Rywal rezerw: Olimpia Elbląg

W niedzielę, 28 lipca, o godzinie 19:00 na inaugurację II-ligi 2019/2020 zespół rezerw Lecha Poznań zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Dla kibiców Kolejorza to zupełnie anonimowy rywal z którym seniorski Lech może nie spotkać się przez wiele, wiele lat. Olimpijczycy nigdy nie rywalizowali w Ekstraklasie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach dostali się do niej.Mecz rezerw Lecha Poznań z Olimpią Elbląg ma dodatkowy smaczek. Kibice tego klubu mają zgodę m.in. z Legią Warszawa przez co Kolejorz w Elblągu położonym na północy Polski nie jest zbyt lubianym rywalem. Sportowo jest to jednak przeciwnik z którym młodzi lechici jak najbardziej mogą powalczyć o korzystny wynik.

Ogólny rys

Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg powstał w 1945 roku i nigdy nie grał w Ekstraklasie. Do tej pory największym sukcesem „żółto-biało-niebieskich” jest gra na zapleczu Ekstraklasy oraz dojście do 1/8 finału Pucharu Polski w 1976 roku. Olimpia od sezonu 2016/2017 występuje na 3 froncie w naszym kraju. Wcześniej klub z północy błąkał się przez lata w III i IV-lidze. Niedzielny rywal Lecha II Poznań to klub partnerski Legii Warszawa. Kibice Olimpii mają zgodę z fanatykami Legii, a także z sympatykami Zagłębia Sosnowiec. W ubiegłym sezonie ekipa z Elbląga szczęśliwie uniknęła degradacji kończąc rozgrywki z punktem przewagi nad strefą spadkową.

Stadion

Olimpia Elbląg swoje domowe mecze rozgrywa na bardzo starym obiekcie, którego historia sięga początku lat 50-tych. Rekord frekwencji na stadionie Miejskim wynosi 12 tysięcy. Obecnie pojemność tego obiektu to 7 tysięcy, ale tylko 3 tysiące miejsc jest zgłoszonych do rozgrywania meczów II-ligi. Miasto Elbląg zamiast wybudować nowy stadion woli od paru lat inwestować w remont obecnego obiektu. I tak od 2011 roku wybudowano m.in. krytą trybunę, przebudowano budynek klubowy oraz zamontowano sztuczne oświetlenie. Stadion na którym w niedzielę o 19:00 zagrają rezerwy Kolejorza posiada niespełna 1500 miejsc siedzących.

Fot: Olimpia Elbląg
null

Kadra i trener

Trenerem Olimpii Elbląg jest 48-letni Adam Nocoń, który w latach 90-tych zaliczył 11 ekstraklasowych występów w GKS-ie Bełchatów. Były defensor przed objęciem Olimpii Elbląg pracował jako trener m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Ruchu Zdzieszowice, Nadwiślanie Góra czy w GKS-ie Tychy. W zespole pierwszego rywala Lecha II Poznań w II-lidze nie ma obecnie żadnych rozpoznawalnych zawodników.

Jeszcze nie tak dawno rozpoznawalną postacią Olimpii był 39-letni bramkarz Krzysztof Pilarz, a więc były golkiper na przykład Cracovii czy Ruchu Chorzów, który w Ekstraklasie zagrał prawie 250 razy. To właśnie Pilarz stał w bramce, kiedy ponad 9 lat temu Lech wygrał przy Cichej 2:1 i wkrótce potem został Mistrzem Polski. Za prawdziwą legendę Olimpii Elbląg uchodził za to 33-letni snajper, Anton Kolosov. Ukrainiec barwy związkowego klubu reprezentował przez ponad 11 lat strzelając w ostatnich sezonach od kilku do kilkunastu bramek w trakcie rozgrywek.

Tych piłkarzy w kadrze Olimpii Elbląg już nie ma. Są jedynie pomocnicy – Bruno Żołądź i Damian Szuprytowski mający razem 6 występów w Ekstraklasie oraz jest stoper Michał Markowski. 29-latek w sezonie 2015/2016 zaliczył w Termalice Nieciecza 12 ligowych spotkań.

Letnie sparingi

Olimpia Elbląg przygotowania do rundy jesiennej 2019 rozpoczęła 2 tygodnie wcześniej niż nasze rezerwy. Podopieczni Noconia rozegrali 6 sparingów. W nich wygrali z Olimpią Grudziądz 2:0, Gryfem Wejherowo 2:0 i z Bałtykiem Gdynia 3:0, zremisowali z Sokołem Ostróda 0:0, a także przegrali z Elaną Toruń 0:1 oraz z Arką Gdynia 1:2.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. J5 pisze:

    Świetny materiał Redakcjo! Kluby z trzeciego frontu są w sporej części anonimowe, i fajnie jest dowiedzieć się o historii i o klubie. Mam nadzieję że pierwszy mecz Lecha z drużyną z Elbląga w historii naszego klubu zakończy się zwycięstwem. Powodzenia rezerwy!!!

  2. Piknik pisze:

    Olimpia Elbląg jeśli chodzi o kwestie sportowe to drużyna która nie miała jakiś spektakularnych sukcesów, jednakże jak na tak mały klub ma dobrze zorganizowaną ekipę kiboli. (stąd zgoda z Legią nie jest przypadkiem). Największą kosą Olimpii jest Stomil Olsztyn, ale kibice tej drużyny „nie przepadają” także za Arką Gdynia, Jagą czy też za Jeziorakiem Iława. Ekipa Olimpii ma swoich wiernych fanatyków, ultrasów, a także chuligankę. W Elblągu jest też druga drużyna Concordia Elbląg jednak pod względem ruchu kibicowskiego w mieście liczy się aktualnie wyłącznie przeciwnik naszej drużyny. Kibice rywala tak jak to opisała redakcja na pewno „nie kochają” Kolejorza, także pod względem kibicowskim to może być ciekawe spotkanie. W ekipie Olimpii jest mobilizacja na pierwszy mecz w sezonie, a znając życie ich zgody też mogą się pojawić na trybunach. Panowie piłkarze powodzenia, ciekawy teren na zdobycie pierwszych trzech punktów.

  3. 07 pisze:

    No i w takich okolicznościach najpiękniej się wygrywa….. 🙂