W grudniu start dwóch corocznych plebiscytów (informacje i wstępny harmonogram)

Grudzień jest czasem ostatnich meczów Lecha Poznań w danym roku, początkiem podsumowań rundy jesiennej i całych mijających 12 miesięcy. Grudzień to też czas w którym tradycyjnie rozpoczną się dwa plebiscyty KKSLECH.com. Lechowy składający się z 25 kategorii i na najlepszego użytkownika serwisu. Rok 2019 powoli się kończy, dlatego w połowie października czas na pierwsze informacje dotyczące już tradycyjnych plebiscytów + wstępny harmonogram.Tradycyjny i jubileuszowy X plebiscyt Lechowy za 2019 rok w którym użytkownicy wybiorą m.in. wydarzenie 2019 roku, odkrycie, pechowca czy najlepszego wychowanka będzie wyglądał identycznie, jak ten przeprowadzony w poprzednich latach. W tym plebiscycie nie zmieni się nic, zatem będzie on składał się jak zwykle z 25 kategorii. W każdym pytaniu będzie oczywiście pięć możliwości do wyboru, ale zaznaczyć tradycyjnie będzie można tylko jedną.

Jedynie do kosmetycznych zmian może dojść za to w plebiscycie na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2019 roku. Jeśli nie skrócimy go o jedną rundę (decyzja w listopadzie) wszystko będzie wyglądało i przebiegało identycznie, jak dwanaście miesięcy temu. Jak? O tym poniżej.

Kto weźmie udział w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2019?

16 najlepszych użytkowników plebiscytu na użytkownika 2018, którzy doszli do 1/8 finału + prawdopodobnie 100 nominowanych przez moderatorów KKSLECH.com (decyzja zapadnie w listopadzie). Prócz tego będzie kilkanaście miejsc dla użytkowników, którzy nie znaleźli się w podstawowej grupie nominowanych. Żeby znaleźć się na pełnej liście 128 lub 64 użytkowników nominowanych (decyzja za miesiąc) każdy w odpowiednim czasie będzie mógł wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: moderacja@kkslech.com. Moderatorzy rozpatrzą wówczas takie zgłoszenie pozytywnie lub negatywnie. Listę użytkowników, którzy na pewno wezmą udział w plebiscycie 2019 na użytkownika KKSLECH.com ogłosiliśmy w listopadzie (najprawdopodobniej podczas przerwy na kadrę). Za nominację do plebiscytu na użytkownika KKSLECH.com 2019 ponownie będą odpowiadali moderatorzy, gdyż to oni codziennie śledzą Wasze komentarze i Was rozpoznają.

Nominowani, którzy znajdą się na specjalnej liście oddając komentarze na KKSLECH.com musieli w 2019 roku spełnić następujące kryteria:

– komentarze na temat
– komentarze oddawane przez cały 2019 rok w różnych newsach
– komentarze w miarę zgodne z regulaminem witryny
– komentarze z w miarę poprawną polszczyzną
– komentarze, które wnosiły coś sensownego do dyskusji

Po co taki plebiscyt i czemu służy reforma wprowadzona 5 lat temu?

Plebiscyt na użytkownika KKSLECH.com to już tradycja. Jest to jedyny obecnie działający nieoficjalny serwis Lecha Poznań i jedna z najpopularniejszych witryn sportowych w Polsce, która zasługuje na bycie wyjątkową. Nasi użytkownicy są dla nas najlepsi, wiedzą najwięcej o Kolejorzu, mają najwięcej do powiedzenia i ich zdanie liczy się nie tylko dla nas najbardziej. Użytkownicy KKSLECH.com to wielka siła i ci wszyscy ludzie muszą być jakoś wyróżnieni. Kolejny coroczny plebiscyt to przede wszystkim luźna, towarzyska zabawa z elementami kibicowskiej rywalizacji. Kontynuowanie plebiscytu na użytkownika 2019 roku w niezmiennej formie ma za zadanie m.in. zachęcić użytkowników do odwiedzania serwisu KKSLECH.com również w trakcie Świąt czy po Nowym Roku. Ponadto wprowadzenie swego czasu reformy i przekształcenie plebiscytu na styl podobny do europejskich pucharów spowodowało jeszcze większe emocje związane z zabawą. Tym samym jubileuszowa i już X edycja plebiscytu znów będzie wyjątkowa! Znów nie zabraknie ciekawych par, emocji oraz towarzyskiej kibicowskiej rywalizacji, a dzięki temu plebiscytowi m.in. każdy aktywny w dyskusjach internauta będzie mógł zobaczyć, jak bardzo innym kibicom podobają się oddawane komentarze.

