Kolejny słaby weekend młodzieży

W minionych dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały 4 najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Dla juniorów Kolejorza był to kolejny słaby weekend w sezonie 2018/2019. Nie zawiodły tylko rezerwy, które zajmując 1. miejsce nadal mają niewielką przewagę nad resztą stawki, a do końca rozgrywek pozostało jeszcze aż 9 kolejek.Lech II Poznań w grupie 2 III-ligi bez wsparcia zawodników z pierwszej drużyny pokonał w niedzielę we Wronkach ekipę Gwardii Koszalin 3:0. Kolejorz nadal jest liderem, ale ma tylko 2 oczka przewagi nad KKS-em Kalisz. Do niedzieli graczy Rafała Ulatowskiego czekają 2 pojedynki z dużo niżej notowanymi rywalami.

Bez niespodzianki obyło się natomiast w Kielcach. Juniorzy starsi Lecha Poznań przegrali z Koroną 2:3, choć w pewnej chwili przegrywali już 0:3. Podopieczni Bartosza Bochińskiego po 2 z rzędu przegranej spadli w CLJ na 9. lokatę mając 10 oczek przewagi nad strefą spadkową. Do końca sezonu pozostało jeszcze 5 kolejek.

Spory zawód sprawili juniorzy młodsi, którzy stracili fotel lider na rzecz Lechii Gdańsk. Lech Poznań w grupie B CLJ U-17 niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Akademią Reissa Poznań 3:5. Już w środę zawodników Huberta Wędzonki czeka trudny bój z Pogonią Szczecin.

Natomiast w CLJ U-15 znowu rozczarowali trampkarze starsi. Lech Poznań zaledwie zremisował na wyjeździe z ostatnim w tabeli przed tą kolejką Bałtykiem Koszalin 2:2. Kolejorz do lat 15 zajmuje w tabeli grupy B 3. miejsce z pokaźną stratą do Pogoni Szczecin.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Gwardia Koszalin 3:0
CLJ U-18: Korona Kielce – Lech Poznań 3:2
CLJ U-17: Akademia Reissa Poznań – Lech Poznań 5:3
CLJ U-15: Bałtyk Koszalin – Lech Poznań 2:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Pogoń II Szczecin – Lech II Poznań (środa, 1 maja, godz. 11:00)
III-liga: Lech II Poznań – Chemik Bydgoszcz (niedziela, 5 maja, godz. 12:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – GKS Bełchatów (czwartek, 2 maja, godz. 14:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin (środa, 1 maja, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – FASE Szczecin (środa, 1 maja, godz. 14:30)
CLJ U-15: Akademia Reissa Poznań – Lech Poznań (sobota, 4 maja, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Grossadmiral pisze:

  Juniorzy tacy słabi czy trenerzy?

 2. Tadeo pisze:

  Prawdopodobnie to drugie .

 3. wagon pisze:

  liczy się kto wejdzie w dorosłą piłkę, co z tego, że teraz wygrała Akademia Reissa, gdzieś ten utalentowany junior musi się sprawdzić na kolejnych etapach, oni sam nie mają takich możliwości,
  i tu zaczyna się rola Lecha mogącego mieć swój zespół 2 lidze gdzie można ogrywać i sprawdzać talenty, nie wspominając o pierwszym zespole słynącym z gry młodymi piłkarzami,

 4. inowroclawianin pisze:

  Juniorzy starsi bardzo kiepsko, ale to pewnie z powodu osłabienia kadry przenosinami zawodników do rezerw, na wypożyczenia i do pierwszej drużyny. Tak sądzę.