Najciekawsze zimowe transfery w lidze

W zimowym okienku transferowym 2019, które dobiegło już końca do polskiej ligi znów trafiło wielu obcokrajowców i to z różnych państw. Paru z nich już stanowi o sile swoich nowych zespołów w Ekstraklasie. Kilku jeszcze nie zagrało, a kilku zagranicznych piłkarzy ma ciekawe cv mogąc wkrótce co nieco wnieść do naszych rodzimych rozgrywek ligowych.



Dziś przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych zawodników, którzy tej zimy przyszli zza granicy do Polski. Na liście jest 1 piłkarz z Polski, który wrócił do Ekstraklasy po ponad 10 latach. Kolejność nazwisk na poniższej liście jest przypadkowa.

Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków)

Tego piłkarza nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego powrót do Wisły wzbudził szczególne zainteresowanie w Krakowie. W innych klubach Ekstraklasy na kibicach nie zrobiło to większego wrażenia. 34-letni pomocnik przez lata reprezentujący Polskę i Borussię Dortmund tej wiosny zdołał już zdobyć gola z rzutu karnego.

Valerian Gvilia (Górnik Zabrze)

Reprezentant Gruzji grający na środku pomocy jest wyceniany na ponad 1 mln euro. 25-latek ma na swoim koncie 2 tytuły mistrzowskie z BATE Borysów. Ostatnio grał w Szwajcarii. Do Górnika jest wypożyczony. W Polsce zdołał już pokazać jakość i strzelić nawet gola.

Boris Sekulić (Górnik Zabrze)

28-letni Serb ostatnio grał w CSKA Sofia. Wcześniej regularnie występując na Słowacji w Koszycach i Slovanie wygrał aż 3 puchary krajowe. Uniwersalny obrońca ma na swoim koncie 2 gry w kadrze Słowacji posiadając paszport tego kraju od 2 lat. W Ekstraklasie zdążył już zaliczyć asystę.

Lubambo Musonda (Śląsk Wrocław)

Ten boczny pomocnik mający na swoim koncie 23 mecze w kadrze Zambii dał się Lechowi mocno we znaki przy okazji dwumeczu z Gandzasarem Kapan. Śląsk go wtedy wypatrzył ściągając zimą Afrykanina do Polski. Dynamiczny 24-letni pomocnik zdążył już zaliczyć asystę.

Timur Zhamaletdinov (Lech Poznań)

Rosjanin ma bardzo ciekawe cv, lecz jego kariera od paru lat nie idzie tak jak powinna. Piłkarz, który regularnie zdobywał gole dla CSKA Moskwa w młodzieżowej Lidze Mistrzów kilka lat temu, w seniorskiej piłce na razie nie może zaistnieć. W Lechu ma jeszcze 2,5 miesiąca, by przekonać do siebie trenerów. Samo dobre cv to za mało.

Aleksandar Bjelica (Korona Kielce)

25-letni serbski obrońca mierzący 187 cm wzrostu dopiero przyszedł do Korony i nie zdążył jeszcze zadebiutować. To zawodnik stawiający pierwsze futbolowe kroki w Holandii. Grał m.in. w szkółce Ajaxu, Utrechtu czy Sparty Rotterdam. Od 2016 roku z powodzeniem reprezentował barwy belgijskich klubów – Mechelen oraz Oostende. Jesień 2018 miał trochę słabszą, dlatego trafił do Polski.

Iuri Medeiros (Legia Warszawa)

25-letni portugalski skrzydłowy to niespełniony talent tamtejszej piłki. W Sportingu Lizbona nie zrobił kariery. w Genoi z której jest wypożyczony do Legii też nie. Jego wycena rynkowa to nadal 4,5 mln euro. Wczoraj Medeiros zdobył premierowego gola w polskiej lidze.

Alen Stevanović (Wisła Płock)

28-letni serbski pomocnik urodzony w Szwajcarii ma bardzo ciekawe cv. Kilka sezonów temu regularnie grał m.in. w Torino, Bari czy w Palermo. W sezonie 2015/2016 oraz 2016/2017 sięgnął z Partizanem po tytuł oraz 2 Puchary Serbii. Ostatnio przebywał w Japonii. W Polsce jeszcze nie zadebiutował. Można być bardzo ciekawym tego co pokaże.

Marko Vejinović (Arka Gdynia)

Można się zastanawiać czemu taki środkowy pomocnik nie trafił do Lecha? W miniony piątek Arka wypożyczyła 29-letniego Holendra, Marko Vejinovicia z AZ Alkmaar. W ostatnich latach ten piłkarz regularnie grał w tamtejszej lidze w barwach Heraclesu, Vitesse, a w sezonie 2015/2016 nawet w Feyenoordzie (23 ligowe występy).

Lukas Gressak (Zagłębie Sosnowiec)

30-letni słowacki stoper lub defensywny pomocnik przez lata z powodzeniem występował w MFK Rużomberok oraz w Spartaku Trnava z którym rok temu sięgnął po tytuł. Słowak w obu letnich meczach z Legią w eliminacjach Ligi Mistrzów rozegrał po 90 minut. W fazie grupowej Ligi Europy 2018 wystąpił w 4 spotkaniach od początku do końca.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







5 komentarzy

  1. John pisze:

    Obawiam się, że Timur nie dostanie szansy,takiej poważnej nie 5 czy 10 minut.Gytkjear gra wszystko ,a gdy Lech prowadzi celem Nawałki jest nie stracić,wtedy pierwsi do wejścia są zawodnicy o charakterystyce defensywnej.
    W tym okienku słabiutko,bez szału.
    Po sezonie będzie jeszcze gorzej , najmłodsi , najbardziej zdolni odejdą.
    Legia wypożyczyła gościa , gdzie z góry wiadomo , że nie będzie ich stać na wykupienie go.Za to Lech ostatnio jak wypożycza,to Goutas,De Marco, Janicki gracze których kluby po wypożyczeniu nie chcą ich widzieć z powrotem.Jest mnóstwo graczy którzy nie są w stanie przebic się w silnych ligach i zespołach , gdzie można pokusić się o wypozyczenie.Top Portugalii ,Porto,Benfica,Sporting zaopatruje w piłkarzy resztę ligi,jakby tak spojrzeć na kadry.

    • tomasz1973 pisze:

      Makuszewski jest w tak żenującej formie, że Nawałka już powinien na skrzydło wystawić tego Ruska i niech pokaże co potrafi.

  2. tomasz1973 pisze:

    Zastanawia mnie słowacka liga…gość zdobywa tytuł mistrza, gra w grupie LE, a tu nagle przechodzi do autsajdera polskiej słabej ekstraklapy? Wniosek jest jeden, w Polsce płaci się stanowczo za dużo!

    • anonimus pisze:

      liga słowacka jeśli chodzi o otoczkę, kibiców i kasę to taka polska 1 liga nie licząc Slovana. Spartak Trnava ma problemy, Właściciel klubu wycofał się z jego finansowania stąd Gressak w ZS.

  3. J5 pisze:

    Widać tu skalę rozpadu skautingu Lecha Poznań. Kiedyś część z tych talentów trafilłaby do Kolejorza