Lubomir Satka od dziś oficjalnie w Lechu

W piątek, 19 lipca o północy oficjalnie zawodnikiem Lecha Poznań stał się ostatni dotąd letni transfer Kolejorza, Lubomir Satka. Pod koniec czerwca 24-letni prawonożny stoper mogący występować też na prawej stronie defensywy związał się z naszym klubem 4-letnim kontraktem obowiązującym teraz do 30 czerwca 2023 roku.Obecny wicemistrz Słowacji, DAC Dunajska Streda sprzedając do Lecha Poznań swojego stopera wycenianego na 750 tysięcy euro za około 600 tysięcy chciał, aby Lubomir Satka trafił na Bułgarską dopiero po dwumeczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Cracovią Kraków. Słowacy po remisie 1:1 u siebie oraz 2:2 po dogrywce w Polsce wyeliminowali „Pasy” dzięki czemu czeka ich teraz dwumecz z greckim Atromitosem Ateny w którym występuje Dimitris Goutas.

Przeciwko ekipie Michała Probierza nowy obrońca Lecha Poznań rozegrał po 90 minut w obu spotkaniach. Od dziś 24-latek, który w Kolejorzu będzie występował z wysokim „37” numerem na koszulce jest już naszym zawodnikiem. Słowak po rewanżu z Cracovią pozostał w Krakowie. Dziś spotka się z drużyną i według planu ma wziąć udział w sobotnim porannym rozruchu przed meczem z Piastem w Gliwicach.

Wkrótce trzeci w historii Słowak w Lechu Poznań po Janie Zapotoce oraz Matusie Putnockim rozpocznie rywalizację o miejsce w składzie z Thomasem Rogne i z Djordje Crnomarkoviciem. Lubomir Satka już wcześniej otrzymywał od trenerów materiały z treningów w celu szybkiego zapoznania się z grą zespołu Kolejorza, a także z wymaganiami stawianymi przez szkoleniowców.

Więcej na temat Lubomir Satki:

>> Inne walory nowych stoperów
>> Lubomir Satka w Lechu PoznańLubomir Satka według InStat:

* – Aby powiększyć otwórz grafikę w nowej karcie

null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <21 komentarzy

 1. pewniak pisze:

  Lubomir witamy!
  Gratulacje za przejście Craxy! Na pewno nie było łatwo.
  Wierzę, że teraz przełożysz wszystkie swoje umiejętności na drużynę Lecha i zdobędziecie razem jakieś trofeum.
  Masz doświadczenie – w lidze też ich zlejcie 😉

 2. szulaj30 pisze:

  Witamy w Lechu. Po jego grze przeciwko Cracovii myślę że będzie z niego fajny grajek

 3. tomasz1973 pisze:

  Czy tylko mi się wydaje, czy on jest podobny do Jevticia?

 4. tonek pisze:

  Witamy i powodzenia.

 5. Pawelinho pisze:

  Mam nieodparte wrażenie w nadchodzącym sezonie to właśnie Satka z Crnomarkovic’iecm będą stanowić o sile defensywy Kolejorza, ale tak jak za każdym razem również w tym wypadku i tak to boisko wszystko zweryfikuje.

 6. J5 pisze:

  Witamy w Kolejorzu. Powodzenia

 7. Bart pisze:

  Oby był tak dobry jak wygląda na papierze. Teraz jeszcze ktoś do ofensywy podobnie wyglądający na papierze i będzie przyzwoicie. A wróć, przecież zarząd ma w piździe porządne wzmocnienie zespołu.

 8. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Nie podobają mi się takie ruchy, kiedy ktoś przychodzi z takim opóźnieniem. Obym się mylił, ale nie wyobrażam sobie, jak ma się zgrać z blokiem obronnym dołączając do zespołu w dzień startu ligi. No chyba, że popularne u nas „pół roku na aklimatyzację”…

 9. aaafyrtel pisze:

  obserwowałem szatkę w meczu wczorajszym z cracovią… oto moje spostrzeżenia z wczoraj na gorąco…

  ten szatka dał się zmylić jak dziecko… efekt, cracovia już wygrywa w 3. minucie…

  szatka w dogrywce z boku wrzucił do środka własnego pola karnego i cracovia strzeliła w poprzeczkę…

  wniosek: on nędzny jest…

  • robson pisze:

   Nie ma to jak ocenianie piłkarza na podstawie jednego meczu.

  • aaafyrtel pisze:

   nie da się wykluczyć, to prawda, że już w żadnym innym meczu nie będzie walił takich spektakularnych baboli, jak w meczu z cracovią…

 10. Muro pisze:

  Redakcjo, przepraszam, że się czepnę, ale „rozegrał po 90 minut w obu spotkaniach” to jednak błąd, bo wczoraj była dogrywka…. więc raczej „rozegrał 90 i 120 minut w obu spotkaniach”….

 11. 07 pisze:

  Uważam, że Satka jest solidnym stoperem. Nie przepracował okresu przygotowawczego z Lechem co stawia go na dzień dobry w roli takiego który miejsce w składzie musi sobie wywalczyć. Moim zdaniem po rundzie jesiennej będziemy wiedzieli czy z tymi stoperami możemy w zimie lub za rok przejść na grę z 3 obrońcami. Choć liga zweryfikuje wszystko to mam wrażenie, że defensywa wygląda solidniej niż przed rokiem.

  • Bart pisze:

   Równie dobrze może bardzo szybko wskoczyć do składu bo Rogne może się w każdej chwili rozsypać. W sumie to Satka może też grać na prawej obronie, a i tam może w każdej chwili być wakat bo pozostanie Gumnego jest nadal niepewne. Nie zdziwię się specjalnie jak sprzedadzą Gumnego za miesiąc, powiedzą że już za późno na sprowadzenie następcy i resztę jesieni zagramy z Cywką i Satką na prawej obronie.

   Co do gry 3 obrońcami – ten wariant jest nadal brany pod uwagę? Myślałem że to była tylko i wyłącznie fanaberia Djurdjevicia.

 12. Nuras pisze:

  Witamy na pokladzie, zyczymy powodzenia, ale wczoraj pierwsza brama dla Cracovii padla bo nie zablokowal Lopesa

 13. Lolo pisze:

  No i gitara

 14. yarek76 pisze:

  Zapowiada się ciekawe wzmocnienie i oby takim było!

 15. anonimus pisze:

  Powodzenia i wskakuj chlopie w miejsce szklanego Rogne