Tydzień do meczu. Oba zespoły po sparingach

W przyszłą sobotę, 30 marca, o godzinie 20:30, Lech Poznań w swoim pierwszym meczu po marcowej przerwie na kadrę zagra z Koroną Kielce. Obie drużyny mają już za sobą pierwszy mikrocykl treningowy podczas jedynej wiosennej przerwy na obozy reprezentacji narodowych. Oba zespoły są także po meczach sparingowych w których zagrały osłabione brakiem najlepszych zawodników.Lech Poznań pogrążony w kryzysie z nieznanej przyczyny zamknął sparing z Miedzią Legnica zakończony bezbramkowym remisem. Występ w tym spotkaniu zaliczyli zawodnicy, którzy nie wyjechali na kadrę oraz młodzi piłkarze – Łukasz Norkowski, Paweł Tupaj, Jakub Karbownik i Mateusz Skrzypczak. W Kolejorzu zabrakło za to powołanych do reprezentacji Christiana Gytkjaera, Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka oraz Tymoteusza Klupsia.

Zremisowany mecz kontrolny z Miedzią Legnica 0:0 zakończył krótkie 3-dniowe zgrupowanie Kolejorza w Opalenicy. Trener Adam Nawałka cały zespół po marcowej przerwie na kadrę będzie miał do dyspozycji dopiero w czwartek, czyli 2 dni przed meczem z Koroną Kielce. Najszybciej do klubu, bo już w poniedziałek z obozu reprezentacji powróci Robert Gumny.

W tym tygodniu nie próżnowała też Korona Kielce, która przed przerwą na kadrę złapała oddech wygrywając niespodziewanie z Jagiellonią Białystok na wyjeździe 3:1. Dzięki temu zwycięstwu „Koroniarze” wskoczyli na 8. miejsce mając aktualnie tyle samo oczek co Lech Poznań. Podopieczni Gino Lettieriego podobnie jak Kolejorz – rozegrali w piątek zamknięty sparing z ŁKS-em Łódź, który zakończył się remisem 1:1.

W ekipie Korony Kielce nie wystąpili kadrowicze – Vato Arveladze, Joonas Tamm i Ken Kallaste. „Koroniarze” przegrali dotąd tylko 7 ligowych spotkań co jest najlepszym wynikiem w górnej ósemce po Lechii Gdańsk, Legii Warszawa oraz Piaście Gliwice. Mimo to, w ostatnich 4 meczach najbliższy rywal Lecha Poznań stracił aż 12 goli.

Korona Kielce nie potrafi wygrać u siebie od 5 spotkań. Gracze Lettiego ostatni raz triumfowali przed własną publicznością 24 listopada 2018 roku. Przyszłotygodniowy bój dla Lecha Poznań będzie bardzo ciężki. Kolejorz ostatnio regularnie zawodził w Kielcach, przegrywał z Koroną, a po raz ostatni zwyciężył na jej terenie późną jesienią 2015 roku. Mecz Korona – Lech odbędzie się w przyszłą sobotę o 20:30.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

  1. 07 pisze:

    Idealny rywal na przełamanie dla scyzorów.

  2. J5 pisze:

    Jeśli wroniarze liczą na cud, to zgrupowanie powinno się odbyć w Błażejewku a nie w Opalenicy. Te rekordy w innym świetle stawiają Urbana , i gdybym nie widział na własne oczy , to bym uwierzył. Na rozkładzie Florencja, seria 6 zwycięstw , Legia i Korona na wyjeździe robi wrażenie. Za sto lat nikt nie będzie pamiętał wiosny 2016 Urbana, a wszyscy będą wspominać zwycięstwo z Włochami. Wtedy wkładom do koszulek jeszcze nieraz się chcialo…

Dodaj komentarz