Pływa blisko brzegu

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek zgodowego na trybunach meczu 24. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Arki Gdynia. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:35 – Witamy z Bułgarskiej! Dziś w Poznaniu deszcz. Obie drużyny dojechały przed chwilą na stadion.

16:40 – Poniżej skład Lecha. Gra Tomasik i De Marco na „6”.

16:42 – Na stadionie są już pierwsi kibice w tym grupki dzieci w ramach akcji „Kibicuj z klasą”.

16:51 – Jeśli Lech dziś wygra wtedy utrzyma na 5. miejsce i będzie tracił 1 punkt do podium. Zwycięstwo to dzisiaj jedyny cel.

17:02 – Poniżej również skład Arki. Jest kilka zmian.

17:09 – Arka to dla Lecha niewygodny rywal, choć w Poznaniu nie może wygrać od 1980 roku. Na dodatek Arka ostatnią ligową bramkę w Poznaniu strzeliła jesienią 2006 roku.

17:13 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

17:14 – Arki też.

17:15 – Niespodziewany występ Tomasika od początku sprawia, że to on będzie dziś obserwowany w ramach cyklu „Oko na grę”.

17:22 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce. Do meczu niespełna 40 minut. Na każdej trybunie jeszcze pustki.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)

17:41 – Do meczu niespełna 29 minut. Lech ma za co rewanżować się na Arce. 2 ostatnie mecze to 0:0 i 0:1 we wrześniu po fatalnej grze.

17:50 – Spiker czyta składy. Do 20 tysięcy na razie daleko…

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice, a obie drużyny już na murawie.

5 min. – Bezbarwny początek meczu. Nic się jeszcze nie wydarzyło.
8 min. – Arka już w defensywie. Lech przeważa i bije głowa w mur na mokrej, nierównej płycie.
11 min. – Steinbors w ostatniej chwili uprzedził Gytkjaera!
15 min. – Arka dopiero teraz przeprowadziła pierwszą kontrę. Za nami bardzo słaby kwadrans.

20 min. – 20 minut bez strzałów z obu stron. Gra na klepisku coraz mocniej męczy oczy.
21 min. – Jest pierwszy strzał. Niecelnie z 20 metrów i z pierwszej piłki uderzył Gytkjaer.
27 min. – Dwa strzały Arki, a konkretnie Deji. Jeden zablokowany, drugi niecelny.
30 min. – Lech wygląda coraz gorzej. Pressing i odbiór piłki zupełnie nie funkcjonuje.

35 min. – Co oni robią?! Arka w polu karnym na szczęście nie oddała strzału.
37 min. – Makuszewski wykopnął na aut. On jest normalny w ogóle?
40 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Gumny do Jóźwiaka, ten podał w pole karne, a tam był Gytkjaer, który z boiska zdobył gola! 1:0!

45 min. – Lech po golu tylko się broni. Dzisiaj poznaniacy nie graja kompletnie nic. Wynik jest znacznie lepszy od gry.
45+1 min. – Celny strzał Makuszewskiego z daleka.
45+1 min. – Do przerwy 1:0.

47 min. – Indywidualna akcja Jevticia zakończona celnym strzałem w sam środek.
52 min. – Niecelny strzał Zarandii z daleka. Zbyt łatwo poradził sobie z Makuszewskim i Tomasikiem.
59 min. – Lech nadal nic nie gra. Czeka na to co zrobi, a Arka także pokazuje niewiele.

67 min. – Po paru minutach kopania w środku celny strzał głową z bliska po podaniu z prawej strony oddał Deja.
69 min. – Celną główkę Gajosa po rożnym wyłapał Steinbors.
75 min. – Zarandia szarżował w polu karnym, lecz na szczęście nie oddał strzału.

81 min. – Dwie kontry zmarnowane. Najpierw Arka, potem Lech.
83 min. – Timur przewrócił się w polu karnym. Nie ma jedenastki.
85 min. – Niecelny strzał Jóźwiaka po ziemi. Mógł to lepiej wykończyć jak wiele akcji dzisiaj.
87 min. – Gwizdy na trybunach. Gra Lecha jest tragiczna.
90 min. – Uffffff. Siemaszko uderza główką tuż nad poprzeczką! To się mogło źle skończyć.
90+1 min. – A teraz Burić wyłapuje strzał Janoty z daleka.
90+3 min. – Koniec. Wynik ok, reszta? ehhh.

24. kolejka LOTTO Ekstraklasy 2018/2019, niedziela, 3 marca, godz. 18:00
KKS Lech Poznań – MZKS Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramki: 40.Gytkjaer

Asysty: 1:0 – Jóźwiak

Żółte kartki: De Marco, Jevtić

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 18587

Lech: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Tomasik – De Marco, Gajos – Makuszewski, Jevtić (73.Trałka), Jóźwiak (90+2.Klupś) – Gytkjaer (78.Zhamaletdinov).

Rezerwowi: Putnocky, Kostevych, Janicki, Trałka, Klupś, Amaral, Zhamaletdinov.

Arka: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Danch, Olczyk – Deja, Vejinović (84.Cvijanović) – Zarandia (77.Siemaszko), Aankour (62.Banaszewski), Janota – Jankowski.

Rezerwowi: Staniszewski, Socha, Sołdecki, Nalepa, Cvijanović, Banaszewski, Siemaszko.