Lech U-10 wygrał międzynarodowy turniej w Białymstoku

Młodzi piłkarze Kolejorza z rocznika 2009 w dniach 1-2 czerwca osiągnęli na Podlasiu znaczący sukces. Lech Poznań U-10 wygrał międzynarodowy turniej piłki nożnej pod nazwą ENEA Jaga Cup 2019 zostawiając w tyle 11 innych klubów w tym takie firmy jak Sporting Lizbona, Celtic Glasgow czy FC Kopenhaga. Seniorski Lech nigdy nie wygrał na nowym obiekcie Jagiellonii Białystok. Ten juniorski już tak.W imprezie ENEA Jaga Cup 2019 rozgrywanej na stadionie Jagiellonii Białystok udział wzięło 12 klubów przyporządkowanych do 2 grup. W grupie A grali gospodarze, Pogoń Szczecin, Celtic Glasgow, Wigry Suwałki, Dynamo Brześć i BFA Wilno, natomiast w grupie B rywalizował Lech Poznań, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, FC Kopenhaga oraz Sporting Lizbona.

W sobotę, 1 czerwca Lech Poznań U-10 wygrał swoją grupę. Po pewnych zwycięstwach nad Zagłębiem Lubin 6:2 i FC Kopenhaga 5:2 przyszła porażka ze Sportingiem Lizbona 2:3. Później juniorzy Kolejorza okazali się lepsi od Legii Warszawa oraz Lechii Gdańsk triumfując nad tymi ekipami odpowiednio 4:3 i 4:2.

W niedzielę, 2 czerwca zespół z rocznika 2009 spisywał się równie dobrze. Młodzi lechici pokonali swoich rówieśników z Jagiellonii Białystok 5:1, ograli Celtic Glasgow 4:1, a decydującym spotkaniu rozbili Pogoń Szczecin rezultatem 5:2. Kolejorz w towarzyskiej imprezie na Podlasiu przegrał tylko raz ze Sportingiem Lizbona co i tak nie miało na nic wpływu.

Lech Poznań triumfował na Stadionie Miejskim w Białymstoku przed Pogonią Szczecin oraz Legią Warszawa. Ponadto królem strzelców towarzyskiego turnieju dzieci do lat 10 pod nazwą ENEA Jaga Cup 2019 rozgrywanego co roku został zawodnik Kolejorza, Marcel Mischke, który strzelił 14 goli. Impreza na obiekcie Jagiellonii odbyła się m.in. pod patronatem PZPN.Lech Poznań 2009 podczas ENEA Jaga Cup 2019:

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 6:2
Lech Poznań – FC Kopenhaga 5:2
Lech Poznań – Sporting Lizbona 2:3
Lech Poznań – Legia Warszawa 4:3
Lech Poznań – Lechia Gdańsk 4:2

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 5:1
Lech Poznań – Celtic Glasgow 4:1
Lech Poznań – Pogoń Szczecin 5:2

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. J5 pisze:

  Wielkie brawa dla młodych Lechitów. Życzę debiutów w pierwszej drużynie za parę lat

 2. inowroclawianin pisze:

  Gratulacje za wygrany turniej, oraz sukcesów międzynarodowych i krajowych w pierwszym zespole Lecha.

 3. Siodmy majster pisze:

  Brawo dzieciaki 🙂 . Oby Waszych talentów nie zmarnowali idioci wespół z rzeźnikami , a Wy wyrośnijcie na piłkarzy 🙂

 4. tonek pisze:

  Brawo młodzi