IX Plebiscyt Kibiców Lecha Poznań – Oddaj swój głos w 25 kategoriach! Oceń miniony 2018 rok

2018 rok należał do najsłabszych, najbardziej rozczarowujących i bolesnych w ostatnich latach. Rok 2018 rok był jeszcze gorszy od 2016 czy 2017 roku. Po 4 domowych porażkach w fazie finałowej LOTTO Ekstraklasy 2017/2018 zespół Lecha Poznań przegrał walkę o tytuł Mistrza Polski, 20 maja pamiętany jest dobrze do dzisiaj, a po tym dniu doszło do kolejnych przykrych wydarzeń. Hańbiąca porażka w Erywaniu, odpadnięcie z Pucharu Polski już na etapie 1/16 finału czy zwolnienie Ivana Djurdjevicia w mało eleganckim stylu było kolejnymi klęskami Lecha Poznań, który lepiej zaczął się prezentować dopiero w grudniu co oczywiście nie zmaże plamy. Zanim odkreślimy mijające miesiące grubą kreską czas ocenić 2018 rok biorąc udział w IX edycji plebiscytu KKSLECH.com.


Podobnie jak to miało miejsce w 8 poprzednich latach znów można oddawać głosy w kategoriach, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. W 6 ostatnich latach nasz plebiscyt składał się z 25 zagadnień i tym razem oczywiście jest tak samo. W plebiscycie 2018 w porównaniu z tym za 2017 rok są aż 4 nowe kategorie, które mogą zostać już na stałe.

W naszym plebiscycie głosować można przez 3 tygodnie, czyli od poniedziałku, 24 grudnia od godziny 00:00 aż do niedzieli, 13 stycznia do godziny 23:59. W każdym pytaniu jest pięć możliwości do wyboru, ale zaznaczyć można tylko jedną. Wyniki plebiscytu będą ogłaszane identycznie jak w poprzednich latach, czyli częściami i po kolei począwszy od poniedziałku, 14 stycznia. Do tego czasu rezultaty są niewidoczne dla głosujących. Wszelkie pytania w sprawie plebiscytu można zadawać w komentarzach.

Żeby wziąć udział w plebiscycie należy oddać swój głos w każdej z poniższych kategorii i kliknąć na samym dole na przycisk „Prześlij”. Nie ma opcji głosowania tylko w pojedynczych kategoriach. Po prawidłowym oddania głosów w miejscu formularza z plebiscytem wyświetli się stosowny komunikat. Linki do multimediów przydatnych do przypomnienia sobie goli (kategoria) znajdują się poniżej. Przed oddaniem głosów w tej kategorii za pomocą tych linków można sobie przypomnieć wszystkie bramki.

Kategoria 5:

> Gol Tiby z Wisłą P. na 2:1
> Gol Gajosa z Zagłębiem S. na 4:0
> Gol Amarala z Wisłą na 1:0
> Gol Amarala ze Śląskiem na 1:0
> Gol Gumnego z Zagłębiem S. na 1:0


IX Plebiscyt Kibiców Lech Poznań KKSLECH.com – Zagłosuj w 25 kategoriach! Oceń mijający 2018 rok

UWAGA! W razie problemów z wyświetlaniem plebiscytu na telefonie odwróć ekran poziomo

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 28

 1. Siodmy majster pisze:

  Świetny plebiscyt , bardzo ciekawe kategorie . Gdzieniegdzie trzeba się głęboko zastanowić nad wyborem sensownej odpowiedzi , a w innym miejscu jak dla mnie sprawa jest oczywista . Chodzi mi np. o wydarzenie roku czyli pytanie nr 1 . Niestety dnia 20 maja NIGDY nie zapomnę i dla mnie to wydarzenie nie tylko roku ale kilku lat . W tym dniu coś we mnie umarło i do dziś nie mogę się pozbierać . Trup , który w artykułach tworzonych przez redakcję tej jesieni był bardzo ważnym słowem , tak naprawdę zaczął wydzielać swój odór właśnie 20 maja 2018 roku . Fetor ten pracowicie maskuje trener Nawałka . Na razie osiągnął tyle ,że rozkład gnilny został zahamowany . Czekamy teraz na odrodzenie , powstanie z martwych i przede wszystkim zrozumienie przez właścicieli klubu czym była ta data i co zrobić aby nigdy już redakcja nie musiała zamieścić w swym plebiscycie czegoś takiego jako wydarzenia roku . Wesołych Świąt panowie Rutkowscy wraz z panem Karolem .

