Oko na grę: Darko Jevtić

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.



Darko Jevtić od początku sezonu jest kapitanem Lecha Poznań, podstawowym zawodnikiem i czołowym piłkarzem Kolejorza, który w tym sezonie strzelił 5 goli i zaliczył 5 asyst. Jego kolejny występ od początku był dobrą okazją, aby pierwszy raz tej jesieni bliżej przyjrzeć się postawie Szwajcara w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Darko Jevtić od początku meczu przejawiał sporą ochotę do gry. Już na początku spotkania pokazał się z niezłej strony oddając efektowny strzał z powietrza po którym piłka przeleciała nad poprzeczką. Dobrze czujący się na boisku, walczący Szwajcar wreszcie nie dreptał w miejscu tylko faktycznie grał jak klasowa „10” próbując rozgrywać piłkę na różne sposoby. Kilka zagrań po ziemi było bardzo efektownych, Jevtić przez ponad 90 minut wykonał aż 4 kluczowe podania i 56 ogółem. Gdyby szczególnie po przerwie Volodymyr Kostevych i Tymoteusz Puchacz nie zmarnowali dwóch dobrych okazji po oddaniu złych strzałów, to Jevtić rozgrywający solidny, równy mecz skończyłby mecz z Piastem z co najmniej 2 asystami. Wczoraj to on oddał najwięcej uderzeń na bramkę gliwiczan będąc drugim piłkarzem po Pedro Tibie mającym najwięcej kluczowych zagrań. Do Jevticia można przyczepić się jedynie za słabe wykonywanie stałych fragmentów oraz raptem 21% wygranych pojedynków 1 na 1. 26-latek w starciach z rywalami nie odpuszczał, ale rzadko umiał wychodzić z nich zwycięsko. Za wczorajszy występ Darko Jevtić otrzymuje czwórkę. Nie był to oszałamiający mecz w jego wykonaniu, nie był też zły, był po prostu solidny. Jeśli Jevtić nadal będzie tak grał wówczas kibice nie będą mieć do niego aż tylu uwag.

Ocena gry: 4



10. Darko Jevtić
Mecz: Lech Poznań – Piast Gliwice 3:0 (22.11.2019)
Czas gry: 1-90 min.
Pozycja: ofensywny pomocnik
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Kontakty z piłką: 79
Faule popełnione: 0
Był faulowany: 0
Podania: 56
Celne podania: 43
Zagrania kluczowe: 4
Strzały: 4
Strzały celne: 0
Dośrodkowania: 2
Pojedynki: 14
Wygrane pojedynki: 3
Odbiory: 0
Straty: 9
InStat index: 292 (8 wynik na 14 sklasyfikowanych piłkarzy Lecha Poznań)

Darko Jevtić podczas meczu z Piastem

null
null
null

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <







10 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  W koncu Darek byl swiezy bo jeszcze przed sobota. Dobry mecz, oby tak w kolejnych spotkaniach. Jednorazowy wyskok notowal juz nieraz

 2. J5 pisze:

  Jak mu się chce to potrafi. Darko biegał, walczył i się starał, jak na kapitana Kolejorza przystało. Myślę że Żuraw powinien mocno zastanowić się nad graniem tercetem pomocników Jevtić- Tiba- Amaral , prawa strona Gumny – Jóźwiak, na lewej obronie Puchacz. Amaral mógłby biegać w okolicy środka, lewej strony. Gytkjaer w ataku. Mogloby to być dobre zestawienie ofensywy z trzema piłkarzami o dobrej technice i zawodnikami atakującymi ze skrzydeł, Jóźwiak, Gumny, Puchacz. No i koniecznie trzeba by znaleźć nową ” szóstkę”. Muhar jest za słaby a jego kolejny błąd mógł się wczoraj zakończyć golem dla Piasta. Wydaje się że Jevtić, który zapowiedział odejście z Kolejorza latem, będzie miał dobry ten sezon. Wymagać tego będzie jego osobisty interes, chcąc znaleźć nowy klub z odpowiednią wypłatą będzie musiał błysnąć swoimi zdolnościami nie tylko w jednym meczu, ale w dłuższej serii. Dodatkowo Darko musi obalić mit o swoim lenistwie, i człapaniu po boisku. Wczoraj zrobił ku temu pierwszy krok. Obyśmy mieli z niego jeszcze trochę pożytku. Ocena 4 za wczorajszy występ wydaje się być adekwatna

 3. Kagame pisze:

  Było nieźle, ale stać go na więcej.

 4. Michu73 pisze:

  „Człapak” wczoraj chyba przekroczył po raz pierwszy u nas granicę 12 kilometrów. Koniec świata!?

  • Ostu pisze:

   Mam nieodparte wrażenie, że jego „zwyżka formy” jest związana ze zbliżającym się okienkiem transferowym…

   • Michu73 pisze:

    Dziwisz się Ostu? Taki „lajf” niestety. Szkoda tylko, ze nie chciało się jemu takiego poziomu utrzymywać przez te wszystkie lata u nas, ale co zrobić. Wiemy, ze talent to jedno a odpowiednio poukładane klapki w głowie to zupełnie co innego.

   • Ostu pisze:

    A widzisz gdzieś zdziwienie w moim stwierdzeniu…?

   • Michu73 pisze:

    Tak odebrałem Twój koment dotyczący „oczywistej oczywistości”?

  • F@n pisze:

   W tym sezonie w większości meczów jest w czołówce biegających

   • Michu73 pisze:

    Wiem o tym. Dlatego napisałem „człapak” w cudzysłowiu, ponieważ takie określenia często się tutaj pojawiają. Darko to bardzo dobry piłkarz ale brakuje jemu mentalu np. Tiby. Zbyt szybko zadowala się tym co osiągnął i ma problemy z motywacją, zniechęcając się szybko jak coś nie idzie po jego myśli. To uniemożliwia jemu zrobienie prawdziwej kariery. Jest szansa, ze walcząc o lepszy kontrakt poza Poznaniem, będzie utrzymywał dobrą formę do końca.