Gytkjaer z Tibą na czele

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 na 3 frontach 3 różnych trenerów Lecha Poznań skorzystało z usług łącznie 28 zawodników w tym 27 na szczeblu LOTTO Ekstraklasy. Podczas minionej rundy szkoleniowcy desygnowali na boisko aż 8 wychowanków Kolejorza, którzy w większości nie ukończyli jeszcze wieku młodzieżowca.

Jesienią co najmniej 1 minutę w pierwszej drużynie Lecha Poznań zanotowali Hubert Sobol, Filip Marchwiński, Marcin Wasielewski, Paweł Tomczyk, Robert Gumny, Tymoteusz Klupś, Kamil Jóźwiak i Maciej Orłowski. Wychowankowie Kolejorza strzelili jesienią 6 bramek dokładając do tego dorobku 4 asysty. Najwięcej minut jesienią z grupy wychowanków klubu rozegrał Kamil Jóźwiak (1194 minut w 17 spotkaniach).

Wliczając wszystkie 3 fronty jedynymi zawodnikami Lecha Poznań, którzy jesienią przekroczyli granicę 2 tysięcy minut spędzonych na murawie byli Pedro Tiba i Christian Gytkjaer, który grał najwięcej. Obaj jesienią opuścili tylko po 1 spotkaniu. Portugalczyk nie zagrał w Genku z powodu kartek, natomiast Christian Gytkjaer w starciu z Zagłębiem Sosnowiec 4:0 odpoczywał na ławce.

W Ekstraklasie sytuacja wygląda inaczej. Tylko w lidze Pedro Tiba rozegrał więcej minut od Christiana Gytkjaera właśnie przez brak Duńczyka na murawie w meczu z beniaminkiem. Środkowy pomocnik Kolejorza stał się tym samym jedynym piłkarzem Kolejorza, który w rundzie jesiennej 2018/2019 nie opuścił żadnego ligowego spotkania.

Mimo kontuzji jeszcze w letniej części rozgrywek z grupy obrońców jesienią i tak najwięcej minut zaliczył Volodymyr Kostevych, a wśród bramkarzy Jasmin Burić. Poniżej pełne podsumowanie.

Minuty i mecze zawodników Lecha Poznań na 3 frontach w sezonie 2018/2019 (28 piłkarzy):