Więcej minut wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 na wypożyczeniach przebywa aż 11 piłkarzy Lecha Poznań w tym 7 na szczeblu I-ligi. 2 zawodników Kolejorza jest wypożyczonych do II-ligi, a po 1 graczu na Słowację oraz do innego klubu LOTTO Ekstraklasy. Wszystkie zespoły są w trakcie wiosennych zmagań, jednak wciąż nie wszyscy wypożyczeni piłkarze w tej rundzie zdążyli pojawić się na boisku. Na pierwszy mecz w nowych barwach wciąż czeka 2 zawodników. W końcu zadebiutowali za to napastnicy Hubert Sobol i Paweł Tomczyk.Dawid Kurminowski (Zilina/MFK Zemplin Michalovce)

Wypożyczenie Dawida Kurminowskiego do innego słowackiego klubu, Ziliny jest na razie nieudane. Młody napastnik dotąd grał tylko w rezerwach tego klubu. W pierwszym składzie zespołu będącego na 2. miejscu w tabeli i w finale Pucharu Słowacji jeszcze nie zadebiutował. Powodem była także kontuzja.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jesień
Minuty: 410 (w lidze)
Mecze: 19 (3 w pucharze)
Gole: 5 (3 w pucharze)
Asysty: 1
Kartki: 0

Paweł Tomczyk (Piast Gliwice)

Paweł Tomczyk w Piaście albo znajduje się poza kadrą albo grzeje ławkę. Na szczęście 13 kwietnia w meczu z Koroną (4:0) doczekał się debiutu. 21-latek grając od 85 minuty ustalił golem wynik tamtego spotkania.

Wiosna
Minuty: 5
Mecze: 1
Gole: 1
Asysty: 0
Kartki: 0

Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice/Zagłębie Sosnowiec)

20-letni lewy obrońca regularnie gra ostatnio w GKS-ie Katowice tylko jako lewy pomocnik. Niedawno strzelił 2 gole i zaliczył 1 asystę. GKS Katowice wyszedł niedawno ze strefy spadkowej, jednak do utrzymania w I-lidze jeszcze daleka droga. Do końca sezonu zostało 5 meczów.

GKS Katowice
Minuty: 1744
Mecze: 22 (2 w PP)
Gole: 3
Asysty: 1
Kartki: 5 (1 w PP)

Zagłębie Sosnowiec
Minuty: 180
Mecze: 2
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Michał Skóraś (Termalica Nieciecza)

Michał Skóraś w każdym z 5 wiosennych spotkań grał od początku na prawej pomocy. Z czasem zaczął występować mniej. W ostatni weekend pojawił się na boisku tylko z ławki. 1 gol i 1 asysta w 23 meczach na kolana nie powala.

Minuty: 1559
Mecze: 23 (1 w PP)
Gole: 1
Asysty: 1
Kartki: 5
Czerwona kartka: 1

Jakub Moder (Odra Opole)

20-letni pomocnik w Odrze Opole cały czas rozwija się prawidłowo grając na boisku bardzo wysoko. Jakub Moder w 31 meczach strzelił 4 gole i zaliczył tylko 2 asysty. Kilka dni temu obejrzał 2 żółte kartki przez co musiał opuścić boisko w 89 minucie. Jego Odra walczy o utrzymanie.

Minuty: 2179
Mecze: 31 (4 w PP)
Gole: 4
Asysty: 2
Kartki: 6 (2 w PP)
Czerwona kartka: 1

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice)

20-latek jest w tym sezonie podstawowym golkiperem Puszczy. Miłosz Mleczko w każdym z 29 meczów ligowych wystąpił od początku do końca. Dotąd młody bramkarz zachował 10 czystych kont puszczając na 2 frontach 40 bramek. Puszcza o nic w tym sezonie już nie walczy mając pewne utrzymanie w I-lidze.

Minuty: 2880
Mecze: 32 (3 w PP)
Puszczone gole: 40
Czyste konta: 10
Kartki: 0

Bartosz Przybysz (Puszcza Niepołomice)

Młody golkiper został zimą wypożyczony do Puszczy, gdzie pełni rolę zmiennika Miłosza Mleczki. Przybysz ma grać w Niepołomicach przez 1,5 roku. Dotąd nie zadebiutował.

