Oko na grę: Jasmin Burić

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Jasmin Burić zimą wygrał rywalizację między słupkami z Matusem Putnockim i nadal jest numerem 1 w bramce Lecha Poznań. Jego pierwszy występ tej wiosny był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Ocena gry:

Lech od pierwszych minut był w głębokiej defensywie. Zagłębie prowadziło grę, częściej atakowało, ale groźne strzały oddawało bardzo rzadko (szczególnie z akcji). Jasmin Burić w pierwszych 30 minutach spotkania miał dzięki temu niewiele pracy. Musiał się wysilać tylko przy okazji stałych fragmentów gry przy których interweniował dość nerwowo. W jednej z sytuacji Bośniak wypuści piłkę z rąk doprowadzając do większego chaosu w naszym polu karnym. Po przerwie jego gra wyglądała już dużo, dużo lepiej. Burić z każdą kolejną minutą interweniował coraz lepiej broniąc jak w transie. Zaczął w 59 minucie parując piłkę na poprzeczkę. Później w 68 minucie przy stanie 1:0 dla Lecha wybronił doskonale 2 bardzo dobre sytuacje w tym 1 strzał w sytuacji 1 na 1. Już wtedy Bośniak wyrastał na bohatera tego meczu i opinii nie zmienia bramka na 1:1 przy której Jasmin Burić niewiele mógł zrobić. Po tym golu to Zagłębie nadal atakowało i nie wyszło na prowadzenie szybciej tylko dzięki naszemu, bardzo dobrze dysponowanemu bramkarzowi. W 84 minucie Bośniak potwierdził klasę doskonale broniąc strzał z rzutu karnego. Filip Starzyński z 11 metrów myli się rzadko, więc tym bardziej „Jasiowi” należały się brawa za tamtą interwencję. Niestety, mimo jego dobrego występu Lech i tak przegrał tracąc bramkę w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Podobnie jak przy pierwszym golu – Jasmin Burić nie miał większych szans. Swoje wczoraj robił i gdyby nie on, to fatalny w piątek Lech Poznań przegrałby nawet różnicą 4-5 goli. Jasmin Burić zasługuje na ocenę 4, a ta porażka jej nie zmienia. To Bośniak uchronił wczoraj Kolejorza przed łomotem.