Sonda: To jak będzie wiosną?

Dokładnie za 7 dni w piątek, 8 lutego, o godzinie 20:30, Lech Poznań meczem z Zagłębiem Lubin przy Bułgarskiej najszybciej w swojej historii zainauguruje wiosenne zmagania. Straty Kolejorza do wicelidera i lidera po rundzie jesiennej są największe od wielu, wielu lat. Po tym co „niebiesko-biali” pokazali w drugiej połowie 2018 roku obecna pozycja na podium jest dość niespodziewana.Największą bolączką Lecha Poznań jesienią były wyniki w pojedynkach z ekipami z miejsc 1-8. Dużo gorszych od siebie z lokat 9-16 zespół Kolejorza ogrywał już regularnie i głównie dzięki temu jest teraz tam, gdzie jest. Wielu kibiców Lecha Poznań niezbyt optymistycznie pochodzi do wiosny 2019, a nastroje przed startem rundy rewanżowej są najgorsze od lat.

7 dni przed startem oficjalnych zmagań w 2019 roku pora na okazjonalną sondę z zapytaniem, jak będzie Waszym zdaniem wyglądała runda wiosenna LOTTO Ekstraklasy w wykonaniu Lecha Poznań oraz którą dokładnie pozycję zajmą podopieczni Adama Nawałki? Patrząc na komentarze wielu z Was typuje grę o europejskie puchary. W ankiecie można jednak zaznaczyć opcję, jak według Was będzie wyglądała wiosenna walka o konkretne miejsce.

Nowa sonda potrwa 7 dni, będzie dostępna tutaj oraz w „Śmietniku Kibica” a jej wyniki zaprezentujemy za tydzień w osobnym newsie tuż przed starciem z „Miedziowymi”. Wszystkich internautów KKSLECH.com zachęcamy do wyrażenie swojej opinii.> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 19

 1. slash pisze:

  Słabo to widzę. Bez przesady jednak. 3-4 miejsce i puchary. Tyle rozsądek. Serce każe sądzić że jednak Mistrz.
  Sam nie wiem

 2. anonimus pisze:

  zaznaczyłem że zajmiemy 4 miejsce na koniec i że będziemy grali w pucharach. Majster rozstrzygnie się między Jagą a Legią czyli jak kolejny sezon.

 3. robson pisze:

  3. lub 4. miejsce. Może rzutem na taśmę wyprzedzimy Lechię i zajmiemy miejsce na podium. Puchary pewnie będą, bo któraś z czołowych ekip wygra PP.

 4. inowroclawianin pisze:

  Nic nie zaznaczylem bo ciężko cokolwiek przewidzieć. Najłatwiej niestety przewidzieć, że nie będzie MP bo niestety ważne pozycję nie zostały wzmocnione id pół roku. Ja typuje miejsca od 3 do 8. Najprawdopodobniej 4. Miejsce w eliminacjach do pucharów może będzie, a może nie. Zresztą i tak nie mamy składu na puchary. Oprócz ataku, praktycznie każda formacja wymaga wzmocnień, a najbardziej pozycję defensywne.

 5. 07 pisze:

  Zagramy w pucharach tylko dlatego,,że o M.P. i P.P grają te same zespoły. Lech będzie na granicy miejsca 3-4. Może się jakoś mocno nie wzmocniliśmy, ale i też nikt z podstawowej 11 nie odszedł. Mam nadzieje, że sporo dobrego wniesie młodzież i pokaże, że warto na nich stawiać. Niestety bez wymiany środka pola, z przeciętnymi bramkarzami oraz z słabiutką obroną na M.P. nie mamy najmniejszych szans. Za dużo jest słabych punktów.

  • inowroclawianin pisze:

   Nie zagra w pucharach, bo nie mamy składu. Przyjedzie jakiś Stjarnan, czy Utrecht i zero awansu. Musiałaby być inna polityka transferowa i nacisk na MP i awans do LM, wtedy byłaby duża szansa by przynajmniej pograć w grupie LE.

 6. F@n pisze:

  4 miejsce i eliminacje do pucharów

 7. smigol pisze:

  Mistrz! Mistrz! Mistrz! I wtedy sie obudzilem w szarej Lechowej rzeczywistosci. Trzecie miejce po meczarnich to maks co moze z tego byc…

 8. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  A ja optymistycznie stawiam na 2 miejsce. Albo inaczej- stwierdzam, że przy tak słabej konkurencji wstydem byłoby go nie zająć. Lechia będzie słabnąć, o to jestem spokojny. Z Legią gorzej, bo oni mają to do siebie, że w ważnym meczu mogą grać słabo, ale w 89 min. strzelą na 1:0 i zgarną 3 punkty.
  Zatem Lech i Jaga powalczą o drugie miejsce wg mnie. Zadecyduje dyspozycja na przełomie kwietnia i maja.

  • inowroclawianin pisze:

   Wstyd to zająć każde inne miejsce niż 1 w tej lidze, ale my mamy Piotrusia niestety.

 9. arek z Debca pisze:

  Będzie jak zwykle. Pozorowana walka, ciułanie punktów w bólach i tradycyjny wpier…. z czołówką. Na koniec trzecie lub czwarte miejsce a potem męczarnie i możliwy blamaż z jakimiś półamatorami z Łotwy czy Macedonii.