 2. kibol z IV pisze:

  Wydaje mi się iz dużo skalpów sciągnie nasz „wspaniały” zarząd ;) Robili wszystko by „zaistnieć” w tym roku… Nominowani są w wielu kategoriach :)

 3. Wamp pisze:

  Mam nadzieję, że odpowiedź na 19 pytanie jest oczywista, Redakcjo.. :)

 4. kilo82 pisze:

  Zagłosowane, w 4 pytaniu „Opcja 1” to błąd, czy po prostu oddanie głosu na kogoś innego niż czwórka wymieniona poniżej? :)

 5. leftt pisze:

  Wygranym plebiscytu (w pozytywnym sensie) może być Tiba. Mam nadzieję, że się dopiero rozkręca.

 6. Ekstralijczyk pisze:

  W tamtym roku miałem większy problem z wypełnieniem plebiscytu.

  W tym niestety poszło o wiele szybciej.

 7. Pawel1972 pisze:

  Nie robię ankiety – za bardzo widać miłość redakcji do Ivana. Ivan jest dla mnie rozczarowaniem roku.

  • aaafyrtel pisze:

   facet z maniakalnym uporem chciał grać trójką obrońców… przegrał…

  • Pawel1972 pisze:

   aaafyrtel
   Nie tylko to jest dla mnie rozczarowaniem. Bo także:

   1. Brak orientacji w poziomie ekstraklasy, co skutkowało brakiem transferów w obronie (wszak wynalazki z IV poziomu rozgrywek sobie poradzą).

   2. Skopane przygotowania letnie.

   3. Brak pojęcia o taktyce – napalił się na grę trzema środkowymi obrońcami (których nie miał) i wahadłowymi (których też nie miał), a ustawienie stosował doktrynersko, jakby wiedzę miał tylko podręcznikową, a nie praktyczną.

   4. Brak cech przywódczych Ivana – nie umiał natchnąć piłkarzy, raczej ich dołował ciągłymi opowieściami jacy to są słabi, do niczego, i jakie to czystki będzie robił.

   5. Intryganctwo – najpierw sugeruje, że znana czwórka (Trałka, Gajos, Jetvic, Buric) mu rozwala szatnię i grozi im się czystką, po czym tegoż Tralkę robi kapitanem a Burica wicekapitanem. Następnie leci do kiboli i oskarża anonimowych piłkarzy o spiskowanie, po czym gdzieś tam pojawia się nazwisko Makuszewski. Takie działania musiały rozwalić szatnię.

   6. Dziwaczne pomyły typu na każdy mecz inny kapitan.

   Więc moim zdaniem Ivan nie tylko jest beznadziejnym trenerem, ale też zapewne nigdy nie będzie dobrym trenerem, bo brak mu do tego nie tylko umiejętności, lecz także odpowiednich cech charakteru. Jeśli miałbym porównać Ivana z jakimś naszym wcześniejszym trenerem, to byłby to Adi Pinter – on też miał tak głupie pomysły, że szczęka opadała (np. brał piłkarzy do lasu, kazał im tulić się do drzew i czerpać z nich energię). Dla mnie Ivan, obok właśnie Pintera, należy do najgorszych trenerów w historii Kolejorza.

  • leftt pisze:

   Ivan popełnił wszystkie błędy, które były możliwe do popełnienia.

