Jutro sparing z KSZO

Lech Poznań wykorzystując wrześniową przerwę na kadrę rozegra mecz sparingowy zaplanowany już wiosną. W sobotę, 7 września, o godzinie 17:00 w oddalonym o 450 kilometrów Ostrowcu Świętokrzyskim ekipa Kolejorza zmierzy się kontrolnie z miejscowym KSZO. Spotkanie towarzyskie będzie jednym z punktów obchodów 90-lecia klubu grającego obecnie w III-lidze.Mecz z okazji 90-lecia KSZO

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to klub z którym Lech Poznań ma kibicowską zgodę, dlatego wiosną włodarze postanowili zaprosić drużynę Kolejorza do rozegrania meczu kontrolnego. Sparing miał się odbyć latem lub właśnie we wrześniu podczas przerwy na kadrę. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 11 sierpnia obchodziło 90. rocznicę założenia. W dotychczasowej historii „pomarańczowo-czarni” w sumie 3 razy grali na szczeblu Ekstraklasy w tym po raz ostatni w sezonie 2002/2003. Oprócz tego największymi sukcesami KSZO jest 3-krotne dojście do 1/16 finału pucharu krajowego (ostatni raz w 2016 roku).

Pojedynek po latach

Lech Poznań na szczeblu Ekstraklasy i I-ligi oficjalnie rozegrał z KSZO łącznie 6 spotkań pomiędzy 1997 a 2003 rokiem. W tych meczach Kolejorz zanotował bilans 2-3-1, gole: 9:7. To właśnie KSZO było pierwszym przeciwnikiem Lecha po powrocie do Ekstraklasy w 2002 roku, a mecz w Poznaniu na oczach 20 tysięcy widzów zakończył się wówczas wygraną „niebiesko-białych” 2:0.

KSZO w przeciętnej formie

KSZO słabo rozpoczęło sezon, dlatego pracę stracił trener Marcin Wróbel. Od 30 sierpnia nowym szkoleniowcem jest Sławomir Majak, a więc 22-krotny reprezentant Polski, były gracz m.in. Hansy Rostock, Hannoveru 96, Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy Anorthosisu Famagusta. 50-latek od 14 lat trenuje różne kluby głównie z niższych lig pracując jeszcze niedawno w Unii Swarzędz.

KSZO za Majaka wygrało 2 ostatnie mecze w tym wczorajszy u siebie z Sokołem Sieniawa 1:0. Dzięki tym wygranym jutrzejszy przeciwnik Kolejorza z bilansem 3-1-3, gole: 9:9 zajmuje 6. pozycję w grupie IV III-ligi tracąc do liderującej Siarki Tarnobrzeg 3 oczka, która ma jednak 1 mecz rozegrany mniej.

Rywal z doświadczeniem

Największą gwiazdą KSZO jest obecnie 31-letni napastnik Tomasz Chałas, który w barwach Pogoni i Górnika rozegrał w Ekstraklasie 18 spotkań zdobywając w nich 2 gole. Tyle samo meczów w Ekstraklasie oraz 1 bramkę na swoim koncie ma 24-letni Bartłomiej Smuczyński, który na najwyższym froncie w naszym kraju występował w barwach Lechii i Termaliki.

Niedawno do Ostrowca z Lecha na wypożyczenie powędrował syn Tomasza Rząsy – Patryk. W KSZO gra też 28-letni boczny pomocnik Jakub Kapsa, który jako junior przed sezonem 2010/2011 trafił do akademii Kolejorza. Furory nie zrobił będąc do zimy 2014 wypożyczany do KSZO oraz Chojniczanki Chojnice. Kapsa w tej chwili występuje w Ostrowcu nieprzerywanie od rozgrywek 2014/2015.

Lech w mocnym składzie, ale bez kadrowiczów

Lech wystąpi w Ostrowcu Świętokrzyskim w możliwie najsilniejszym składzie, lecz bez kadrowiczów. Nie zagrają więc Christian Gytkjaer, Jakub Kamiński, Paweł Tomczyk, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz, Kamil Jóźwiak, Filip Marchwiński i Robert Gumny. Nie wystąpi też rekonwalescent Juliusz Letniowski, problemy zdrowotne ostatnio mieli jeszcze Darko Jevtić oraz Mickey van der Hart.

Kiedyś grała tam kadra

KSZO cały czas sprzedaje bilety na sparing z Lechem w cenie 10 złotych. W tym sezonie średnia na domowych meczach w Ostrowcu Świętokrzyskim to zaledwie 700 osób. Miejski stadion w Ostrowcu należał jeszcze 18-17 lat do najnowocześniejszych obiektów w Polsce na którym 5 razy grała reprezentacja Polski (ostatni raz w 2005 roku). Aktualnie stadion KSZO mięci 8,5 tysiąca widzów, lecz rekord frekwencji w 1997 roku podczas meczu z Lechem Poznań w Ekstraklasie wyniósł aż 13 tysięcy ludzi.

Fot: skkszo.pl
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Grossadmiral pisze:

    Kiedyś to były czasy w całym kraju święto i jaranie się przez pół roku że w ostrowcu wybudowali trybunę z żelbetu i będzie infratrukturalnie bardziej europejsko w lidze