 10. Michu73 pisze:

  Nic się od lat nie zmienia wiec trudno być oryginalnym z przewidywaniami. Podium „po walce”. Cel właściciela zostanie przez zarząd zrealizowany.

 11. Pawel1972 pisze:

  Brak wzmocnień (szczególnie obrona) nie rokuje dobrze. Sparingi wypadły tragicznie. Patrząc na wyniki z zespołami z pierwszej ósemki, po podziale możemy wylądować gdzieś na miejscach 5-8. Na dziś widzę, że Lechii i Legii nie dogonimy, Jaga przeszła rewolucję, więc jest trochę niewiadomą, ale raczej powinna nas wyprzedzić. O dziwo, mocnym przeciwnikiem może być Wisła Kraków – taki gang złożony z doświadczonych wyjadaczy, świrów niechcianych gdzie indziej i młodzieży, która chce się pokazać.

  Na dziś widzę, że zespół nie został wzmocniony tam gdzie zdecydowanie brakuje jakości, a okres przygotowawczy został chyba schrzaniony (zaczęto z opóźnieniem, żeby grajki nabrali głodu piłki – w sparingach tego głodu widać nie było; mecze sparingowe służyły przeglądowi kadry, a nie wypracowaniu schematów).

  Słabo to widzę, ale może w tym szaleństwie jest metoda, może na koniec będziemy w szoku mówić o Nawałce :Jak on, kurde, to zrobił?”.

  Ciekawe co zrobi zarząd, jeśli znowu będzie kompromitacja. Tym razem zwolnienie trenera im nie pomoże, bo raz, że wywalenie Nawałki byłoby nader kosztowne, a dwa, że ile razy można skutecznie przeprowadzać tę samą zasłonę dymną. Obstawiam, że tym razem poleci głowa Karola (bo przecież nie potomka rodu Rutkowskich).

 12. Przemo33 pisze:

  Tylko 2 transfery, brak większych wzmocnień, słabo wyglądające pod względem zarówno gry, jak i wyników sparingi, a do tego pozostające cały czas ponure nastroje połączone wraz z obojętnieniem. Na prawdę ciężko być optymistą w obecnej sytuacji. Zarząd z Piotrusiem na czele + Rząsa jako słup, nazywany dyrektorem sportowym, nie zrobili nic, by jakoś poderwać nas kibiców, zmotywować i poprawić nastroje i wlać choćby trochę nadziei w serca. 2 transfery – Letniowski, który nieźle grał w sparingach i może być z czasem wzmocnieniem, ale też i niewypałem oraz Timur, który również jak Julek ma papiery i potencjał do grania, ale również może wypalić lub nie. Innych transferów na pozycje, które powinny być wzmocnione jak 6 czy środek obrony brak. Na obecną chwilę wydaje mi się, że najbardziej realne jest miejsce na podium lub tuż poza nim. Czyli 3-4 miejsce. Mimo słabej obrony i braków na niektórych pozycjach uważam, że jeśli dalej będą grać słabo czy przeciętnie, ale ciułać punkty, głównie dzięki grze Tiby, Amarala i Gytkjaera, to podium będzie i załapiemy się do kwalifikacji do LE. Ale nie wydaje mi się, żeby było nas stać na coś więcej w tym sezonie. Oczywiście, to jest sport i wszystko jest możliwe, szanse zawsze są. Ale majster na razie pozostaje marzeniem. Lepiej według mnie pozostać realistą i nie rozczarować się, bo to już przechodziliśmy w poprzednich latach wielokrotnie, a już zwłaszcza rok temu. Pożyjemy, zobaczymy. 8 lutego pierwszy mecz i jestem bardzo ciekawy, jak w nim się zaprezentują oraz w kolejnych meczach. A później to ocenie na spokojnie.

  • inowroclawianin pisze:

   Timur i Letniowski to nie wzmocnienia. Timur to uzupełnienie, a Letniowski to inwestycja, także żadnych wzmocnień nie było. Ten zarząd ciągle się kompromituje. Pół roku bez wzmocnienia obrony, która kuleje.

  • Przemo33 pisze:

   Ja nie powiedziałem, że to są wzmocnienia, tylko 2 transfery. Julek jest na razie inwestycją na przyszłość i może kiedyś wzmocnieniem. Timur jest na razie uzupełnieniem i jak się sprawdzi to może być wzmocnieniem. Może źle zrozumiałeś moją wypowiedź, ale teraz Ci to wytłumaczyłem.

 13. 100h2o pisze:

  Jak powiedział Grimmy „ponieważ jesteś inteligentnym facetem powinieneś zgadzać się z resztą” A ja inteligentnie powiem… BĘDZIE DOBRZE, no chyba że BĘDZIE NIEDOBRZE.
  Przy okazji dałem wpis udowadniając moderatorom że nie jestem „martwą duszą” :-)

 14. J5 pisze:

  Mnie się wydaje że kłamstwa, minimalizm, dyletantka i brak fachowości, sknerstwo nie wyjdą wroniarzom na dobre, los ich ukarze , Lech zajmie 4 miejsce bez awansu do okna wystawowego