Kolejny pełny mikrocykl

Piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli dziś przedostatni w lutym pełen tydzień spokojnych treningów. Zawodnicy Kolejorza po meczu z Cracovią w Krakowie otrzymali od sztabu szkoleniowego wolny poniedziałek. We wtorek zaczęli już przygotowania do niedzielnego spotkania z Lechią Gdańsk (początek o 17:30) w którym okaże się, czy nasz zespół utrzyma 5. miejsce w ligowej tabeli.Sytuacja w Lechu Poznań z upływem lutego poprawia się. Trenować na pełnych obrotach nie mogą jedynie Robert Gumny i Paweł Tomczyk przechodzący rehabilitację. Już wcześniej do zajęć wrócił Tomasz Cywka oraz Michał Skóraś trenujący indywidualnie, który do gry być może powróci jeszcze w lutym. W marcu na boisku należy spodziewać się za to wypożyczonego Bohdana Butko. Ukrainiec leczący uraz mięśnia na razie pracuje tylko indywidualnie. Do pełnych zajęć powinien wrócić w ciągu kilkunastu dni.

Ze względu na wąską kadrę skład Lecha Poznań na mecz z Lechią Gdańsk jest już praktycznie znany jeśli w tygodniu nikt nie złapie kontuzji. Hiszpan Dani Ramirez szybko wywalczył sobie miejsce na pozycji numer „10” wysyłając na rezerwę Filipa Marchwińskiego. Niewykluczone, że „Marchewa” będzie mógł grać na boisku razem z Ramirezem jeśli trener Dariusz Żuraw zdecyduje się na przykład w weekend posadzić na ławkę Tymoteusza Puchacza, który w niedzielę zagrał słabo.

Ten tydzień jest przedostatnim na jakiś czas podczas którego Lech Poznań będzie mógł spokojnie popracować. Po niedzielnym meczu z Lechią w Poznaniu (początek o 17:30) później Kolejorz w piątek, 28 lutego, o godzinie 20:30 zagra na wyjeździe z Jagiellonią. Od pojedynku w Białymstoku rozpocznie się już rywalizacja do 3-4 dni przez którą Lech zaprezentuje się odpowiednio 3 marca, 8 marca, 14 marca i 17 marca. Więcej czasu na spokojny trening w najbliższym czasie będzie jeszcze tylko w przyszłym tygodniu oraz między 9 a 13 marca.

Warto dodać, że w najbliższy weekend na kartki muszą uważać Tymoteusz Puchacz oraz Kamil Jóźwiak, którzy są zagrożeni pauzą.Przewidywany skład Lecha na mecz z Lechią na ten moment:

Van der Hart – Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych – Muhar, Tiba – Puchacz, Ramirez, Jóźwiak – Gytkjaer.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na dwóch portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Odpowiedź

  1. Przemo33 pisze:

    No zobaczymy, co pokażą w meczu z Lechią. Czy się zrehabilitują za porażkę z Cracovią i pokażą, że to był wypadek przy pracy tylko czy jednak będzie kolejna strata punktów. Brakuje kogoś do ofensywy, przydałby się skrzydłowy. No nic. Gramy tym, co mamy. Skład według Rutków jest zawsze dobry i na mistrza nawet.