  • Ostu pisze:

   Błąd podstawowy Ivana to podjęcie się roli trenera gdy nie był absolutnie tego pewny… Reszta to konsekwencja kolejnych błędów…
   Przynajmniej uwidocznił na swoim przykładzie wszystkie problemy i bolączki z którymi boryka się LECH – a które były dotąd tylko „przypuszczalnym i” …
   Wygrane cieszą ale to porażki uczą – mam nadzieję że Ivana nie zabiją… A w tę 5 miesięcy odebrał skoncentrowana dawkę nauki…
   A punkt 21 mógłbym wpisać wszystkie 5 opcji – każda z osobna i wszystkie razem…

 8. aaafyrtel pisze:

  tyle w tym plebiscycie o porażkach minionego roku… nie zapominajmy o porażce wieloletnej… jest nią projekt stadionu, w efekcie którego trawa gnije, odchodząc płatami i zapewne będąc przyczyną ciężkich kontuzji graczy…

  • aaafyrtel pisze:

   dla mnie to trawa jest praprzyczyną wszelkich porażek… grając na czymś takim, nie można grać szybkiej piłki po ziemi, gra kombinacyjna jet niemożliwa, a grajkowie mają włączony instynkt, żeby tak grać, żeby sobie nie zrobić krzywdy kończącej karierę…

  • Grimmy pisze:

   „dla mnie to trawa jest praprzyczyną wszelkich porażek… grając na czymś takim, nie można grać szybkiej piłki po ziemi, gra kombinacyjna jet niemożliwa”
   Tak, to wszystko wyjaśnia. Szkoda tylko, że w zeszłym sezonie, w rundzie zasadniczej, zaliczyliśmy 12 zwycięstw i 3 remisy, bez porażki. Dopiero 4 porażki mieliśmy pod koniec kwietnia i na początku maja, w zasadzie kiedy trawa jest najlepsza. W obecnym sezonie wynik jest 6-1-2 u siebe. Nie ma to jak teoria broniąca się faktami, kolego. :D

  • leftt pisze:

   Trawa może być praprzyczyna takich teorii.

  • aaafyrtel pisze:

   nie ma argumentów, żebym zmienił zdanie… granie na czymś takim, to porażka piłki nożnej, to zagrożenie zdrowia wszystkich, którzy na tym próbują wygrywać…

 9. tylkoLech pisze:

  @Pawel1972- lepiej nie można tego ująć, podsumowując temat trenera Ivana. Trener, który skarży się na piłkarzy do kibiców nigdy nim nie będzie.

 10. kbic pisze:

  Niektóre kategorie nie do oceny, np obrońca roku, ponieważ żaden z nich nie grał dobrze w tym roku. Albo pechowiec, niby kilka kandydatur, ale część z tych piłkarzy to nie pechowcy, poprostu są nie zdolni do grania w piłkę i ciągle się leczą, więc ciężko mówić tu o pechu, raczej o jakimś niedorozwinięciu.

 11. Ostu pisze:

  Te wszystkie kategorie to takie które najchętniej bym zapomniał – zapomniał o tym roku…
  Ale mam inne pytanie – co chcielibyście by się wydarzyło w pierwszym miesiacu NOWEGO roku… ?
  O czym marzycie myśląc o styczniu.. ?
  Z uwzględnieniem tego co wiecie o klubie z tego roku…

  • inowroclawianin pisze:

   Realne wzmocnienie defensywy minimum dwoma klasowymi zawodnikami oraz pozbycie się minimum 3-4 najsłabszych zawodników.

 12. arek z Debca pisze:

  Nie ma wątpliwości, kto powinien zostać piłkarzem roku. Najwięcej trudności dostarczyły pytania o negatywną rzecz jak np największe rozczarowanie czy najbardziej irytujący piłkarz. Najchętniej zaznaczyłbym wszystkie opcje.

 13. Pawelinho pisze:

  Głos oddane ciekaw jestem jak to się będzie wyglądało po głosowaniu.

 14. inowroclawianin pisze:

  Poszło. To był bardzo zły rok dla Klubu niemal pod każdym względem. Najgorsze jest to, że nie wiadomo, czy będzie lepiej.