II-ligowcy przygotowują się do wiosny

W cieniu zimowych przygotowań ekstraklasowiczów do rundy wiosennej na 3 froncie w naszym kraju do wiosny 2020 przygotowują się kluby z II-ligi w tym Lech II Poznań. Przygotowania 18 drużyn wyglądają różnie i odbywają się w różnych miejscach. Na zagraniczny wyjazd zdecydował się jedynie Widzew Łódź, który w lutym wyleci do Turcji.Wszyscy II-ligowcy wrócili do zajęć w dniach 7-13 stycznia i każda z ekip ma za sobą już co najmniej 1 sparing. W tym gronie jest oczywiście Lech II Poznań, który 18 stycznia pokonał Polonię Leszno 2:0, a dziś zagra z Nielbą Wągrowiec. Kolejorz na zimę 2020 zaplanował w sumie 6 gier kontrolnych, czyli najmniej w całej lidze. Dla odmiany Błękitni Stargard, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola czy GKS Katowice rozegrają po 10 zimowych sparingów, a Górnik Łęczna odbędzie nawet 11 meczów kontrolnych przed wiosną składającą się z 14 kolejek.

Wiele drużyn z II-ligi łagodną na razie w Polsce zimę 2020 spędza na swoich obiektach rozgrywając towarzyskie spotkania z zespołami z okolic rywalizującymi na co dzień w różnych ligach. Jest też parę wyjątków. Na przykład GKS Katowice gościł już na obozie w Bielsku-Białej, Resovia Rzeszów w Sanoku, a Stal Rzeszów w miejscowości Szalowa. Aktualnie w Władysławowie przebywa łódzki Widzew. W tym samym miejscu trenować w lutym będzie jeszcze Bytovia Bytów, natomiast GKS Katowice wyjedzie wkrótce na 2 zgrupowanie do Wałbrzycha.

Wspomniany wyżej Widzew Łódź to jedyny II-ligowiec którego stać na zagraniczny obóz. Lider 3 frontu w naszym kraju w dniach 10-19 lutego będzie trenował w tureckiej Alanyi, gdzie kontrolnie zmierzy się z młodzieżą rosyjskiego FK Krasnodar oraz z ukraińskim Inhułeć Petrowe. Tej zimy najciekawszy sparing czeka Błękitnych Stargard, którzy 9 lutego zmierzą się z Lechem Poznań. W naszej drużynie zagrają wtedy piłkarze, którzy dzień wcześniej przeciwko Rakowowi Częstochowa zaliczą mniej minut albo nie wystąpią wcale.

Runda wiosenna w II-lidze 2019/2020 zacznie się na przełomie lutego i marca, dlatego 18 drużyn w tym Lecha II Poznań czeka jeszcze ponad miesiąc długich żmudnych zimowych przygotowań, które nie są jeszcze nawet na półmetku. Podopieczni Rafała Ulatowskiego na start wiosny 2020 podejmą we Wronkach innego beniaminka Stal Rzeszów.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Ostu pisze:

    Teraz „zejście” do rezerw nie będzie żadnym dyshonorem – po prostu drużyny 1 i II ligowa będą się wymieniać juniorami…
    Ileż to daje nowych możliwości…?!!!
    Jaka oszczędność na materiale ludzkim – zamiast prowadzić dwie drużyny poprowadzimy jedną – a zawodnicy, którzy nie zagrają meczu ligowego w całości lub będą na ławce, będą mogli następnego dnia zagrać mecz „o stawkę”…
    Dwokrotnie więcej meczów – dwokrotnie szybsze szkolenie…