkanaście rozegranych spotkań.


Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

Tymoteusz Puchacz po przejściu z Zagłębia Sosnowiec do GKS-u szybko wywalczył sobie miejsce w składzie I-ligowca. Jego zespół niedawno odpadł z Pucharu Polski będąc na zapleczu Ekstraklasy dopiero na przedostatniej pozycji ze stratą 4 oczek do bezpiecznej lokaty. 19-latek wystąpił na razie w 9 ligowych meczach GKS-u od 1 do 90 minuty. W 2 spotkaniach pucharowych wchodził na boisko z ławki.

GKS Katowice
Minuty: 851
Mecze: 11
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2 (1 w PP)

Zagłębie Sosnowiec
Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin Michalovce)

19-letni napastnik Dawid Kurminowski w lidze słowackiej ani razu nie rozegrał pełnych 90 minut i rzadko pojawia się w pierwszym składzie. Mimo to, dla Zemplina zdobył już 2 gole dokładając jeszcze 3 trafienia w Pucharze Słowacji. Jego drużyna jest na 10. miejscu w 12-zespołowej lidze. Niestety wychowanek Kolejorza nie potrafi się przebić do pierwszego składu słabego Zemplina. W weekend w przegranym meczu aż 0:6 wszedł w 46 minucie. Wcześniej po wejściu z ławki zaliczył 1 asystę w tym sezonie ligowym.

Minuty: 366 (w lidze)
Mecze: 15 (2 w pucharze)
Gole: 5 (3 w pucharze)
Asysty: 1
Kartki: 0

Marek Mróz (Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim błędem. 19-letni środkowy pomocnik wystąpił dotąd 2 meczach I-ligi przez raptem 34 minuty notując jeszcze 60 minut w Pucharze Polski.

Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś gra w Termalice dużo więcej od Mroza. Na 17 meczów ligowych wystąpił w 13 spotkaniach zdobywając w miniony weekend swoją 1 bramkę na zapleczu Ekstraklasy i to w zwycięskim spotkaniu z Wartą w Poznaniu wynikiem 2:1. 18-letni prawy pomocnik dotąd 11 razy zaczynał mecze w wyjściowym składzie czternastej obecnie Termaliki.

Minuty: 926
Mecze: 13
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 2

Jakub Moder (Odra Opole)

19-letni środkowy pomocnik, który przez Mariusza Rumaka jest ustawiany bardzo ofensywnie wystąpił dotąd we wszystkich 19 meczach (17 ligowych) dziesiątej w tej chwili Odry Opole. Jakub Moder na razie rozwija się przyzwoicie notując w I-lidze 3 gole i 2 asysty. Odra w grudniu zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

Minuty: 1217
Mecze: 19
Gole: 3
Asysty: 2
Kartki: 0

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

19-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 17 meczów wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 5 czystych kont puszczając 21 bramek. Jego drużyna jest w tabeli na bardzo dobrym 4. miejscu w I-lidze, a sam Mleczko rozwija się na razie całkiem nieźle.

Minuty: 1530
Mecze: 17
Puszczone gole: 21
Czyste konta: 5
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

Bartosz Mrozek to jedyny lechita wypożyczony do II-ligi. Jego wypożyczenie do Elany to na razie nieporozumienie. 18-latek zagrał dotąd tylko w 9 meczach (8 ligowych) puszczając aż 15 goli. Po 4. kolejce stracił miejsce w składzie wskakując ponownie do bramki dopiero w 11 serii spotkań. Na przełomie października i listopada zagrał w 3 spotkaniach. Zachował w nich 1 czyste konto i puścił 4 bramki.

Minuty: 810
Mecze: 9
Puszczone gole: 15
Czyste konta: 2
Kartki: 0

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. arek z Debca pisze:

    Jedyny Moder co jeszcze rokuje i nie bez przypadku pod okiem Rumaka. Może jeszcze z Puchacza będzie pożytek.