Trener zadowolony z progresu w defensywie

Pojutrze kluczem do zwycięstwa nad Łódzkim Klubem Sportowym może być zagranie na 0 z tyłu. Lech Poznań od dawna nie ma problemów ze stwarzaniem sytuacji czy zdobywaniem goli. Ostatnio w końcu przestał tracić bramki, dlatego zaczął wygrywać. Trener “niebiesko-białych”, Dariusz Żuraw nie ukrywa zadowolenia z progresu w defensywie jaki notuje prowadzony przez niego zespół.O meczu z ŁKS-em

“Dla piłkarzy nie ma żadnego meczu przyjaźni. Przyjeżdża do nas zespół ekstraklasowy, drużyna nieźle grająca w piłkę, która gra piłką już od tyłu, w wielu statystkach jest wysoko, dlatego spodziewam się ofensywnego meczu i wielu bramek. Ostatnio nasza gra obronna poprawiła się, więc mam nadzieję, że w sobotę to tylko my będziemy strzelać gole.”

O atutach ŁKS-u

“Dani Ramirez potrafi sam rozmontować każdą obronę. Oglądaliśmy kilka meczów ŁKS-u i analizowaliśmy ich grę. To rywal o dużych możliwościach w ofensywie, który mimo wszystko ma swoje słabości co będziemy chcieli wykorzystać. ŁKS w Gdańsku prowadził, mógł strzelić kolejne gole, a potem stracił bramkę i wszystko mu się posypało.”

O poprawie gry w defensywie

“Nasza gra obronna wygląda lepiej, ponieważ każdy zawodnik jest bardziej zaangażowany w grę defensywną. Na początku sezonu wyglądało to różnie, teraz nasza praca przynosi efekty. Praca jest efektywna, organizacja po stracie piłki jest lepsza niż na początku sezonu.”

O prawym obrońcy

“Nie ukrywam, że na pozycję prawego obrońcy szukamy różnych rozwiązań na ostatnie tegoroczne mecze. Jakub Kamiński w środę zagrał solidnie. Mam swoje przemyślenia, kto na tej pozycji zagra z ŁKS-em, ale nie będę tego zdradzał. Jeszcze przed urazem zdawaliśmy sobie sprawę z odejścia Roberta Gumnego. Myślimy o tym, aby zimą pozyskać na prawą obronę dobrego, solidnego piłkarza.”

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <4 komentarze

 1. Kagame pisze:

  Te mecze zgodowe kojarzą się ze stratą punktową, ale liczę na 3 punkty po efektownej i efektywnej grze. Z takim rywalem tak trzeba.

 2. John pisze:

  Poprawa w grze defensywnej ,w organizacji po stracie piłki jest widoczna.
  Rywal nie najsilniejszy ale na każdym można się przejechać.
  Ten ŁKS wygrał 2 razy z Cracovią ,a Jagiellonia 2 razy przegrała z Rakowem.
  Liczą się 3 punkty.

 3. bezpiecznik pisze:

  Szczyt oderwania od rzeczywistości przekroczył już granicę zdrowej przyzwoitości i robienia z ludzi jeleni. Najdobitniej i w skrócie pokazują to słowa: “Kto zastąpi tego drugiego na prawej obronie? – Sprawdzamy różne rozwiązania. Przeciwko Stali na tej pozycji wystąpił Jakub Kamiński i wypadł solidnie …” – pewnie, normalnie: I belive i can fly …

 4. inowroclawianin pisze:

  No ciekawe kogo ściągną na tą prawą stronę.. . Piszczka niech namówią ;-) swoją drogą wiosną pokaże jaką mamy ta obronę. Ramirez by się nam przydał. Mecz obowiązkowo do wygrania jeśli myślą o pierwszej 8 na koniec sezonu.