Jak będzie przebiegał plebiscyt?

Wszystko będzie wyglądało podobnie jak w europejskich pucharach. Na przykład użytkownik „abc” będzie rywalizował przykładowo w parze z użytkownikiem „bcd”. Ten, który otrzyma więcej głosów od innych użytkowników przejdzie dalej. Najłatwiej będzie miało 16 rozstawionych użytkowników (uczestnicy 1/8 ostatniej edycji), którzy jeszcze przed daną fazą będą mieli przewagę, czyli bonusowe głosy na swoim koncie. Więcej o tym znajdziecie poniżej.

Rozstawienia w plebiscycie 2019 (współczynniki):

Liczby 20, 15, 10 i 5 to po prostu bonusowe głosy dla użytkowników, którzy w plebiscycie 2018 dotarli do 1/8 finału. Na przykład użytkownik „Grimmy”, czyli obrońca tytułu zacznie w grudniu I rundę z 20 głosami i będzie miał przewagę nad użytkownikiem nierozstawionym lub niżej rozstawionym w każdej kolejnej fazie aż do 1/8. Jak na razie nie zapadła decyzja, czy w plebiscycie na użytkownika KKSLECH.com 2019 wystartuje jak zwykle 128 kibiców czy może jednak zmniejszymy zabawę o jedną rundę do 64 użytkowników. Decyzja zostanie podjęta w listopadzie i ogłoszona prawdopodobnie podczas przerwy na kadrę.

20 – Grimmy
15 – Siódmy majster
15 – leftt
15 – WybrzeżeKlatkiSchodowej
10 – arek z Dębca
10 – kibol z IV
10 – John
10 – tomasz1973
5 – anonimus
5 – ArekCesar
5 – Soku
5 – Mary
5 – El Companero
5 – MARCINzKALISZA
5 – inowrocławianin
5 – Ekstralijczyk

W jakich terminach odbędą się poszczególne fazy plebiscytu 2019?

Piątek, 20 grudnia – Przypomnienie o obu plebiscytach + ogłoszenie pełnej listy 128 lub 64 nominowanych użytkowników do kandydata na tego najlepszego w 2019 roku

Poniedziałek, 23 grudnia, godz. 00:00 – Początek plebiscytu kibiców Lecha Poznań za 2019 rok (25 kategorii)

Poniedziałek – 23 grudnia, godz. 0:00 – 1/64 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startuje 128 nicków, 64 odpadają)

Piątek, 27 grudnia, godz. 00:00 – 1/32 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startują 64 nicki, 32 odpadają)

Wtorek, 31 grudnia, godz. 00:00 – 1/16 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startują 32 nicki, 16 odpada)

Sobota, 4 stycznia, godz. 00:00 – 1/8 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startuje 16 nicków, 8 odpada)

Środa, 8 stycznia, godz. 00:00 – 1/4 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startuje 8 nicków, 4 odpadają)

Niedziela, 12 stycznia, godz. 00:00 – 1/2 plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startują 4 nicki, 2 odpadają)

Poniedziałek, 13 stycznia – Początek publikacji wyników plebiscytu Lecha Poznań za 2019 rok (każdego dnia wyniki 3 kategorii)

Czwartek, 16 stycznia, godz. 00:00 – Wielki Finał plebiscytu na użytkownika 2019 roku (startują 2 nicki, 1 przegrywa)

Poniedziałek, 20 stycznia, godz. 00:00 – Ogłoszenie zwycięzcy plebiscytu na najlepszego użytkownika KKSLECH.com w 2019 roku

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. leftt pisze:

  Specjalnie się zgłaszać? Nie idźcie tą drogą, wielu użytkowników nie będzie miało chęci się w to bawić.

 2. MaPA pisze:

  A co z tym drugim plebiscytem?.Chyba że bedzie osobny artykuł.

 3. Siodmy majster pisze:

  Czarne konie na użytkownika roku są dwa .Jak dla mnie @ deel i @J5
  Z 16 rozstawionych 6 nie udziela się wcale ( @ kibol z IV ) lub mega rzadko :(