Dwie drużyny w Pucharze Polski 2020/2021

Awans rezerw Lecha Poznań do II-ligi daje więcej możliwości nie tylko na 3 froncie w naszym kraju. Obecność Lecha II Poznań na szczeblu centralnym zwiększy szanse Kolejorza na triumf w Pucharze Polski sezonu 2020/2021. Otóż w jeszcze kolejnych rozgrywkach w krajowym pucharze nie weźmie udziału jedna drużyna tylko wyjątkowo dwa zespoły Lecha Poznań.Lech Poznań jako klub Ekstraklasy 2019/2020 przystąpi do rozgrywek o Puchar Polski 2020/2021 tak jak w ubiegłym roku i w tym roku, czyli we wrześniu rozpoczynając grę od 1/32 finału. To od jakiej rundy w Pucharze Polski sezonu 2020/2021 zaczną grać rezerwy Lecha Poznań zależy od miejsca drugiej drużyny w II-lidze 2019/2020.

Jeśli Lech II Poznań najbliższe rozgrywki ligowe zakończy na pozycjach 11-18, to grę w Pucharze Polski w 2020 roku rozpocznie w sierpniu (runda wstępna). Za to jeżeli rezerwy w tabeli II-ligi 2019/2020 będą wyżej wtedy do gry o Puchar przystąpią w 1/32 finału we wrześniu rozpoczynając przygodę w tej samej fazie co seniorski Lech Poznań. Po reformie wprowadzonej rok temu nie ma już rozstawień, zatem rezerwy będą mogły trafić w losowaniu na łatwiejszego rywala niż pierwszy Lech.

Dwa zespoły Lecha Poznań w Pucharze Polski w jeszcze kolejnym sezonie 2020/2021 stanowią już teraz ciekawostkę i będą stanowiły atrakcję, która w końcu nadejdzie. W dotychczasowej historii rezerwy Kolejorza brały już udział w Pucharze Polski rozgrywając w sumie 12 meczów. Lech II Poznań zadebiutował w Pucharze Polski w 1954 roku przegrywając w 1/32 pucharu krajowego z Górnikiem Wałbrzych.

Ciekawie wyglądały rozgrywki 1967/1968 w których od pewnego etapu w Lechu II Poznań grali zawodnicy z pierwszej drużyny. Wtedy Lech, ale formalnie Lech II Poznań po wyeliminowaniu Lechii Szczecinek, Śląska Wrocław, Avii Świdnik i GKS-u Katowice dotarł do półfinału, gdzie odpadł z Górnikiem Zabrze przegrywając w 1/2 wynikiem 0:2. 2 raz rezerwom udało się wyeliminować pierwszego przeciwnika w 1985 roku, gdy po pokonaniu Sparty Złotów ekipa Włókniarza Pabianice okazała się już zbyt mocna.

W latach 90-tych Lech II Poznań odpadał z Pucharu Polski na etapie 1/128 odpowiednio z Włocłavią Włocławek oraz z Amiką II Wronki. Ostatni raz rezerwy rywalizowały w krajowym pucharze na szczeblu centralnym 16 lat temu, kiedy Lech II Poznań w 1/64 pucharu krajowego przegrał z Aluminium Konin 1:3. Warto przypomnieć, że Kolejorz będzie miał dwa zespoły w Pucharze Polski, lecz nie w najbliższym sezonie 2019/2020 tylko w jeszcze kolejnym 2020/2021.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. robson pisze:

  Ciekawe czy w razie odpadnięcia pierwszego zespołu i pozostania w grze rezerw można dalej grać zawodnikami z jedynki? Pamiętam, że w latach 90. Ruch II Chorzów grał nawet w finale PP, choć to były oczywiście rezerwy tylko z nazwy. Ciekawe jak obecnie wyglądają przepisy w tym względzie.

  • Lechita62 pisze:

   To jest jedna kwestia, a druga to czy jedynka może trafić w losowaniu na dwójkę czy też są jakieś wyłączenia. Fajne dylematy mogą tu powstawać. Trochę popłynę, ale załóżmy, że w razie takiego meczu zawodnicy jedynki zostają przesunięci do rezerw i odwrotnie. Do końca sezonu robimy ten manewr i Lech II wygrywa PP, a pierwszy Lech zajmuje miejsce na podium w lidze. W tej sytuacji wystawiamy dwie drużyny do LE? Trochę poniosła mnie wyobraźnia, ale w sumie ciekawa sprawa :)

  • ArekCesar pisze:

   Lechita62- i jak tu jechać na 2 wyjazdowe mecze pucharowe na raz :)
   W sumie chyba w takim wypadku grałby chyba tylko 1 zespół, który miałby ważniejsze rozgrywki, bądź rozstawiony.

  • ArekCesar pisze:

   A najlepszy byłby finał PP na narodowym Lech-Lech II. Do 4 razy sztuka by wyszło na pewno. Pijany Rutek z Klimczakiem na loży od początku meczu z radości.

  • Pawelinho pisze:

   ArekCeser

   W hiszpanii był bodajże taki przypadek, gdzie rezerwy Realu grały z pierwszą drużyną w finale krajowego pucharu. Niestety od tamtego czasu zakazano takich spotkań. Chociaż jakby nie patrzeć, gdyby w Polsce zdarzył się taki precedens to sam jestem ciekaw czy coś by się zmieniło w przepisach.