Mały problem z kartkami i niezłe sędziowanie

W trwającym sezonie 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy zawodnicy Lecha Poznań należą do najczęściej faulujących piłkarzy w całej polskiej lidze. W 11 dotychczasowych kolejkach nasi gracze popełnili 161 przewinień co daje średnią 14,6 fauli na mecz. Mimo wielu fauli sytuacja kartkowa w naszej drużynie nie jest aż taka zła.Najostrzej w tym sezonie gra Djordje Crnomarković, który obejrzał dotąd aż 5 żółtych kartek musząc już 1 raz pauzować. Serb aż 2 razy przedwcześnie opuścił plac gry za 2 żółte kartki co miało miejsce w spotkaniu z Wisłą Płock 4:0 oraz z Lechią Gdańsk 1:2. Murawę w Bełchatowie za 2 napomnienia opuścił jeszcze Maciej Makuszewski, który popełniał wtedy faule taktyczne. Co ciekawe w zeszłym sezonie żaden z piłkarzy nie musiał przedwcześnie zejść z boiska z powodu czerwonej kartki.

W tej chwili przed III etapem jesieni sytuacja kartkowa w Kolejorzu nie jest jeszcze zła. Zagrożony z 3 kartkami jest jedynie Karlo Muhar. Ważni zawodnicy dla zespołu tacy jak Pedro Tiba, Robert Gumny oraz Kamil Jóźwiak mają na swoim koncie po 2 napomnienia. Kartki pokazywane przez sędziów raczej nie miały wpływu na oceny wystawiane przez kibiców arbitrom po każdym spotkaniu. W pomeczowych ocenach na KKSLECH.com zawsze jest możliwość oceny pracy sędziego w danym spotkaniu. Żaden nie dostał jeszcze 5, ale zdarzyło się tej jesieni już pięć 4.

W trwającym sezonie arbitrzy nie mają większego wpływu na przebieg meczów Lecha Poznań. Oczywiście zdarzały się pojedyncze błędy, które na szczęście nie miały na nic wpływu. Choćby w Bełchatowie sędzia Mariusz Złotek nie podyktował ewidentnego karnego dla Lecha Poznań odgwizdując za to 2 niesłuszne jedenastki dla Rakowa. Po tym spotkaniu arbiter ze Stalowej Woli został zawieszony na ponad miesiąc. Żadnej kary nie dostał Zbigniew Dobrynin z Łodzi, który w Głogowie nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Kamila Jóźwiaka w pierwszej połowie.

W trwających rozgrywkach 2019/2020 piłkarskiej PKO Ekstraklasy po 2 mecze sędziowali nam już Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, Daniel Stefański z Bydgoszczy oraz Jarosław Przybył z Kluczborka. Polscy arbitrzy szczególnie dobrze prowadzili ostatnie 2 spotkania w Zabrzu i z Wisłą. Sędziowie w tych 2 meczach byli zupełnie niewidoczni bardzo obiektywnie prowadząc te zawody.Żółte kartki w sezonie 2019/2020:

Ekstraklasa (25 żółtych kartek, 14 zawodników, w 11 meczach)

5 – Crnomarković
3 – Muhar
2 – Tiba, Makuszewski, Gumny, Jóźwiak
1 – Amaral, Marchwiński, Rogne, Jevtić, Kostevych, Skrzypczak, Puchacz, Gytkjaer

Puchar Polski (1 żółta kartka, 1 zawodnika, 1 meczu)

1 – Jevtić

Czerwone kartki

2 – Crnomarković (za 2 żółte)
1 – Makuszewski (za 2 żółte)

Liczba meczów i sędziowie, którzy prowadzili mecze Lecha Poznań w sezonie 2019/2020:

2 – Tomasz Kwiatkowski (Warszawa), Daniel Stefański (Bydgoszcz), Jarosław Przybył (Kluczbork)
1 – Szymon Marciniak (Płock), Paweł Raczkowski (Warszawa), Mariusz Złotek (Stalowa Wola), Tomasz Musiał (Kraków), Zbigniew Dobrynin (Łódź), Bartosz Frankowski (Toruń)

Oceny pracy sędziów wystawione przez internautów KKSLECH.com po meczach w sezonie 2019/2020:

Ocena 1 – 2
Ocena 2 – 2
Ocena 3 – 3
Ocena 4 – 5
Ocena 5 – 0
Ocena 6 – 0

Sędziowie dotychczasowych meczów Lecha Poznań w sezonie 2019/2020:

(4) Piast – Lech 1:1, Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
(4) Lech – Wisła P. 4:0, Jarosław Przybył (Kluczbork)
(2) ŁKS – Lech 1:2, Daniel Stefański (Bydgoszcz)
(1) Lech – Śląsk 1:3, Szymon Marciniak (Płock)
(3) Arka – Lech 0:0, Paweł Raczkowski (Warszawa)
(1) Raków – Lech 2:3, Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
(3) Lech – Cracovia 1:2, Bartosz Frankowski (Toruń)
(3) Lechia – Lech 2:1, Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
(4) Lech – Jagiellonia 1:1, Tomasz Musiał (Kraków)
(2) Chrobry – Lech 0:2, Zbigniew Dobrynin (Łódź)
(4) Górnik – Lech 1:3, Jarosław Przybył (Kluczbork)
(4) Lech – Wisła 4:0, Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Jack pisze:

    Tak tak chwalcie tych czarnych złodziei. Mogę się założyć że za chwile będziecie płakać (prawdopodobnie już w najbliższej kolejce).Podobała się wam praca Stefańskiego ? a żółte kartki dla Gytkjaera i Puchacza zasłużone ? trudno tej mendzie było zrobić coś więcej bo przewago Lecha była zbyt duża.