Wiosna
Minuty: 0
Mecze: 0
Puszczone gole: 0
Czyste konta: 0
Kartki: 0

Hubert Sobol (Warta Poznań)

19-letni napastnik w Warcie ma spędzić rok. Na razie w I-lidze zagrał tylko raz 14 kwietnia przez 13 minut. Hubert Sobol nie należy do ulubieńców Petra Nemca. Warta obecnie bije się o uniknięcie degradacji.

Wiosna
Minuty: 13
Mecze: 1
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Marek Mróz (GKS Jastrzębie/Termalica Nieciecza)

Wypożyczenie Marka Mroza do Termaliki okazało się wielkim nieporozumieniem. Zimą 19-latek powędrował więc na wypożyczenie do innego I-ligowca – GKS-u Jastrzębie. Od 3 kolejek środkowych pomocnik gra regularnie przez 90 minut. Jego klub plasuje się na wysokiej 6. pozycji. Ta wiosna jest dla Mroza dużo lepsza od jesieni.

Wiosna
Minuty: 386
Mecze: 5
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jesień
Minuty: 99
Mecze: 3
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Bartosz Mrozek (Elana Toruń)

19-latek nie jest w Elanie Toruń pierwszym wyborem trenera. Był czas kiedy na dobrych kilka kolejek stracił miejsce w składzie. Tej wiosny Bartosz Mrozek wystąpił w 4 spotkaniach puszczając 5 goli. Elana Zajmuje 5. pozycję w II-lidze tracąc do Widzewa i Olimpii tylko 3 punkty.

Minuty: 1170
Mecze: 13 (1 w PP)
Puszczone gole: 20
Czyste konta: 3
Kartki: 0

Maciej Orłowski (Górnik Łęczna)

„Orzełek” jest w Górniku Łęczna podstawowym prawym obrońcą, który regularnie gra od 1 do 90 minuty. Niedawno złapał 1 żółtą kartkę w II-lidze. Górnicy o awans chyba już nie powalczą. 5 kolejek przed końcem sezonu tracą do 3. pozycji 7 punktów.

Wiosna
Minuty: 616
Mecze: 7
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Ostu pisze:

  To po co takie wypożyczenia…?
  Skoro „nie radzą sobie’ – grają bardzo mało albo wcale – to jak mają się rozwijać…?
  My przecież nie chcemy szkolić zawodników dla II ligi tylko dla eklapy a nawet na sprzedaż…
  Jak widać nawet to „oczko w głowie” jakoś tak do dupy zorganizowane, zarządzane i szkolone…
  A przy tej okazji chce jeszcze napisać –
  Żuraw do rezerw i niech tam awansuje do 2 a potem niech tam ogrywa najzdolniejszych młodych…
  Ulatowski out z klubu – bo widać, że się nie nadaje do niczego…
  Bochcinski to samo…
  A w akademii zatrudniać trenerów z prawdziwego zdarzenia a jako „pokazywacze” niech współpracują z poszczególnymi zespołami uznane, byle gwiazdy Kolejorza…

  • inowroclawianin pisze:

   Uważam podobnie. Taki Sobol nawet w Warcie szans nie dostaje. Chyba lepiej, żeby powalczyl z Lechem II o awans do II ligi. Tomczyk trochę pechowo trafił. Ulatowski też mi się jakoś nie widzi. W ogóle Rutki jeśli chcą podnieść akademię na wyższy pułap to potrzebują lepszych trenerów i to powinien być cel podstawowy jeśli chodzi o szkolenie młodzieży.

  • F@n pisze:

   To największy problem szkolenia naszego i ogólnie w Polsce, czyli słabi trenerzy. Dziwię się, że Lech, który zawsze w tym aspekcie był krok dalej niż reszta, stoi w miejscu. Można byłoby ściągnąć z zagranicy specjalistów, ktorzy nie tylko mogliby udoskonalić system i po prostu lepiej szkolić, ale także mogliby szkolić trenerów. Taka własna szkoła trenerów, których trzeba byłoby trzymać niezłymi kontraktami, by ciągle chcieli szkolić młodzież. A w razie potrzeby przy dużej masie dobrych trenerów mielibyśmy ewentualnie także wybór na 1 szkoleniowca, ale to już takie wyobrażenie bardziej, bo piłka juniorska i młodzieżowa to co innego. A tak to goni nas Zagłębie i Pogoń. W sumie już nas dogonili.

 2. F@n pisze:

  Tylko z Modera Puchacza i z Mleczki coś będzie. No sorry, ale jeżeli w wieku 19-20 lat nie radzisz sobie w 1 lidze to o czym my rozmawiamy.